Skocz do zawartości

Optymalizacja miejsca na dysku


cazzae

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie, ilość operacji nie ma znaczenia. Żeby uniknąć błędów zaleca się przed rozpoczęciem tego typu operacji sprawdzić najpierw stan dysku - czyli smart z GsmartControl - zakładka attributes + perform test (i odpalić extended  self-test). 

Jeżeli test przejdzie bez błędów to potem leci chkdsk /r. 

Można jeszcze przeprowadzić defragmentację, ale nie jest ona wymagana - to raczej zabieg, który ułatwia odzyskanie danych, gdyby coś poszło nie tak. 

No i można wtedy brać się za modyfikacje na partycjach. Zalecam podpięcie kompa pod UPS, jeśli w trakcie procesu zabraknie prądu - to na pewno pojawią się problemy. 

 

A co do miejsca na dysku - masz jeszcze systemowy aplet - oczyszczanie dysku.

Odnośnik do komentarza

- Po pierwszym screenie widać, że Adobe "króluje" na dysku systemowym i zastanawiam się, jaki programy tej firmy masz i czy w ogóle je używasz...tylko 3 największe loklaizacje to ponad 1 giga zajętego miejsca

- Ponad 400 MB na pliki w "ustawieniach lokalnych" z czego ponad połowa lub więcej do wywalenia najprawdopodobniej

- "Moje dokumenty" (473 MB) na dysku C to też nierozsądne ze względu na łatwość utraty danych...dysk systemowy zdecydowanie częściej jest narażaony na uszkodzenia/błędy i potem naprawiany/przywracany, niż inny dysk, na który zalecam przensieść swoje dane

- folder "TechSmith" w "dane aplikacji" to pewnie po programie Snagit...kilkaset mega, które pewnie są nieruszane...jeśli to folder na zapisane zrzuty, to lepiej przeniseść na dysk niesystemowy

- w tym samym miejscu foldery AVG i Avasta...czegoś już pewnie nie używasz, więc lepiej wywalić i sprawdzić jeszcze, czy z systemem coś się nie ładuje po AV, które nie pracuje

- flder "user.dmp" ponad 390 MB!!...to dane po wywrotkach systemu...ile razy miałeś BSODy, że tyle danych tam masz??

 

Generalna zasada wg mnie:

- danych własnej pracy na komputerze nie przechowujemy na dysku systemowym zw względów j.w.

- większa dyscyplina odnośnie instalowania programów, bo to mniejsza ilość potencjalnych śmieci

- większa kontrola nad tym co pozostaje po odinstalowanych programach...foldery w "Program Files" i w "ustawieniach lokalnych"

- czyszczenie okresowe z nagromadzonych plików tymczasowych, pozostałości po korzystaniu z przeglądarek, itp....CCleaner jest dobrym i prostym wyjściem.

Odnośnik do komentarza

W załącznikach zawartość folderu. Fizycznie korzystam tylko z photoshopa i flashplayera.

 

W ustawieniach lokalnych głównie pliki Mozilli.

 

Techsmith to Camtasia, której używam.

 

Gdzie widzisz pozostałości po Avaście?

 

Miałem całą masę BSów gdy zepsuła mi się płyta główna. Było to rok temu, system przeszedł reinstall. Obecnie nie mam w ogóle blue screenów. Czy user.dmp można usunąć?

post-1216-0-53040000-1411930111_thumb.png

post-1216-0-99400000-1411930221.png

Odnośnik do komentarza

Daj mi screena z zakładki error log. Chcę zobaczyć kiedy był błąd. 

I tak: dysk ma uszkodzony sektor. Zwyczajowo zaleca się kopię posektorową dysku, ale myślę, że możesz póki co tradycyjnie zrobić kopię najważniejszych danych. Będzie trzeba ten sektor poddać zerowaniu. 

 

Jako, że tylko jeden sektor jest uszkodzony można w MHDD od razu zapuścić skan z opcją REMAP na ON. 

Nie zapomnij zmienić trybu pracy kontrolera. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...