Skocz do zawartości

Samsung HD103SI


DawidS28

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

No i się zaczęło...

Podpinam podany w tytule dysk SATA 3,5'' na USB. Dysku nie widać.

Ni przez Eksplorator Windows, ni CMD, ni Total Commander - nigdzie.

W menedżerze urządzeń jest, w menedżerze dysków także, ale jako... pusty dysk z systemem plików RAW (0 wolne, 0 zajęte).

 

Drżącymi rękami podpinam dysk do innego kompa czekając na najgorsze, a tu niespodzianka:

bezproblemowe podłączenie przez Plug & Play, wszystko dostępne, dane są, szybkie skanowanie z HD Tune nie mówi o żadnych problemach.

 

Wracam na pierwszy komputer.

Podpinam - nic.

Odinstalowałem sterownik, przeładowałem system, podpiąłem dysk (wszystko przez USB), zainstalowałem sterownik - dalej nic.

 

Przez eSATA takie same efekty, przy czym sprawdzałem tylko na pierwszym kompie, jako że drugi eSATA nie ma.

Możliwości podpięcia dysku bezpośrednio do płyty głównej nie mam z racji, że to są dwa lapki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Późno już, to taka 'porada' na noc. Dawid wyciągnij baterie z tego problematycznego laptopa i odłącz go oczywiście od zasilania sieciowego.

Rano zmontuj wszystko razem i sprawdź jeszcze raz.

 

Btw. Jeżeli zarywasz dzisiaj nocke, to wystarczy (powiedzmy) godzina.

Oczywiście to tak dodatkowo, do innych spraw.

Edytowane przez Tyrol
Odnośnik do komentarza

Czy możesz pokazać obrazki z zarządzania dyskami dla obu kompów z podpiętym tym dyskiem oraz MU w obu przypadkach z obu kompów?EDYTACzy usuwałeś na tym co nie działa plik C:\Windows\Inf\infcache.1 (chyba tu bo nie pamiętam - na W7 x64 jest gdzie indziej) + restart?

Plik usunąłem, nic...

Rozgrzebałem rejestr i dodatkowo dorobiłem się BSOD-a, zaraz wrzucę backupa gałęzi HKLM, bo zwykła edycja z LiveCD nic nie daje.

 

 

Późno już, to taka 'porada' na noc. Dawid wyciągnij baterie z tego problematycznego laptopa i odłącz go oczywiście od zasilania sieciowego.Rano zmontuj wszystko razem i sprawdź jeszcze raz.Btw. Jeżeli zarywasz dzisiaj nocke, to wystarczy (powiedzmy) godzina.Oczywiście to tak dodatkowo, do innych spraw.

Zrobione. Bez efektów.

 

Problem jest typowo systemowy, z każdego LiveCD, jakie odpalałem na Acerze dysk jest widoczny.

 

Dołączam screeny z ASUS-a, jako że Visty z pierwszego lapka w ogóle nie odpalę...

 

devmgmt.png

 

diskmgmt.png

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...