Skocz do zawartości

WerFault.Exe - Błąd aplikacji


GregorGM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem sobie laptopa na allegro Lenovo Z580. Jako jedyny w interesującym nie przedziale miał Windows 8. Pierwsze moje zdziwienie to fakt że do komputera dołączona była płytka Windows 8 OEM. System odpalał się niestety z błędem, który jest na screenie poniżej. Jest to jakaś usługa raportująca błędy systemu.

 

snap9k.th.jpg

 

Jako że błąd pojawiał się za każdym razem także przy próbie uruchamiania niektórych programów zrobiłem format dysku. Ze strony producenta ściągnąłem sterowniki do Win8 i zaczęły się schody.

 

Duża część sterowników nie zostaje przyjęta przez Win8 mimo że są do tego właśnie systemu, przyjmuje za to sterowniki z Win7. Program Lenovo OneKey Recovery nie daje się odpalić więc go w ogóle pominąłem przy instalacji. Jakoś dało się to wszystko poodpalać tak że przez 2 dni wszystko śmigało jak należy. Niestety już wczoraj pojawił się błąd przy próbie uruchomienia jakiegoś programu. Być może zainstalowanie jakiegoś sterownika mu szkodzi. Nie mam tu nic zainstalowane poza przeglądarkami Chrome, Firefox i skype, no i oczywiście sterowniki i program do zarządzania energią w laptopie czy też ulepszenie audio Theater od Lenovo

 

Sytuacja wróciła do tej z przed formatu. Po odpaleniu pojawia się ten błąd, uruchomienie programów typu IE czy zwykły systemowy Paint jest niemożliwa, udaje je się uruchomić tylko jako administrator, w Panelu sterowania chciałem zmienić ustawienia funkcji Kontrola konta jednak nie mogę w ogóle tam się dostać. Kliknięcie powoduje w/w błąd. Za dużo czasu przy nim nie spędziłem ale podejrzewam że może być więcej tego typu problemów z programami czy dostępem.

 

Wieczorem przyłapalem jakieś dwa procesy MuteSync i pcee4.exe które wywalają się na tyle szybko że chwilę po włączeniu pulpitu już nie widać informacji o zdarzeniu. Wygląda to na jakieś procesy od Lenovo.

 

beztytuuebp.th.jpg

 

MuteSync odinstalowane, pcee4 to jakiś menager dźwięku Dolby Dygital, we właściwościach dałem uruchom jako administrator i już nie pojawia się błąd z tym związany. Dalej wyskakuje WerFault.exe przy uruchomieniu oraz np przy próbie grzebania w kontach użytkowików, nie jestem w stanie wyłączyć kontroli konta.

 

 

EDIT:

 

Błąd powodował Lenovo OneKey Theater, widocznie program nie do końca jest kompatybilny z W8

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...