Skocz do zawartości

Captcha na prawie każdej stronie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dwóch dni prawie na każdą stronę którą chce odwiedzić muszę przepisywać kod z captchy. Jest to już naprawdę irytujące i zdaje mi się że jest to jakiś wirus. Dodatkowo zostałem zbanowany na IP na Twitch.tv, co wydaje mi się że ma z tym związek... Logi z OTL w załączniku.

 

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam ponownie,

Jestem w 100% pewien, że komputer nie jest zainfekowany. Natomiast od supportu CloudFlare dowiedziałem się że z mojego ip ktoś rozsyła spam i przez to dostałem bana na kilku stronach i muszę wpisywać captche na większości stron. Jak to dokładnie z tym jest, żeby rozsyłać spam z mojego ip ktoś musiał włamać się do mojego komputera? Zmiana IP cokolwiek da?

Odnośnik do komentarza

Nadal czekam na GMER.

 

 

Jak to dokładnie z tym jest, żeby rozsyłać spam z mojego ip ktoś musiał włamać się do mojego komputera? Zmiana IP cokolwiek da?

- Jeśli z Twojego komputera, to mogłaby robić to infekcja. Zakładając, że jej nie ma (ale GMER nadal nie sprawdzony):

- Zależy w jakiej jesteś sieci (wg IP widzianego na forum lubonet.com) i jaki ta sieć przyznaje adres IP. Jeśli masz wewnętrzny, to z tej sieci na zewnątrz wychodzi masa innych jednostek widziana pod wspólnym IP zewnętrznym. W takiej sytuacji wyjściem jest (o ile jest w ogóle taka możliwość) zmiana adresu IP na zewnętrzny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam pojęcia czy wysyła z mojego komputera. Ta strona pokazuje że moje ip jest zewnętrzne - niestety nie wiem czy "mówi prawdę". Komputer nie jest zainfekowany, nigdy nie chodziłem po dziwnych stronach więc wydaje mi się to niemożliwe. Możesz mi wytłumaczyć, w jaki sposób ktoś ma dostęp do mojego ip jeśli mój komputer nie jest zainfekowany?

Odnośnik do komentarza

kacper3355, proszę podaj mi ten log z GMER. Komputer nie został sprawdzony pod kątem infekcji rootkit, FRST i OTL to ogólne skany podstawowe.

 

 

nigdy nie chodziłem po dziwnych stronach więc wydaje mi się to niemożliwe

Infekcja może być złapana także ze stron leganych / poprawnych, np. to strona mogła zostać zainfekowana (wklejki typu iframe) i nieświadomy użytkownik po jej odwiedzeniu też ma "bonusy".

 

 

Ta strona pokazuje że moje ip jest zewnętrzne - niestety nie wiem czy "mówi prawdę".

Jaki IP sprawdzasz? I w materii IP to proponuję się skontaktować z dostawcą sieci.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...