Skocz do zawartości

Nie działa wyszukiwarka google w pasku narzędzi w firefox


Rafael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

używam firefoxa w najnowszej, dostępnej wersji. Jako domyślną wyszukiwarkę w pasku narzędzi mam ustawione google.pl. W dniu wczorajszym zauwżyłem, że wpisanie hasła do okienka wyszukiwarki i naciśnięcie "enter" powoduje, że dłuższą chwilę wyszukiwarka "pracuje", po czym wyświetla informację, że strona nie została odnaleziona (na screenie przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "onet" - klik!.

Próbowałem resetu komputera, ale nie pomogło. Z pobieżnej lektury na temat zbliżonego problemu wynika, że prawdopodobnie zakotwiczyło mi się coś niefajnego w systemie. Proszę uprzejmie o pomoc i sprawdzenie logów. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Log Security Check

 

 Results of screen317's Security Check version 0.99.89  
 Windows 7 Service Pack 1 x86 (UAC is disabled!)  
 Internet Explorer 11  
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
avast! Antivirus   
 Antivirus up to date!   
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 CCleaner     
 Java 7 Update 55  
 Java version out of Date!
 Adobe Flash Player     15.0.0.189  
 Mozilla Firefox (33.0.3)
 Google Chrome 38.0.2125.104  
 Google Chrome 38.0.2125.111  
````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````  
 AVAST Software Avast AvastSvc.exe  
 AVAST Software Avast avastui.exe  
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C:  
````````````````````End of Log``````````````````````

 

 

Chciałbym dodać, że kilka godzin po rzesłaniu powyższego posta zauwżyłem, że nie mogę załadować stron należących do google - gmail.com oraz youtube.com. Maps.google.pl co prawda się wczytują, ale oprócz wyświetlenia strony nic więcej się nie dzieje - nie można zbliżać, oddalać map, wpisywać lokalizacji.

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer.txt

Edytowane przez Rafael
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji, tylko z Pulpitu skasuj skrót adware Continue HijackThis installation.lnk. Temat przenoszę na razie do działu Software, ale może i do Sieci wskoczy w zależności od odpowiedzi na to pytanie:

 

 

używam firefoxa w najnowszej, dostępnej wersji. Jako domyślną wyszukiwarkę w pasku narzędzi mam ustawione google.pl. W dniu wczorajszym zauwżyłem, że wpisanie hasła do okienka wyszukiwarki i naciśnięcie "enter" powoduje, że dłuższą chwilę wyszukiwarka "pracuje", po czym wyświetla informację, że strona nie została odnaleziona

(...)

Chciałbym dodać, że kilka godzin po rzesłaniu powyższego posta zauwżyłem, że nie mogę załadować stron należących do google - gmail.com oraz youtube.com. Maps.google.pl co prawda się wczytują, ale oprócz wyświetlenia strony nic więcej się nie dzieje - nie można zbliżać, oddalać map, wpisywać lokalizacji.

Czy problem występuje tylko w Firefox? W tle jest uruchomiona Opera, czy tam są podobne objawy?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. W tle rzeczywiście uruchomiona była Opera, sprawdzałem czy problem występuje na innych przeglądarkach - pojawił się zarówno na Operze jak i na Chrome.

Chciałbym dodać, że Hijack już odinstalowałem

W gwoli uczciwości i szczerości dodam, że w dniu dzisiejszym problem zniknął - działa zarówno wyszukiwarka w pasku narzędzi firefox, działają także serwisy google - zarówno pod firefox jak i innymi przeglądarkami.

Skoro Twoja ocena mówi o tym, że nie ma śladu infekcji to może nie warto już zawracać sobie głowy tym tematem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...