Skocz do zawartości

DDR2 różne taktowania czy pasują


Mlekoff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stary komputer, w który nie będę inwestował. Wpadła mi w ręce kość ram DDR2 kvr667d2n5/512, ale nie chce mi współpracować z tymi, które już siedzą. Zamontowana jako jedyna w którymkolwiek slocie powoduje, że komputer się nie uruchamia. Zadnych sygnałów dźwiękowych, komputer pracuje, ale nie monitor nawet nie ożywa. nie potrafię znaleźć informacji czy moja płyta obsługuje takie pamięci. Sterowników do płyty(w miarę nowych) też nie mogę znaleźć, ale czasy świetności tego komputera już minęły. Może ktoś zechce się pochylić nad tym "problemem".

post-10689-0-29296800-1409589409_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z ostatniego postu wynika, że masz trzy moduły po 512 MB (dwa poprzednie + nowy) co daje w sumie 1536 MB i tyle system widzi post #1.

ale nie chce mi współpracować z tymi, które już siedzą

Skąd ten wniosek?

 

Zamontowana jako jedyna w którymkolwiek slocie powoduje, że komputer się nie uruchamia.

Na tej podstawie napisałem, że uwalona albo niekompatybilna.

Tu nie ma problemu - patrz wyżej.

System automatycznie ustawił taktowanie oraz Timingi dla najwolniejszego modułu.

Można bawić się w ręczne ustawienia ale efekt niewielki a ryzyko BSOD duże.

Odnośnik do komentarza

To nie są dwa poprzednie+nowy. To są pamięci, które siedzą tu od wieków. Po dołożeniu nowej -czwartej- kości (w którykolwiek slocik)komputer nie startuje. Stąd wniosek, że nie chce współpracować ze starymi. Ale wnioskuję, że jest walnięta, bo co do kompatybilności-nie wiem na czym by miała ona polegać. Moje dotychczasowe doświadczenia z pamięciami polegały na tym, że sprawdzałem w którym miejscu ma wycięcia i jeżeli pasowały-wpinałem i grało, albo piskał głośniczek i system nie starował. Wtedy taką kość utylizowałem. Tu nie piszczy i nie działa.Dziękuję za zainteresowanie się tematem. Rozumiem, że ta kvr667d2n5/512 jest walnięta. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...