Skocz do zawartości

Bardzo nieregularny ping, przerywany/szarpany sygnał internetu


bubu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1.PROBLEM:

Podczas gry multiplayer dokładnie World of Tanks cały czas mam skaczące pingi co objawia się brakiem płynności w odtwarzaniu grafiki. Przeglądanie niektorych serwisów społecznościowych wygląda jak za czasów interenetu przez telefon - np serwis facebook bardzo długo się ładuje i przeglądanie go (przesuwanie paskiem strony w dół) jest bardzo trudne, wszystko laduje się bardzo powoli. Prawdopodobnie przeglądarka Opera jest zainfekowana.

 

2.PRÓBY ROZWIĄZANIA PROBLEMU:

Znajomy informatyk podpowiad mi że mam na jakiegoś wirusa który który mi obciąża "przeglądanie internetu" - w sensie że cały czas wysyła/odbiera jakieś dane.

 

Przez telefon z providerem internetu ustaliłem, że od nich do mojego rutera ping jest stabilny i też twierdzą, że to jest wirus.

 

Korzystam z programu anytwirusowego Avast - nic nie wykrywa.

 

Ściągnąłem dodatkowo Panda Cloud Cleaner, ktory coś poskanował coś niby naprawil, ale to nie rozwiązalo niczego.

 

3.Z góry przepraszam jeżeli to nie jest właściwy wątek na forum do załatwianie tego problemu - niestety nie jestem laikiem w kwestii wirusów ale staram się czytać instrukcje podane w temacie dotyczącym zakładania wątku, ale nie jestem pewien czy wszystko zrozumiałem...w razie czego przyjmuje reprymendę i rozumiem jeżeli temat nie zostanie w ogóle rozpatrzony.

 

4.MOJE KROKI ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ SERWISU

- usunąłem program do klonowania napędów deamontools i wykonałem operacje za pomocą programu SPTD

- poniżej załączam wyniki skanowania za pomocą programu FRST.exe

 

Uprzejmie proszę o pomoc

pozdrawiam

bubu

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Póki co, tu tu nie ma żadnych oznak infekcji.

 

 

4.MOJE KROKI ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ SERWISU

- usunąłem program do klonowania napędów deamontools i wykonałem operacje za pomocą programu SPTD

- poniżej załączam wyniki skanowania za pomocą programu FRST.exe

Usuwanie emulacji SPTD ma znaczenie pod kątem raportu GMER, a nie FRST, a ten nie został dostarczony. Uzupełnij. Ponadto, log z FRST jest zrobiony inaczej niż nakazuje to instrukcja, sekcje Drivers MD5 i List BCD nie miały być zaznaczone.

 

Używałeś również ComboFix. Na ten temat: KLIK. Dostarcz plik C:\ComboFix.txt, który jest na dysku. Oraz logi z folderu C:\AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam. 

 

Katalog combofix jest pusty (nawet nie wiedziałem że tego uzywałem - pewnie "pomocni koledzy domorośli informatycy" coś grzebali), ale znalazłem plik Combofix.txt oraz AdwCelaner[s2].txt i AdwCelaner[s1].txt w katalogu głównym c: . Dwa ostatnie pliki z oznaczeniami R0 i S0 są już z katalogu c:\AdwCleaner.

 

Dołączam poprawne pliki z FRST.

ComboFix.txt

AdwCleanerS2.txt

AdwCleanerS1.txt

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Odnośnik do komentarza

Ok bo teraz zaczynam sie na prawdę martwić...

 

Czy którąś z czynności które wykonałem mogłem sobie jeszcze bardziej zaszkodzić? Chodzi o to że komputer zwolnił mi jeszcze bardziej. Np czynność wymazania kilku katalogów zajmuje teraz wieki zamiast sekundy. Gra WoT przestała działaś, probuje się od nowa ściągnąć i nie daje rady, tylko sie zawiesza...

Odnośnik do komentarza

Czy którąś z czynności które wykonałem mogłem sobie jeszcze bardziej zaszkodzić? Chodzi o to że komputer zwolnił mi jeszcze bardziej. Np czynność wymazania kilku katalogów zajmuje teraz wieki zamiast sekundy. Gra WoT przestała działaś, probuje się od nowa ściągnąć i nie daje rady, tylko sie zawiesza...

Zweryfikuj transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

 

Podczas gry multiplayer dokładnie World of Tanks cały czas mam skaczące pingi co objawia się brakiem płynności w odtwarzaniu grafiki. Przeglądanie niektorych serwisów społecznościowych wygląda jak za czasów interenetu przez telefon - np serwis facebook bardzo długo się ładuje i przeglądanie go (przesuwanie paskiem strony w dół) jest bardzo trudne, wszystko laduje się bardzo powoli. Prawdopodobnie przeglądarka Opera jest zainfekowana.

(...)

Znajomy informatyk podpowiad mi że mam na jakiegoś wirusa który który mi obciąża "przeglądanie internetu" - w sensie że cały czas wysyła/odbiera jakieś dane.

 

Przez telefon z providerem internetu ustaliłem, że od nich do mojego rutera ping jest stabilny i też twierdzą, że to jest wirus.

