Skocz do zawartości

Problem z dostępem do folderu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Moj problem wyglada nastepujaco: jakis czas temu kombinowalem z siecia LAN u mnie w domu i chcialem udostepnic folder z grami aby mozna bylo przekopiowac na drugiego kompa obrazy gier, niestety to namieszalo mi kolosalnie w systemie nie wiem co jest probowalem juz chyba wszystkiego, moge wejsc w dany folder i skopiowac co chce ale niestety nie moge usunac z niego nic "odmowa dostępu" wchodzilem w ten katalog nawet z poziomu "super admin" ale niestety to nic nie daje. nie mam pojecia co jest nie tak, pomocy...;)

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Namieszałeś, ale co konkretnie zrobiłeś,pamiętasz?Możesz spróbować użyć programu Unlocker >ppm na folder>rozwiń>skasuj>ok ,lub przejęcie kontroli KLIK ,pobierz,dodaj plik InstallTakeOwnership do rejestru,wyloguj\zaloguj ewentualnie restart,pod prawym myszki pojawi się opcja Przejmij na własność/Take ownership.Drugi plik usunie opcje z menu kontekstowego.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

 

Moj problem wyglada nastepujaco: jakis czas temu kombinowalem z siecia LAN u mnie w domu i chcialem udostepnic folder z grami aby mozna bylo przekopiowac na drugiego kompa obrazy gier, niestety to namieszalo mi kolosalnie w systemie nie wiem co jest probowalem juz chyba wszystkiego, moge wejsc w dany folder i skopiowac co chce ale niestety nie moge usunac z niego nic "odmowa dostępu" wchodzilem w ten katalog nawet z poziomu "super admin" ale niestety to nic nie daje. nie mam pojecia co jest nie tak, pomocy...;)

 

 

windows+r, potem %systemRoot%\System32\cmd.exe

i wreszczie:

DEL \\?\c:\sciezka_dostepu\plik_z_bledna _nazwa

usuniesz tym sposobem pliki i katalogi z kropka na koncu oraz nazwami jak nizej: (mozna je stworzyc przez siec)

CON, AUX, COM1, COM2, COM3, COM4, LPT1, LPT2, LPT3, PRN, NUL

Sa prawa dostepu w przypadku nowszych NTFS, z ktorymi nie mozna nic zrobic przez uzycie icacls czy takeown. Wtedy rescuecd i ntfs-3g, ew. paragon partition manager standard - free i edycja, a tam opcja usuniecia przenoszonego obiektu do schowka i jeszcze zostaje Ci winpe, z poziomu ktorego usuniesz niemal wszystko. Wywolanie konosli od czasow XP, a moze i win 2000 tak jak podczas instalacji shift+F10

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...