Skocz do zawartości

Stary komputer + Firefox 32 = deficyt pamieci RAM


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że problemy błędów sa usunięte, więc można sie skupić na programach działających w tle czyli zabezpieczeń. Skoro to XP, to mogę polecić sposób, ktory polega głównie na pozamykaniu niektorych systemowych usług, odinstalowaniu niepotrzebnych aplikacji, wyrzuceniu z autostartu niepotrzebnych programów/procesów (to jednak sprawa każdego użytkownika osobno ze względu na indywidualny zbiór zainstalowanych programów) i tak naprawdę odcięciu XP od sieci poza wymaganymi tylko programami/uslugami...parę miesięcy temu napisałem takie poradniki " z grubsza" na ten temat, więc można cos doczytać

https://safegroup.pl/poradniki/windows-xp-moze-byc-bezpieczny-krotki-poradnik-czesc-i-t10782.html

https://safegroup.pl/poradniki/windows-xp-moze-byc-bezpieczny-krotki-poradnik-czesc-ii-t10843.html

Odnośnie zabezpieczeń

- Zapora nie musi być z modułem HIPS/BB/monitor...wystarczy darmowe Kerio 2.1.5, ktore należy wesprzeć Seconfig XP

- Jeśli już jakiś program AV, to choc nie uzywam na XP nic takiego w czasie rzeczywistym, to chyba mogę polecić Avirę i Pandę...możliwe, że AVG czy Bitdefender są jakoś tam lepsze, ale ich nie nigdy używałem, więc trudno mi się wypowiadać...można spróbować eksperymantalnie zamiast klasycznych AV np. Crystal Security (wersja beta jest bardzo sympatyczna i działa stabilnie) albo SecureAPlus (lepiej wyłączyć silnik ClamAV)

- Na pewno dobrze jest używać konto zwykłego użytkownika, a nie administratora, a jeśli już to uruchamiac aplikacje w trybie ograniczonym, w czym może byc pomocne np. DropMyRights, albo odpowiednie opcje w zaporach np. Run Safer w Online Armor czy Restricted rights w Privatefirewall

- Można i w sumie lepiej jest uzywać programów do izolacji jak Sandboxie albo podobnych modułów, które zaczynają coraz częściej gościć w programach czy całych pakietach.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Rozumiem, że problemy błędów sa usunięte, więc można sie skupić na programach działających w tle czyli zabezpieczeń. Skoro to XP, to mogę polecić sposób, ktory polega głównie na pozamykaniu niektorych systemowych usług, odinstalowaniu niepotrzebnych aplikacji, wyrzuceniu z autostartu niepotrzebnych programów/procesów (to jednak sprawa każdego użytkownika osobno ze względu na indywidualny zbiór zainstalowanych programów)

wiekszosc z tego jest zrobiona. Sugerowalem sie radami Picasso sprzed kilku lat. Ryzyko jest takie ze niektore uslugi wchodza  ze soba w 3 stopien pokrewienstwa i wylaczysz jedna a jakas inna pozornie niepowiazana przestaje dzialac, i szukaj teraz. A co robic jak wylaczysz ok 20-30 uslug? Komplikacje murowane.

 

Twoje poradniki:

 

 

parę miesięcy temu napisałem takie poradniki " z grubsza" na ten temat, więc można cos doczytać

https://safegroup.pl...c-i-t10782.html

https://safegroup.pl...-ii-t10843.html

Sa absolutnie niezbedne i przystepnie napisane. Wiecej takich! Przeczytalem je raz a wieczorem jeszcze raz "na spokojnie"

Jezeli napisales wiecej tutoriali albo manuali to proszeo linki.

 

 

Odnośnie zabezpieczeń

Na naszym forum i innych zostalo napisane na ten temat tyle, ze trudno o cos nowego, koncepcja? software?

 

 

Na pewno dobrze jest używać konto zwykłego użytkownika, a nie administratora

Wiem jak bardzo to jest wazne i pracuje zawsze na niskich uprawnieniach,, lub wyciagam RJ45..

 

 

Można i w sumie lepiej jest uzywać programów do izolacji jak Sandboxie

- np przegladarka lub aplikacje w piaskownicy zeby uniknac przeniesienia wirusa na System, w tej sytuacji to chyba troche za daleko, ja potrzebuje tylko szybkiej przegladarki na starym kompie dla mojego syna ktory zaczyna przygode z IT.

 

Backup zrobilem.

 

Zastanawiam sie rowniez czy jest gdzies link do downloadu nowego Rejestru Windows XP?

Odnośnik do komentarza
Registry recovery, do stanu np z plytki instalacyjnej.

