Skocz do zawartości

Pusty folder Połączenia internetowe


ryszard11

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pokazałam Ci wyraźnie co masz uszkodzone - odczyt w SFC typu manifest is damaged (TRUE). Błąd nie został w ogóle naprawiony. Podane narzędzie, mimo nazwy i ogólnego przypisania do artykułu określonej tematyki, zajmuje się "weryfikacją poprawności magazynu usług" (m.in. manifestów) i służy do naprawy takich błędów, niezależnie od tego czy w ogóle z Windows Update jest coś nie tak. Proszę narzędzie uruchomić i podać log wynikowy.

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnie posty usuwam. Przecież nie prosiłam o plik C:\Windows\Logs\CBS\CBS.LOG, tylko o plik C:\Windows\Logs\CBS\Checksur.log (załączony jako pierwszy). Nie był potrzebny ten ogromny cały CBS.LOG, bo mam wszystkie dane potrzebne do kontynuacji. Checksur naprawił dwa błędy manifestów na trzy, trzeci nie rozwiązany z powodu braku pliku wymaganego do naprawy:

Unavailable repair files:
winsxs\manifests\x86_microsoft-windows-ie-versioninfo_31bf3856ad364e35_11.2.9600.16518_none_8552867d91b3e1d9.manifest


Tu musisz poczekać trochę, bo muszę ten plik w identycznej wersji komponentu skołować z jednej z maszyn wirtualnych. To potrwa.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po wykonaniu w/w poleceń i wykonaniu restartu systemu : brak usługi diagnostyki sieci - brak łączności z siecią.

Poproszę jeszcze o dostarczenie kopii rejestru, którą utworzył FRST na samym początku, czyli plik C:\FRST\Hives\SYSTEM. Plik spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do tego.

 

 

Więc z chwilą podjęcia dalszych czynności naprawczych wrócimy do poprzednich ustawień.

Ale przecież odwrócisz ponownie wszystko, w tym naprawy manifestów checksur. O kopii już mówiłam - te kopie mają coś nie w porządku, bo przywracany system jest pozbawiony usługi Netman. Na razie proszę nic nie przywracaj, dalsza diagnostyka ma się odbywać na komputerze, który utracił łączność z siecią - praca na przywróconym stanie mija się z celem.

 

 

Co do ostatniego pliku nieprawialnego przez Checksur: na razie nie mogę znaleźć tej szczególnej wersji winsxs\manifests\x86_microsoft-windows-ie-versioninfo_31bf3856ad364e35_11.2.9600.16518_none_8552867d91b3e1d9.manifest w żadnym z moich systemów 64-bit.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hives może być pusty, jeśli robiłeś to nieszczęsne cofanie Rollback - to usuwa wszystko co poprzednio było wykonane, w tym kopię zapasową FRST. Ja też już się gubię co zrobiłeś i jaki jest stan obecny. Czy system został znów cofnięty Rollback? Jeśli tak:

- Import Netman do zrobienia ponownie (regedit jako "Uruchom jako administrator" i z menu Plik > Import).

- Naprawa Checksur do zrobienia ponownie i wynikowy log Checksur.log do pokazania.

- Uruchom FRST ponownie, niech zrzuci kopię zapasową rejestru i dostarcz plik SYSTEM do oceny.

 

I nie przywracaj systemu z Rollback, nie da się w ogóle zdiagnozować co jest nie tak i dlaczego nie ma sieci po imporcie Netman. Dane z Rollback tylko tyle mówią, że nie ma usługi Netman.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Coś tu definitywnie nie działa w systemie jak należy, bo FRST zawsze (przy braku folderu C:\FRST) przy pierwszym uruchomieniu zrzuca kopię rejestru za pomocą zintegrowanego ERUNT. Może Twoje oprogramowanie zabezpieczające blokuje wszystko.

1. Dla dobra diagnostyki tymczasowo odinstaluj wszystkie inwazyjne programy zabezpieczające (Bitdefender Internet Security 2015, SandBoxie i SpyShelter Premium 6.00). Zainstalujesz je dopiero po diagnostyce i wszystkich naprawach. Ja nawet rozważam, czy ten brak sieci nie jest z winy firewalla Bitdefender (pomijając problem z Netman).

2. Skasuj folder C:\FRST. Ponów próbę z uruchomieniem FRST. Jeśli znów Hives będzie pusty, zrzuć kopię ręcznie za pomocą innego programu: RegBack. Plik SYSTEM spakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do tego.


 

Odnośnik do komentarza

Serdeczne dzięki, za poświecony czas i chęć pomocy. Do problemu może wrócimy--po prostu zastanowię się nad dalszym postępowaniem z systemem. Przywrócenie z poprzedniego roku / RollBack'em /, przeinstalowaniem na nowo lub j.w. czyli podejmiemy próbę naprawy....

Serdecznie pozdrawiam !!

 

PS.  Internet raz jest , raz nie ma .Tz. po restarcie jest polączenie, innym razem komunikat : Nie uruchomiono Diagnostyki sieci--i połączenia nie ma. Jedno jest pewne : SYSTEM DZIAŁA NIESTABILNIE.

Odnośnik do komentarza

Ryszard, ale skoro rozważasz masywny Rollback do zeszłego roku lub reinstalację systemu, to nad czym się tu zastanawiasz. Zrób co mówię powyżej (operacje deinstalacji 3 programów to akcja nieproporcjonalnie mniej masywna niż zastępowanie zawartości całego dysku), bo być może te działania pomogą w czymś i Rollback nie będzie konieczny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...