Skocz do zawartości

Cywilizowany defragmentator dysku


Kcurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem w czeluściach forum, że IOBit to firma nader wątpliwej reputacji i lepiej unikać jej softu. Chciałbym zatem zapytać, jaki defragmentator dysku polecilibyście w zamian za Smart Defrag? Ma mieć w miarę inteligentne algorytmy defragmentacji i najlepiej jakieś graficzne przedstawienie powierzchni dyskowej z wyróżnieniem danych pofragmentowanych, MFT i tak dalej.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

 

Mam pytanie odnośnie O&O Defrag,czy nadal do działania potrzebuje połączenia z internetem?
Jeśli tak to czy nadal przesyła duże ilości danych (niewiadomo jakich i gdzie)

Sprawdziłem - do działania nie wymaga połączenia z internetem. Nie stwierdziłem także faktów prób połączeń z siecią.

 

Z tego co pamietam, tę funkcję można wyłaczyć.

W ustawieniach programu nie ma takiej opcji. Bynajmniej takiej nie widzę w jego ustawieniach - http://www.softpedia.com/progScreenshots/O-and-O-Defrag-Professional-Edition-Screenshot-3205.html
Odnośnik do komentarza
Póki co pobrałem wersję Free i się sprawdza

Domyślam się, że pobrałeś i zainstalowałeś O&O Defrag 15.8 Professional Edition. Producent tych defragów nie ma w ofercie darmowych programów tego typu :D

 

 

Co prawda wczoraj się powiesiła w połowie partycji systemowej, ale drugą zdefragmentowała wybornie

Próbowałeś ponowić operację na patrycji systemowej? Bo jeśli dalej nie przechodzi, to jest to kulawe na jedną nogę. Nie sądzisz?

Wersja 16.0 bywa czasami w innych promocjach. Jak na taką trafię ( a nie zapomnę ) - mogę zpodać Ci na PW.

 

 

czy ten program obsługuje dyski przenośne? Mam podpięte dwa pendrive'y, ale żaden z nich nie jest wyświetlony na liście dostępnych do defragmentacji dysków.

http://i1-win.softpedia-static.com/screenshots/O-and-O-Defrag-Professional-Edition_9.png

Należy zaznaczyć "include removable drivers". Czy wykryje pendrive nie wiem. Jeśli nawet, to ich defragmentacja jest złym pomysłem. No może raz na jakiś czas od wielkiego dzwonu.

 

 

Edit:

 

Tu masz promocję na najnowszą wersję O&O Defrag 17.5 za 9.00$ - http://sharewareonsale.com/s/oo-defrag-pro-sale

Edytowane przez Bonifacy
Odnośnik do komentarza

Czemu nie napisałeś jaki system wchodzi w grę? Dużej różnicy w tego typu programach nie ma, chociaż nie każdy rusza metadane z tego co się orientuję... ale im więcej sztuczek i bajerów - tym większe zagrożenie, że coś pójdzie nie tak. Warto pamiętać, żeby uruchamiać defragmentację tylko na zdrowych dyskach, czyli takich, które nie mają sektorów nieczytelnych czy niestabilnych...no i pamietac, ze zawsze może pojść cos nie tak, takżę kopia najważniejszych danych obowiązkowo!  

Pendrive'y przez niektóre oprogramowanie są traktowane specyficznie, ze względu iż zawierają pamięc flash - defragmentacja nie ma tam większego znaczenia.Także dyski przenośnie będą traktowane tak samo jak te "zwykłe". 

Odnośnik do komentarza

System, w sensie operacyjny? Win XP SP3.

W takim razie Ultimate Defrag 1.72...ostatnia wersja za free (można pobrać z DP tylko trzeba uważać na asystenta pobierania u nich), mozna zaproponować na  XP i na inne systemy np. Puran Defrag (też ma wersję darmową). Obydwa mają swoje własne i unikalne algorytmy defragmentacji, "boot-time defrag", opcje wykluczania obszarów. Sa proste, szybkie i nie wrzucają nic do autostrtu na siłę jak np. O&O.

Odnośnik do komentarza

Co do pendrive'ów - no cóż, zdarzyło mi się raz defragmentować takowy, bo była grecka tragedia... ale nie na marnych 4GB, tylko na 32GB :)

Defragmentacja pamięci flash nie ma żadnego sensu, ani w przypadku 4GB, ani 32GB. Nie daje żadnych korzyści, a wręcz jest szkodliwa bo powoduje szybsze ich zużycie (ograniczona liczba cyklów zapisu).