 

To nie jest czysty rejestr. I takiego nie ma. Jesli recovery zawiera jakieś sterowniki, programy jest dedykowana do komputera. Na innym sie wykrzaczy - inna konfoguracja. masz backup danych i tam jest kopia systemowego rejestru. Jak chcesz zrobić kopie rejestru, co zreszta bywa bardzo pomocne w razie wpadki to uzyj programów regback, erunt itp. Tu masz obszerny artykuł na temat kopii rejestru  https://www.fixitpc.pl/topic/318-rejestr-tworzenie-kopii-zapasowej/

 

Wolałbym abys podał pelną specyfikację tego dziadka za pomocą Hwinfo.

Odnośnik do komentarza

A co ma to dać? Skoro instalacja systemu na każdej maszynie przyjmuje inne wartości?

Nie wiem, podałem tools jako jedne z mozliwości.

 

 

 

Ja po prostu nie rozumiem pytania @kaczakk :blink:

:lol:

Bo fajnie jest odpowiadać na pytania których się nie rozumie, dla mnie to ekscytujące. Czy nie widzisz że Bonifacy uchlał się piwem i upasł popcornem przez temat Kaczakkkka? I jakoś Bonifacego Ci szkoda nie jest.

Odnośnik do komentarza
Bo fajnie jest odpowiadać na pytania których się nie rozumie, dla mnie to ekscytujące. Czy nie widzisz że Bonifacy uchlał się piwem i upasł popcornem przez temat Kaczakkkka? I jakoś Bonifacego Ci szkoda nie jest.

 

Mogę rozszerzyć komentarz do tematów, które załozył autor, ale wszyscy wiecie jak jest. Mnie zalezy na tym aby chłop pomyślał do czego zmierza, czy aby nie jest to szukanie igły w stogu siana? Bo jest.

A Bonifacego jest mi szkoda, bo jeśli rzeczywiście odpadł w przedbiegach złocistego napoju, to ja go rozumiem.

Tak czy siak z panem @kaczakk są problemy. Jak tak dalej pójdzie ja też odpadnę w przedbiegach. U autora sytuacja w sytemie zmienia sie za bardzo dynamicznie  :D

Odnośnik do komentarza

Kaczakkku z furmanki mercedesa nie zrobisz. Więc może jakaś alternatywa systemu? Lubuntu.

 

Lubuntu (luːˈbuːntuː) to projekt, który jest oficjalną pochodną systemu operacyjnego Ubuntu. Dzięki wykorzystaniu środowiska graficznego LXDE jest lżejszy, mniej zasobożerny i bardziej energooszczędny[1]. Pulpit LXDE używa menedżera okien Openbox, ma niskie wymagania sprzętowe i jest przeznaczony dla netbooków, urządzeń przenośnych oraz starszych komputerów. W tej kategorii konkuruje z Xubuntu.

 

Why Lubuntu Is A Good Alternative To Replace Windows XP

4 Best Linux OS To Replace Windows XP

 

Zappa dynamiczny autor to i dynamiczny system :P

Odnośnik do komentarza

Boni! Powiedz, że KolegaDudysa pisze nieprawdę, powiedz! Jeśli tak to.... to będzie bardzo niedobrze, że obżarłeś się popcornu! A piwo powinieneś zamienić na mleko! I to kozie :P

 

A KolegęDudysa informuję, że na moich testach na bardzo zdegradowanych systemach XP - RefreshPC sprawdził się marnie, żeby nie powiedzieć, że nie sprawdził się wcale... aczkolwiek poddałem analizie tylko efekt końcowy. Nie przyglądałem się ani nie analizowałem co on tam zmienia.

Dużo ciekawszym i moim zdaniem lepszym narzędziem jest Windows Repair 

http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html

 

A jeżeli chodzi o środowisko graficzne - mi podeszło Xfce. 

Odnośnik do komentarza
Boni! Powiedz, że KolegaDudysa pisze nieprawdę, powiedz! Jeśli tak to.... to będzie bardzo niedobrze, że obżarłeś się popcornu! A piwo powinieneś zamienić na mleko! I to kozie

KolegaDudysa pisze prawdę. Nafutrowałem się popcornu i opiłem piwka śledząc ten temat. Uranu nie próbowałem. Pamiętasz? t09033.gif

 

Bonifacy!

Zdrowie państwa młodych!

Albo Ty coś wiesz ( o czym ja nie wiem ), albo masz intuicję t09027.gif. W tą sobotę wydaję córkę za mąż!

Córka podpowiada ( t09029.gif ), że też będzie wódka pijana.

--------------------------------

 

kaczakkk - oddaj synowi kompa który tak mozolnie składaliśmy razem!

Odnośnik do komentarza

Kaczakkku z furmanki mercedesa nie zrobisz. Więc może jakaś alternatywa systemu? Lubuntu.

 

Why Lubuntu Is A Good Alternative To Replace Windows XP

4 Best Linux OS To Replace Windows XP

 

Zappa dynamiczny autor to i dynamiczny system :P

Pisalem, ze to dla syna, ktory ma w szkole usluge w chmurze - Win7. Mozna ta usluge odpalac na WinXP - tak twierdzi szkola. A kompa dostalem 2 lata wstecz wlasnie za pare butelek zlocistego trunku, i do tej pory nawet nie odpalalem.

