Skocz do zawartości

Niebiski ekran w Windows 7.


janmatusz

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas uruchamiania Windows 7 ultimate 64bit pojawia się niebieski ekran-po czasie wyłącza się komputer. Żadne próby uruchomienia dostępne po naciśnięciu klawisza F8 nie usuwają blue screena. Na tym samym dysku na oddzielnych partycjach są zainstalowane Windows XP oraz Windows 8.1, które po wybraniu na ekranie wyboru uruchamiają się. Sprawdzanie programem chkdsk nie wykazało błędów. Dołączam foto blue screena.

 

 

post-13139-0-41601500-1409223654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Oczywiście. Win xp , 7 i 8.1.Po tym dziwnym zdarzeniu przeszedłem na używanie Win 8.1, ale przedtem używałem głównie Win 7.Powtórna instalacja Win 7 z pewnością rozwiąże ten problem, ale moje starania są takie, aby tego uniknąć (dużo żmudnej pracy), ponieważ nie będę musiał doinstalowywać na win 8.1 programy i przenosić dane z partycji z Win 7. Poza tym lepiej pracuje się z Win 7.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście. Win xp , 7 i 8.1.Po tym dziwnym zdarzeniu przeszedłem na używanie Win 8.1, ale przedtem używałem głównie Win 7

 

Naprawa rozruchu być może się uda tym sposobem. Musisz uzyć płyty z W7.

http://traxter-online.net/naprawa-i-konfiguracja-rozruchu-windows/

 

chociaż bład sugeruje problem ze sterownikiem win32k.sys

 

Nie wiem czy podmiana sterownika z poziomu innego systemu nie rozwiązałaby problemu. Równie dobrze może być problem z dyskiem. Zmieniałeś ostatnio konfigurację peceta?

Odnośnik do komentarza

Podmiana sterownika z poziomu Win 8.1 bez efektu. Konfiguracja peceta nie była zmieniana. Próba naprawy z płyty instalacyjnej Win 7 niemożliwa, ponieważ po naciśnięciu  NAPRAW pojawia się okno z 2 systemami Win 8.1 i Win7 z równoczesnym oknem szukania zainstalowanych systemów, a gdy po ustaniu szukania klikam Win 7, pokazuje się informacja, że to nie jest konsola odzyskiwania dla tego systemu. Poza tym wydaje się, że wykryta lokalizacja partycji systemu Win8.1 jest błędna, natomiast Win 7 prawidłowa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...