Odnośnik do komentarza

Są korzyści defragmentacji i pamięci flash - tylko nie pod kątem ich wydajności. Gdy system plików ulegnie uszkodzeniu - dużo łatwiej jest odzyskiwać pliki, które nie są pofragmentowane. Duża fragmentaryczność może nawet uniemożliwić odzysk. Proszę o tym nie zapominać.... 

A co do tych "własnych algorytmów fragmentacji" - to ciekawe jakie to są niby te algorytmy i niby jak mogą być własne jak opierają się na specyfikacji NTFS. To Microsoft wymyślił i stworzył NTFS, więc nie bardzo rozumiem skąd taki brak zaufania do ich standardowego defragmentatora. Zlitujcie się trochę. 

Odnośnik do komentarza

A co do tych "własnych algorytmów fragmentacji" - to ciekawe jakie to są niby te algorytmy i niby jak mogą być własne jak opierają się na specyfikacji NTFS. To Microsoft wymyślił i stworzył NTFS, więc nie bardzo rozumiem skąd taki brak zaufania do ich standardowego defragmentatora. Zlitujcie się trochę.

Dokładnie tak samo to działa, jak podczas pieczenia bułki...niby zawsze dostajemy zwykłą bułkę, ale każda ma nieco inny przepis, a nawet jesli taki sam, to różne są warunki pieczenia. Można by sie spierać czy w XP jest "windowsowy" defragmentator i jak jest on dobry i wydajny w stosunku do programów firm trzecich...w końcu to rebrand Diskkeepera w wersji 4, o ile pamiętam, więc nie widze powodów, dla których nie możemy rozmawiać o innych alternatywach.

Algorytm to także sposób układania plików, wyboru tych najbardziej istotnych, przesuwania w dalsze obszary tych mniej lub wcale nie używanych...Ultimate Defrag odl lat ma swoja metodę bazującą na zasadzie Pareto (plus oczywiście modyfikacje wynikające z własnych ustawień użytkownika). Inaczej działa układa pliki Puran, inaczej O&O, a jeszcze inaczej robi to IOBit, WinContig, Auslogics czy UltraDefrag.

Odnośnik do komentarza

Gdy system plików ulegnie uszkodzeniu - dużo łatwiej jest odzyskiwać pliki, które nie są pofragmentowane.

Chciałbym nieśmiało zauważyć, że z uszkodzonej fizycznie (zużytej) komórki pamięci nie da się odzyskać danych. Zamiast katować defragmentacją pena na wszelki wypadek lepiej zrobić backup na inny nośnik. Ale to wolny kraj, więc ze swoim sprzętem każdy może robić co mu się podoba :)

Odnośnik do komentarza

Panowie, Wy mnie tak kochacie, czy aż tak ambitne tudzież trudne tematy podrzucam, że w każdym moim wątku ostatnio rozpętuje się cała debata? :P Do samego wątku mogę od siebie dodać jedynie tyle, że zdecydowałem się na zakup O&O Defrag 17.5 w promocji linkowanej przez Bonifacego w poście #10. A teraz debatujcie sobie dalej, chętnie poczytam ;)

 

w końcu to rebrand Diskkeepera w wersji 4, o ile pamiętam

A nie Defragglera, którejś tam wersji, co M$ ją wykupił i troszkę przerobił, czyt. spaprał? :P

 

A propos rozwalonego w rękach pena - tak, miałem taki jeden, co nagle wziął i przestał działać, to chcieliśmy sprawdzić, dlaczego... no i się złamał w dłoni xD

Odnośnik do komentarza

O tych uszkodzonych komórkach się tyle gada, straszy, a niewielu zwykłych użytkowników doświadczyło tego na własnej skórze! (...)

Gajowy - a może Tobie się to przytrafiło?

Nie, nie przytrafiło mi się. Podobnie jak awaria systemu plików. Pozwól jednak, że posłużę się pewną analogią. Opona samochodowa może ulec zniszczeniu na różne sposoby: np. poprzez przebicie ostrym przedmiotem lub na skutek zużycia bieżnika. O ile ta pierwsza możliwość jest jedynie potencjalna (mniej lub bardziej prawdobpodobna), to co do drugiej mamy pewność, że nastąpi (najczęściej po zadeklarowanym przez producenta przebiegu). I to by było na tyle :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...