Skocz do zawartości

Laptop Toshiba i niekompatybilne sterowniki, ze strony producenta karty graficznej


Unimatrix01

Rekomendowane odpowiedzi

 Kochani, mam paskudny problem. Posiadam laptopa Toshiba SATELLITE L850-1N9 i kartę graficzną AMD Radeon HD 7600M Series, laptop ma rok i od samego początku są problemy. Opiszę wszystko od początku, aby przedstawić jak najdokładniej całą sytuację.

Otóż...Za każdym razem przez ok 10 miesięcy przy próbie instalowania JAKIEGOKOLWIEK sterownika wyrzucało mi BSODy różnego rodzaju (INVALID_PROCESS_ATTACH_ATTEMPT) Przez jakiś czas sobie odpuściłam instalowanie aktualizacji sterowników, aż pewnego dnia, większość sterowników zainstalowała się bezproblemowo. Uznawszy, że skoro został tylko sterownik ekranu zainstaluję i jego.

W czasie instalowania sterownika pojawił się niebieski ekran  z błędem INVALID_PROCESS_ATTACH_ATTEMPT

Uruchomiłam ponownie laptopa i ledwo po zalogowaniu do systemu, pojawiło się okno wiersza polecenia w którym AMD coś doinstalowywało (prawdopodobnie) i pojawił się natychmiast niebieski ekran z informacją CUSTOM_ERROR o kodzie 0x100000B8 (0xFFFFF80253DD4A00, 0xFFFFE000B31C1880, 0x0, 0x0) w ścieżce C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe. Po tym błędzie laptop nie chciał już wstać po dobroci, tj musiałam skorzystać z automatycznie uruchomionego (przy uruchamianiu laptopa) narzędzia do odzyskiwania systemu Windows (8.1)

Wieczorem na ekranie pojawiły się kolorowe paski, co ewidentnie było winą sterownika i pojawił się trzeci BSOD tego dnia (także custom error) o module atikmdag.sys (atikmdag+0x28ECE) i kodzie 0xA0000001 (0x5, 0x0, 0x0, 0x0) oraz info (ATI Randeon Family) 

I to wszystko wydarzyło się 11 sierpnia br.

Potem problemów z grafiką nie było, nie wliczając problemów z rozjaśnianiem/zaciemnianiem ekranu, bo owa funkcja przestawała działac po aktualizacji sterownika, ale restart pomagał. Dodam także, że przed instalacją nowych sterowników ekranu (posiadałam wersję sterownika 13.251.0.0 ) stworzyłam dwa punkty przywracania systemu (na wszelki wypadek) plus jeden, który został utworzony automatycznie.

Chcąc wczoraj wrócić do poprzedniej wersji sterownika, zamierzałam skorzystać z wspomnianych punktów przywracania systemu, które tajemniczo przepadły (zakładam, że zostały wyparte przez kilka nowych punktów przywracania systemu) 

Korzystając z wujka google na stronie Microsoft Support http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/restore-driver-previous-version

cofnęłam się do poprzedniego sterownika przez Menedżer Urządzeń (bez sukcesu).

Uruchomiłam ponownie laptop i zamiast wyświetlić mi okno logowania, wyświetliło mi niebieski ekran pełen poziomych kolorowych pasków.

Mając nadzieję, że to przekombinowanie w sterowniku, uruchomiłam laptopa jeszcze raz i problemów nie było, ale zdając sobie sprawę, że jest to mocno nagmatwane, chciałam zainstalować stary sterownik w poprzedniej posiadanej przeze mnie wersji (tj 13.251.0.0 w dniu zakupu laptopa)

Na stronie http://support.amd.com/en-us/download po określeniu parametrów (seria, system etc) pojawił się tylko nowy sterownik, który został wydany w kwietniu 2014 roku 
oraz z informacją poniżej opcji pobrania sterownika :

The following notebooks are not compatible with this tool:
Notebooks equipped with switchable graphics
Toshiba® notebooks

 

I pytanie...co ja mam do diabła teraz zrobic? Do instalacji nowych sterowników (ich aktualizacji) użyłam SlimDriver i tam utworzyłam kopie zapasową sterownika poprzedniego, ale backup się nie zrobił. Sprawdzałam poprzednie utworzenia kopii zapasoowych sterowników np z kwietnia - są wszystkie oprócz ekranowego.

Próbowałam przywrócić przez Menedżer Urządzen -nie udało się.

Nie mogę ściągnąć wersji jaką posiadałam i na koniec dowiaduje się, że sterownik od karty jest niekompatybilny z firmą jaka wyprodukowała mi laptopa? Przecież to żart. Jak można wypuszczać coś takiego na rynek?

Bardzo potrzebuję pomocy, bo nie wiem już co mam robić a boję się, że karta nie wytrzyma tego sterownikowego cyrku.

 

Laptop kupiony 14 lipca 2013 roku z Windowsem 8 64 bitowy. (wtedy sterownik ekranu był 13.251.0.0)

Obecnie jest zrobiony update systemu do Win 8.1 +Update 1 (obecnie sterownik ekranu to: 14.100.0.0)

 Bardzo prosze o pomoc

 

Oprócz tego już drugi raz pojawiło mi się takie oto cudo (którego nigdy wcześniej nie było)i ta linia zaczyna mnie niepokoić. Nie znika po ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows, ale znika po wylogowaniu się i zalogowaniu ponownym do systemu.

http://s30.postimg.org/kcpkk5ych/Przechwytywanie.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Problem banalny.Uzylas programu do zautomatyzowanego pobierania i instalowania sterownikow.Do firmowych komputerow (laptop,stacjonarny) Pierwszenstwo maja sprawdzone czyli kompatybilne sterowniki ze strony producenta.Twoje sa pod tym linkiem http://tiny.pl/q69rf

Programy tego typu jak slim driver instaluja wedlug ich bazy najnowsze sterowniki ale czesto sa one nieprzeznaczone do danego sprzetu.to cos jakby drzwi z mercedesa  zamontowac do malucha.Teoretycznie sie da:)

Odnośnik do komentarza

Tak, teoretycznie się da :) Znajomy informatyk stwierdził, żeby skorzystać z tego właśnie programu, gdyż automatycznie dobierze sterowniki ekranu, do tego modelu laptopa. Faktycznie to ten sterownik, pytanie jednak: czy na pewno do tego modelu? Na liście nie ma konkretnie SATELLITE L850-1N9 tylko L850. W takim wypadku to chyba ten będzie, czyż nie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...