Skocz do zawartości

Svchost z WinUpdate zajmują 50% CPU


Janusz33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ skończył mi się dysk systemowy z systemem Win XP zainstalowanym w 2008 i nie dało się go sklonować, postawiłem

ten system na nowym dysku. Płytka oryginalna z XP SP2 (legalna). Instalacja bez zarzutu. Zainstalowałem stare programy bez problemu. W tym czasie zgłosiły się

3-4 automatyczne aktualizacje do XP, które zostały zainstalowane. Z kolei zainstalowałem SP 3. Symbol tej aktualizacji

w obrazie ISO to xpsp3_5512.080413_pl_x86_fre_spcd. Nastąpiła dalsza instalacja programów, ale system wyraźnie spowolniał. Okazało się,że proces SVCHOST.exe dla SYSTEMU zajmuje 50% CPU. Po analizie na forach dowiedziałem się, że przyczyną jest Automatyczna aktualizacja. Po dalszej analizie na witrynie Microsftu znalazłem i uruchomiłem Microsoft Fix It dla problemów z Windows Update. Dokonał wszystkich aktualizacji oprócz pierwszej i w efekcie nic się nie zmieniło.

 

Usługa BITS, System zdarzeń i Automatyczna aktualizacja są uruchomione.

 

Zauważyłem również , że w dzienniku zdarzeń występuje podwójny zapis błędu, wg czasu wydaje się że to powstało w trakcie ładowania systemu:

 

Błąd 2013-11-28 18:56:51 Service Control Manager Brak 7000 Brak NOWY

Błąd 2013-11-28 18:56:51 Service Control Manager Brak 7000 Brak NOWY

 

czy to ma jakiś związek z Automatyczna aktualizcją?

 

 

Gdy pod Menedżerem zadań->procesy kończyłem proces svchost.exe z PID 1340 to komputer szedł jak burza, ale ani to

eleganckie załatwienie, ani rozwiązanie ostateczne.

Jest też rozwiązaniem połowicznym wyłączenie pobierania aktualizacji. Ale to traktuję jako ostateczność. Na forach

występuje sporo problemów z svchost i zamuleniem CPU ale nie znalazłem istotnej wskazóki naprawy procedury Windows Update.

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

 

 

Witam ponownie.  Następnego dnia pozostawiłem komputer włączony z aktywnym pobieraniem aktualizacji od 10:00 

do powrotu o 13:30 i o dziwo pojawiła sie żółta tarczka. Po jej otwarciu  znalazłem 147 aktualizacji.

Dalej to już normalka.

Wniosek:  po postawieniu czystego systemu i zaktualizowania go do SP3 należy naprawdę wziąć na wstrzymanie i brać pod uwagę, żę pobieranie aktualizacji dla takiego stanu systemu może trwać jeśli nie kilka to i kilkanaście godzin, w zależności od szybkości dostępu do internetu.

 

Zamykam temat.

Procesy.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...