Skocz do zawartości

Kilkuminutowe wstrzymywanie pracy komputera


leon665

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od pewnego czasu zmagam się z powyższym problemem. Pojawia się w różnych sytuacjach podczas pracy w internecie. System w pewnym momencie zatrzymuję swoją pracę, jeśli mam włączoną muzykę charakteryzuję to przeciągnięty ostatni dźwięk utworu. Po kilku minutach system wraca do pracy, incydent kończy się dźwiękiem charakterystycznym dla wsadzenia/wyciągnięcia urządzenia z wejścia USB. Problem raz pojawia się kilka razy w ciągu dnia, a niekiedy, w ogóle.Zastanawiałem się czy może być to spowodowane infekcją, stąd ten dział i logi;) czy może zainstalowanym oprogramowaniem? Rzadko kiedy wyłączam komputer, najczęściej jest on w stanie uśpienia po ukończonej pracy, jeśli to ma znaczenie :)

 

Za udzielenie pomocy lub chociaż wskazówek z góry dziękuję.

 

Ps. Raport Gmer załączam jako pilik tekstowy oraz http://wklej.org/id/1459743/

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pojawia się w różnych sytuacjach podczas pracy w internecie. System w pewnym momencie zatrzymuję swoją pracę, jeśli mam włączoną muzykę charakteryzuję to przeciągnięty ostatni dźwięk utworu. Po kilku minutach system wraca do pracy, incydent kończy się dźwiękiem charakterystycznym dla wsadzenia/wyciągnięcia urządzenia z wejścia USB. Problem raz pojawia się kilka razy w ciągu dnia, a niekiedy, w ogóle.

Żadnych konkretów w raportach. Z rzeczy bardziej zwracających uwagę nagminne błędy zawieszania jeden z usług Hewlett-Packard:

 

System errors:

=============

Error: (09/08/2014 10:57:34 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7011) (User: )

Description: Upłynął limit czasu (30000 ms) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji z usługi hpqwmiex.

 

 

Temat prawdopodobnie wyląduje w dziale Windows. W systemie owszem jest adware (SNT i YoutubeAdblocker), ale wątpię by to była przyczyna problemów. Na razie doczyść to śmietnisko i wpisy puste oraz przestaw na ręczny start w/w usługi HP:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://www.v9.com/?utm_source=b&utm_medium=vlt2&from=vlt2&uid=Hitachi_HTS723232A7A364_E3834563C1B3BMC1B3BMX&ts=1354739381
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKLM - {2fa28606-de77-4029-af96-b231e3b8f827} URL = http://eu.ask.com/web?q={searchterms}&l=dis&o=CMNTDF
SearchScopes: HKLM-x32 - DefaultScope {ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKLM-x32 - {2fa28606-de77-4029-af96-b231e3b8f827} URL = http://eu.ask.com/web?q={searchterms}&l=dis&o=CMNTDF
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
BHO: YoutubeAdblocker -> {782A52D7-455D-EA56-C266-C18ADBF6796C} -> C:\Program Files (x86)\YoutubeAdblocker\vlpU.x64.dll ()
BHO: SNT -> {F86A13C1-24B3-A430-4C23-B7C11BC1F6FF} -> C:\Program Files (x86)\SNT\HjI3.x64.dll ()
BHO-x32: YoutubeAdblocker -> {782A52D7-455D-EA56-C266-C18ADBF6796C} -> C:\Program Files (x86)\YoutubeAdblocker\vlpU.dll ()
BHO-x32: SNT -> {F86A13C1-24B3-A430-4C23-B7C11BC1F6FF} -> C:\Program Files (x86)\SNT\HjI3.dll ()
Toolbar: HKLM - avast! Online Security - {318A227B-5E9F-45bd-8999-7F8F10CA4CF5} - No File
Toolbar: HKLM - No Name - {CC1A175A-E45B-41ED-A30C-C9B1D7A0C02F} - No File
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=3 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.24.7\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)
FF Plugin-x32: @tools.google.com/Google Update;version=9 -> C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.24.7\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)
FF HKLM\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Mozilla Thunderbird
FF HKLM-x32\...\Firefox\Extensions: [otis@digitalpersona.com] - c:\Program Files (x86)\Hewlett-Packard\HP ProtectTools Security Manager\Bin\FirefoxExt
FF HKLM-x32\...\Thunderbird\Extensions: [eplgTb@eset.com] - C:\Program Files\ESET\ESET NOD32 Antivirus\Mozilla Thunderbird
HKLM-x32\...\Run: [] => [X]
Winlogon\Notify\DeviceNP-x32: DeviceNP.dll [X]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [X]
S3 ew_usbenumfilter; system32\DRIVERS\ew_usbenumfilter.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 VBoxNetFlt; system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys [X]
Google Update Helper (x32 Version: 1.3.24.7 - Google Inc.) Hidden
C:\Program Files (x86)\SNT
C:\Users\User_2\AppData\Local\Google
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Google /f
CMD: sc config hpqwmiex start= demand
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware YoutubeAdblocker oraz odpadek Google Update Helper.