Ja mam Ubuntu + Debian + Centos + wiele miejsca na inne, a dodatkowo odpalam VB i robie rozne cwiczenia. The sky is the limit.

Wracajmy do tematu, jak przywrocic z recovery partition jezeli nie mam opcji "naprawa systemu" w "rozszerzonych opcjach bootowania"? To by rozwiazalo wszystko, pozniej tylko update + upgrade and FINAL countdown.

Odnośnik do komentarza
Wracajmy do tematu, jak przywrocic z recovery partition jezeli nie mam opcji "naprawa systemu" w "rozszerzonych opcjach bootowania"?

 

To chyba zmieniamy temat? Nie sądzisz?

 

To by rozwiazalo wszystko, pozniej tylko update + upgrade and FINAL countdown.

 

Po co Ci recovery skoro robisz backup systemu. Zastanawiam sie co kolejnego wymyslisz. najpierw rejestr teraz Recovery, co bedzie nastepne? A ja prosiłem o prosta specyfikacje komputera. Ech kaczakk szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza

Widzisz Groszexxx ja zawsze piszę prawdę :lol:

 

Bonifacy ^_^

W takim razie trzeba wysłać delegację z FixItPc. Oczywiście w niej będę w końcu zostaje zaproszony (przynajmniej się czuje na zaproszonego)

Mam intuicję węchu - poczułem zapach wódki weselnej i od razu wiedziałem że dałeś na zapowiedzi.

 

Dla pary młodej życzenia może przedwczesne od KolegiDudysa, ale w końcu w sobotę i tak będziemy pić, aby zawsze mieli sprawny system bez BlueScreena ;)

 

Kaczakkku.

Nie wiem przywrócić kopię systemu poprzez Live Cd - ErdCommander albo MsDart albo może hmm klik

 

żródło:Traxter

 

Aplikacja to najlepsze rozwiązanie na wykonywanie kopii zapasowej rejestru. Kopie przechowywane są w katalogu „C:WindowsERDNT” oznaczone datą utworzenia. Kopii może być dowolna ilość, przez co mamy duży wybór w momencie przywracania. Jeżeli system nie startuje możemy w bardzo łatwy sposób podmienić pliki startując z bootowalnej płyty dystrybucji Linux, WinRe czy Konsoli odzyskiwania (kopiowanie z linii komend jak w opisie powyżej). Kopiujemy wówczas pliki z „C:WindowsERDNTdata utworzenia” do prawidłowej lokalizacji rejestru „C:WindowsSystem32config”. Można także za pomocą WinRe uruchomić plik ERDNT.EXE, który uruchomi kreator przywracania rejestru.

Odnośnik do komentarza

Niby dlaczego szkoda gadać? Mi się zaczyna podobać. 

Nigdy nie byłem fanem oftopowych pogadanek, ale... wyjątkowy autor i temat - wyjątkowy wyjątek! 

Ty, Boni... jak nas nie zaprosisz to zrobimy bramę jak ci Cyganie gdzieś w górach... musiała interweniować policja! 

Oo, mam: 

http://www.tvn24.pl/krakow,50/zaczelo-sie-od-bramy-weselnej-skonczylo-na-bijatyce-i-zablokowanej-drodze,463891.html

Odnośnik do komentarza

Widzisz Groszexxx ja zawsze piszę prawdę :lol:

 

Bonifacy ^_^

W takim razie trzeba wysłać delegację z FixItPc. Oczywiście w niej będę w końcu zostaje zaproszony (przynajmniej się czuje na zaproszonego)

Mam intuicję węchu - poczułem zapach wódki weselnej i od razu wiedziałem że dałeś na zapowiedzi.

 

Dla pary młodej życzenia może przedwczesne od KolegiDudysa, ale w końcu w sobotę i tak będziemy pić, aby zawsze mieli sprawny system bez BlueScreena ;)

 

Kaczakkku.

Nie wiem przywrócić kopię systemu poprzez Live Cd - ErdCommander albo MsDart albo może hmm klik

 

żródło:Traxter

Dobrze zapodales, bo jakos przeoczylem ze Eruntem mozna optymalizowac Rejestr, mialem zakodowane ze tylko: backup i restore.

gdybym jeszcze wiedzial jak skozystac z DELL recovery partition na HDD, to by bylo po meczu i wszyscy jedziemy do Bonifacego na wesele.

Na tej stronie http://smallbusiness.chron.com/access-hidden-dell-partition-52294.html pisze jasno F8 i wybor opcji.

Na stronie https://www.fixitpc.pl/topic/4-uszkodzony-tryb-awaryjny-bsod-0x0000007b/

Picasso pisze:

 

 

Strona Kasperskiego udostępnia paczkę zawierającą gotowe importy rejestru rekonstruujące cały klucz trybu awaryjnego

Bede probowal.

A opcji nie ma, dlaczego? i gdzie sie podziala?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...