Skocz do zawartości

Okno Mój komputer muli


fo3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu mam problem.

Gdy otwieram okno "Mój komputer" zawartość nie pokazuje się od razu tylko pojawia się animowana ikonka latarki i szuka ponad minutę (czasem dłużej). Gdy już znajdzie wszystko jest ok.

Problem ten występuje przy każdej próbie wejścia do "Mój komputer" a nie tylko przy pierwszej.

Podobnie się ma sprawa gdy z menu z prawokliku najeżdżam na "Wyślij do" - tu oczywiście nie ma ikonki latarki lecz komputer się przywiesza na około minutę i najczęściej (choć nie zawsze) udaje się wejść na "Wyślij do" i np. "Adresat poczty" (z czego często korzystam).

Nie ma znaczenia czy w Opcjach folderów/Widok jest lub nie zaznaczone Automatyczne wyszukiwanie folderów sieciowych i drukarek.

Dodam, że cała reszta komputera działa normalnie. Nie przypominam sobie jakiegoś konktretnego zdarzenia po ktorym problem się pojawił.

 

XP HE SP3, internet: Opera; e-mail: Thunderbird; Nod32

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gdy otwieram okno "Mój komputer" zawartość nie pokazuje się od razu tylko pojawia się animowana ikonka latarki i szuka ponad minutę (czasem dłużej). Gdy już znajdzie wszystko jest ok. (...) Nie ma znaczenia czy w Opcjach folderów/Widok jest lub nie zaznaczone Automatyczne wyszukiwanie folderów sieciowych i drukarek.

 

Już kiedyś rozwiązywałam podobną sprawę. Mój komputer może być na zawiasie również z powodu obecności ofensywnego rozszerzenia NameSpace dodanego przez jakąś aplikację do strefy Mój komputer. Możesz wstępnie pokazać listę co masz aktualnie zarejestrowane jako obszar nazwy:

 

Start > Uruchom > regedit i wyeksportuj klucz do prezentacji:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\My Computer\NameSpace

 

Podobnie się ma sprawa gdy z menu z prawokliku najeżdżam na "Wyślij do" - tu oczywiście nie ma ikonki latarki lecz komputer się przywiesza na około minutę i najczęściej (choć nie zawsze) udaje się wejść na "Wyślij do" i np. "Adresat poczty" (z czego często korzystam).

 

Skoro się wiesza i menu kontekstowe, to jest możliwe że siedzi rozszerzenie powłoki szerszego zasięgu niż tylko w/w. Możesz przeprowadzić test na ewentualność takiej kolizji za pomocą aplikacji ShellExView. W programie ułóż wszystkie różowe w jednym bloku, zbiorowo je zaznacz i wyłącz. Reset komputera. Jeśli efekty ustąpią, winę ponosi jedno z wyłączonych rozszerzeń. A wtedy to już łatwo typować cofając się po prostu wstecz, czyli włączając partiami rozszerzenia pochodzące od tej samej aplikacji > restart > weryfikacja skutków.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

U mnie na wirtualnym XP jest tylko jedna pozycja w DelegateFolders, tzn. {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}. Czyli mogą budzić podejrzenia te trzy dodatkowe pozycje:

 

Nazwa klucza:	  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders\{35786D3C-B075-49b9-88DD-029876E11C01}

Nazwa klasy:

Czas ost. zapisu: 2010-10-14 - 10:29

Wartość 0

Nazwa:

Typ: REG_SZ

Dane: Portable Devices

 

Nazwa klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders\{640167b4-59b0-47a6-b335-a6b3c0695aea}

Nazwa klasy:

Czas ost. zapisu: 2010-10-14 - 10:29

Wartość 0

Nazwa:

Typ: REG_SZ

Dane: Portable Media Devices

 

 

Nazwa klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\DelegateFolders\{E211B736-43FD-11D1-9EFB-0000F8757FCD}

Nazwa klasy:

Czas ost. zapisu: 2010-11-02 - 14:58

Wartość 0

Nazwa:

Typ: REG_SZ

Dane: Scanners

 

Spróbuj: wyeksportuj kopię zapasową klucza NameSpace, a następnie machnij po kolei po jednym z tych 3 wyliczonych {numerów} (zacznij od pozycji "Portable Media Devices") + restart i sprawdzasz efekty.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Notabene: dokładnie to samo wchodziło w grę w poprzednim temacie, który rozwiązywałam (dlatego boldem oznaczałam głównego podejrzanego). ShellExView nie pomógł typować zapewne dlatego, że to rozszerzenie NameSpace jest firmowane przez MS, czyli nie zawiera się w różowych. A co z menu kontekstowym "Wyślij do"? Nadal się wiesza?

 

Ja również życzę Ci miłych świąt.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Niestety problem powraca. Dokładnie w takiej samej postaci, czyli są 4 DelegateFolders. Ja następnie kasuję 3 z nich zostawiając {59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee} i jest ok.

...do czasu gdy znów to powraca. Jeszcze nie zauważyłem na skutek czego tak się dzieje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...