Nie mam żadnych podstaw, by podejrzewać infekcję. Nic na nią nie wskazuje. A jeśli chodzi o przeglądarkę Opera 12.17, to jej zawartość i tak jest tu nieznana, gdyż żadne z narzędzi tu używanych jej nie skanuje. Jednakże wątpię, by chodziło tu o poziom przeglądarki. W tle jest także uruchomione Google Chrome, w którym brak podejrzanych obiektów.

 

Temat moim zdaniem nie jest związany z infekcją i kwalifikuje się do działu Sieci. Przenoszę, dostarcz dane orientowane pod ten dział: KLIK. Na wszelki wypadek upewnij się też, że problemów nie tworzy określone oprogramowanie:

- uTorrent: wyłącz z Autostartu i zresetuj system. Klienty torrent tworzą ogromną ilość połączeń (nie identyfikować z ilością pobrań), co może na określonych konfiguracjach (specyficzny sprzęt, stare sterowniki sieciowe, parametry łącza) prowadzić do zatykania komunikacji sieciowej.

- Avast: w ramach testu odinstaluj, by wykluczyć wpływ jego osłon na działalność sieci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystko mi szaleje na komputerze. Opera zniknęła z paska szybkiego uruchamiania, google chrome nie pozwala mi napisać odpowiedzi na tym forum i nie dodaje plików...jestem przerażony tym że mój system w ramach tych wszystkich psunięć działa coraz gorzej.

 

Mam system VISTA a nie XP nie potrafie zweryfikować transferu dysku zgodnie z zamieszczonymi poleceniami w podanym linku.

 

utorrent i avast odinstalowane

 

link do wyników ICSI Netalyzr

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=43ca253f-2477-df2696e8-155a-4ded-846d

 

w załączniku

net log txt

 

 

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Mam system VISTA a nie XP nie potrafie zweryfikować transferu dysku zgodnie z zamieszczonymi poleceniami w podanym linku.

Wiem, że masz system Vista, widać to przecież od pierwszego podanego raportu. Pobieranie infomacji o trybie transferu dysku robi się w taki sam sposób na wszystkich systemach. Masz:

- Uruchomić menedżer urządzeń. W menu Widok wybrać opcję Urządzenia według połączeń

- Rozwijać gałęzie w dół zaczynając od "Komputer z procesorem...", aż wyszukasz ten kontroler, na którym jest dysk twardy. Pobierasz właściwości kanału na którym jest dysk twardy i sprawdzasz linię Bieżący tryb transferu co tam stoi.

 

Przykład obrazkowy z mojego systemu:

 

disktransfer.png

Odnośnik do komentarza

OK jest tak jak u Ciebie. Włączyłem/zainstalowałem spowrotem SPTD i wydaje mi się, że w tym tkwił problem. Dzięki za poprowadzenie za rękę...

 

...nieśmialo zapytam (bom lama i noob i niegodzien) a jak tam ta moja sieć?

 

Widze że jesze to powinienem dać:

 

Computer: Hewlett-Packard HP Pavilion dv6700 Notebook PC

CPU: AMD Athlon 64 X2 TK-57 (BH-G2)

1900 MHz (9.50x200.0) @ 1908 MHz (9.50x200.9)

Motherboard: Quanta 30D0

Chipset: nVidia MCP65

Memory: 2048 MBytes @ 318 MHz, 5.0-5-5-15

- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Ramaxel Technology RMN1150EC48D7F-667

- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Ramaxel Technology RMN1150EC48D7F-667

Graphics: NVIDIA GeForce 8400M GS [HP]

NVIDIA GeForce 8400M GS, 256 MB DDR2 SDRAM

Drive: WDC WD2500BEVS-60UST0, 244.2 GB, Serial ATA 1.5Gb/s

Drive: PIONEER DVDRW DVR-K17B, DVD+R DL

Sound: NVIDIA MCP65 - High Definition Audio

Network: NVIDIA MCP65 - Ethernet Controller

Network: Broadcom BCM4321AG 802.11a/b/g/draft-n Multiband WLAN Adapter

OS: Microsoft Windows Vista Home Premium Build 6002

Computer: Hewlett-Packard HP Pavilion dv6700 Notebook PC

CPU: AMD Athlon 64 X2 TK-57 (BH-G2)

1900 MHz (9.50x200.0) @ 1908 MHz (9.50x200.9)

Motherboard: Quanta 30D0

Chipset: nVidia MCP65

Memory: 2048 MBytes @ 318 MHz, 5.0-5-5-15

- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Ramaxel Technology RMN1150EC48D7F-667

- 1024 MB PC5300 DDR2-SDRAM - Ramaxel Technology RMN1150EC48D7F-667

Graphics: NVIDIA GeForce 8400M GS [HP]

NVIDIA GeForce 8400M GS, 256 MB DDR2 SDRAM

Drive: WDC WD2500BEVS-60UST0, 244.2 GB, Serial ATA 1.5Gb/s

Drive: PIONEER DVDRW DVR-K17B, DVD+R DL

Sound: NVIDIA MCP65 - High Definition Audio

Network: NVIDIA MCP65 - Ethernet Controller

Network: Broadcom BCM4321AG 802.11a/b/g/draft-n Multiband WLAN Adapter

OS: Microsoft Windows Vista Home Premium Build 6002

 

 

Karta Broadcom: 

 

Dostawca Inea, usługa 50mbit

 

Ruter model

 

Thomson TWG870

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...