 

3. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadania wykonane. Na razie podaję kroki końcowe pod kątem czyszczenia systemu ze śmieci. Mówiłam wprawdzie, że wątpię, by to miało związek ze zgłoszonymi problemami, ale mimo wszystko czekam na jasne potwierdzenie czy problem nadal występuje.

 

1. Usuń używane narzędzia za pomocą DelFix. Ręcznie usuń to co samo nie zniknie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam wykonanie DelFix. Możesz już usunąć jego log, o ile sam tego nie zrobiłeś. Na razie zostawiam temat otwarty. Jeśli problem wystąpi ponownie, zgłoś się tu.

 

 

Na razie problemów nie ma, zastanawiam się nad tym HP, o którym mówiłaś. Od jakiegoś czasu mam drukarkę po wifi. Może, rzeczywiście tu jest problem?

Nie wiem co o tym sądzić. Wstępnie zawieszająca się usługa HP została ustawiona na Ręczny, czyli w teorii uruchamia się tylko na żądanie, co ma służyć do niwelacji problemu. Może należy poszukać aktualizacji na stronie producenta (wg raportów romaite komponenty HP są datowane na 2011), o ile cokolwiek jest dostępne dla tego modelu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj znowu komputer wstrzymał pracę. W przeglądarce miałem włączoną stronę fb oraz coś pobierałem. Ściągnąłem dziś hpupdate, pobrał dwie aktualizacje dla drukarki. Tyle mogłem.

 

Ps. Tak poza tematem, z produktów HP korzystam już dość długo, w miarę upływu lat ilość dodatkowych aplikacji jakie wchodzą w skład instalacji jest ogromna.

Odnośnik do komentarza

Te objawy z dzwiekiem odlaczania  usb moza byc zwiazane z zarzadzaniem energia na  portach.Ktores urzadzenie ma ustawione oszczedzanie energi i moze wylaczac sie.Poza tym przeinstalowal bym bluethoot (w logach zglaszany jest blad BTHUSB).Z mojego doswiadczenia uspienie i wzbudzenie ma duze znaczenie.W zaleznosci od wielu ustawien niektore "ustawienia" moga sie nie wybudzic.Po zatym od czasu do czasu pasowalo by jednak zrobic restart.

Odnośnik do komentarza

Najczęstszą przyczyną wstrzymania pracy jest przeglądanie yt,fb. Czy to może to mieć związek z flash`em? Jeśli chodzi o przeinstalowanie bt, masz na myśli operację w menedżerze urządzeń? Laptop też jest HP, ma dodatkowy program (HP Connection Manager) do zarządzania łącznością poprzez LAN, WIFI oraz BT. Mam go od początku i wcześniej nie wykazywał problemów, ale może teraz się coś zmieniło?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...