Skocz do zawartości

Nadmiarowe archiwum TAR


pol24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Jakiś czas temu spakowałem Total Commanderem bardzo dużą ilość danych do archiwum TAR, ponad 120 GB w tym dokumenty. Chciałbym to czymś wypakować, ale jakiego programu bym nie użył, to jedynie mała część plików pozostaje wypakowana. Podobno archiwa TAR mają ograniczenie pojemności do ok. 6GB - o tym fakcie dowiedziałem się jednak "po szkodzie". Mam jednak nadzieję, że mimo to jest jakiś sposób na takie archiwum. Może ktoś z was miałby jakiś pomysł na wypakowanie całej zawartości? Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki za wszelkie sugestie.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To już coś jaśniej.

1. Czy sama nazwa archiwum "przenosiny_1" nie mówi o tym, że użyłeś (przy pakowaniu) opcji "Przenieś do archiwum"?

2. Jeżeli tak to był karygodny błąd.

3. Skoro plik archiwum to około 120 GB a Ty pokazujesz "\Przenosiny_1\Przenosiny_1.tar\*.*" to zobacz co jest w katalogu wyżej czyli Przenosiny_1. Poziom wyżej.

A to co wywala 7zip to rzeczywiście może być problem z samym archiwum.

Możesz jeszcze w TC wykonać Testuj archiwum po zaznaczeniu go (Shift+Alt+F9).

 

Pokaż co widać dla p.3 i raczej nic nie kombinuj więcej. Tu może być potrzebna pomoc @Groszka.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - zmień nazwę tematu. Tar to nie jest archiwum nadmiarowe.... 

Dwa - tak się kończy używanie tego typu programów. Nie mam nic do TC, ale nie jest to program, który służy stricte do tego celu. Do określonych zadań powinno używać się specjalizowanych programów. W ogóle wybranie tar to poroniony pomysł, bo on w ogóle nie ma kompresji, a tylko łączy pliki - w jeden plik. 

 

Do rzeczy: zrobiłem testy co roztrwoniło mi całkiem sporo czasu. A ciągle nie wszystko wiem. 

Wersja TC 8.51 ma i poniżej mają błędy i źle tworzą między innymi archiwa tar, oficjalnie tylko między 4GB-8GB, chociaz zauwazylem, ze przy wiekszych tez. Wersja 8.51a w moich testach wypadła poprawnie. Dalej, na oficjalnej stronie jest informacja, że 8.51 miała bugi z kompresją ""MODE Z" na serwerach FTP"... stąd szybkie przejście do 8.51a 

Jaką wersję TC użyłeś? 

 

Póki co analizuję czym różni się takie popaprane archiwum od w pełni sprawnego, mając nadzieję, że może uda się to jakoś doprowadzić do porządku. inuxowy czy windowsowa namiastka programu tar daja takie same efekty jak cała reszta archiwizerów. Możesz jeszcze zapytać na forum TC, może autor coś doradzi albo przedstawi jakąś stosowną poprawkę na szybkości....

Musi się dać te pliki ręcznie wyciągnąć z archiwum, ale to mozolna robota... a rozsądne alternatywy mi nie przychodzą do głowy. Posiedzę nad tym jeszcze trochę w miarę możliwości... 

 

A ja na spokojnie sobie jeszcze popracuję i potestuje te archiwa. 

Odnośnik do komentarza

O ile pamiętam opcje pakowania były domyślne, nazwa archiwum była związana z przeniesieniem danych na drugi komputer. Testowałem archiwum i bez żadnego wyniku - okienko postępu zamknęło się tak szybko jak się pojawiło. Dziwne bo archiwum swoje waży.

Kilka miesięcy temu pakowałem to archiwum i teraz nie mogę sobie jednoznacznie przypomnieć używanej wtedy wersji TC, ale prawdopodobnie była to właśnie 8.51.

Edit:
Spakowałem teraz testowo ponad 40 GB danych TC wersją 8.51 i bez problemu odczytuje archiwum, wszystko co było pakowane.

Odnośnik do komentarza

Poszło info na PW, jak znajde lepsze rozwiazanie to je opisze.

 

Z tym archiwum prosta sprawa wyszła. Pliki oddzielone są całym sektorem zer. A linuksowy program "tar", ktorego jest wersja windowsa, ma zaimplementowaną odpowiednią funkcję pomijania tych zer. 

 

Jako, że tar to najzwyklejsze łączenie wielu plików w jeden, postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja między plikami. I miałem trochę problemów, bo na początku nie porównywałem tych samych archiwów, tzn z tymi samymi plikami przez własny błąd. Wyszła też ciekawostka, że najnowszy TC inaczej układu pliki w tar - dokladnie odwrotnie. Wystarczy tylko wyszukać nazwę drugiego pliku w podgladzie sektorów.
W każdym razie wygląda to tak jak na screenach. 

 

Teraz trzeba pobrać tar z http://gnuwin32.sourceforge.net/downlinks/tar-bin.php, zainstalować, domyślna lokalizacja to: "C:\Program Files (x86)\GnuWin32\bin" 

Odpalamy cmd, następnie wpisujemy: cd C:\Program Files (x86)\GnuWin32\bin  

zatwierdzamy enterem, dalej: 

tar -xvif \sciezka_do_pliku\plik.tar

Zakładając, że plik jest na c:\dane\mojepliki\arch.tar to będzie wyglądać to następująco:

tar -xvif \dane\mojepliki\arch.tar  

jezeli dane mamy na innej partycji - to najprosciej na tamta partycje przekopiowac program tar... program wypakuje pliki w: 

C:\Users\q\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\GnuWin32\bin

 

Nie potrafie wyjasnic czemu na windowsie nie działa komenda z -C żeby wskazać katalog do wypakowania plików. Może KolegaDudysa coś doradzi.

Na linuxie problemu nie ma, o to przykład: 

sudo tar -xvif /home/wowo/Dokumenty/torent.tar -C /media/wowo/f0a7795c-bb2e-4ada-ad2f-f614be2a8b6f/test/

 

To tyle.

 

screen1.png

screen2.png

Odnośnik do komentarza

Groszexxx gdybym cię nie kochał to by mi się CygWina nie chciało instalować, ale dobrze myślałem że to coś musi być ze ścieżkami. Domyślnie pakuje do katalogu domowego CygWina:

C:\cygwin\home\shell

 

Zobacz sobie na obrazkach jak on widzi ścieżki \\

sshot_1.jpg

Po kombinacji ze ściezkami dostałem komunikat:

tar: Nie można połączyć się z C: nie udało się przetłumaczyć nazwy na adres

 

Natomiast wypakowałem w taki sposób:

$ tar -xvif "\cygwin\home\shell\arch.tar" (wypakowało się w lokalizacji hdzie znajduje się archiwum)
$ tar -xvif "\cygwin\home\shell\arch.tar"  -C "C:\TEST"

sshot_2.jpg

sshot_3.jpg

 

Może zobacz czy śmignie na Tar z GNU.  Usuwam Cyga :)

 

Najlepiej przejść do lokalizacji tam gdzie jest archiwum w tedy wypakowuje bez problemu

 

shell@monad ~
$ cd C:

shell@monad /cygdrive/c
 

Wypakowywać do istniejącego folderu bo zaś wali błędem, eureka: (tar: Usunięcie początkowego `C:\' z nazw plików)

 

 

shell@monad /cygdrive/c
$ tar -xvif "\arch.tar" -C "C:\PLIKI"
tar: Usunięcie początkowego `C:\' z nazw plików
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/AutoUpdate.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/win7_amd64/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/win7_amd64/JetCleanRegDefrag.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/win7_x86/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/win7_x86/JetCleanRegDefrag.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wlh_amd64/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wlh_amd64/JetCleanRegDefrag.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wlh_x86/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wlh_x86/JetCleanRegDefrag.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wnet_amd64/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wnet_amd64/JetCleanRegDefrag.exe
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wnet_x86/
C:\\JetClean_Portable_dodaje JOB/drivers/wnet_x86/JetCleanRegDefrag.exe
 

EDIT:

Czary mary z tym Tar z GNU, o ile dobrze tworzy archiwum na ścieżkach to wypakowuje pomimo podania ścieżki katalog wyżej :lol:

sshot_1.jpg

sshot_2.jpg

sshot_3.jpg

Po instalacji Tara zostaje dodany do zmiennych środowiskowych? Bo ja użyłem binarek i ręcznie dodałem zmienną środowiskową żebym mógł tarem operować w innych katalogach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...