Skocz do zawartości

Czy warto zainstalować Windows 7


robbo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mogą się pojawić problemy ze starszymi programami oraz ze znalezieniem odpowiednich sterowników pod mniej popularny sprzęt.

Jednakże x64 to przyszłość, więc sytuacja się zapewne zmieni. :)

Ja myślę, że obecnie trzeba się wysilić, żeby w przypadku czysto domowego użytku trafić na taki program.

 

Autor tematu mógłby mimo wszystko pokusić się o dodatkową kość 1 gb ram, nie są to obecnie jakieś wielkie pieniądze, a komfort pracy się poprawi.

 

Przyszłość to Win7, ale nie używałbym określeń typu WinXP to archaizm itp, bo sam pracuję na co dzień na obu systemach i nie ma dla mnie większej różnicy. Dla większości użytkowników też nie będzie.

Odnośnik do komentarza

no wiec mam win7 i wita mnie niebieskim ekranem przy probie zainstalowania przejsciowki USB-->COM,

Sterownik ktore wskazalem w win7 funkcjonowaly na XP, a tu niebieski ekran, i teraz jak tylko ja podlacze to od razu niebieski ekran :/ , co robic

 

Podpis problemu:
 Nazwa zdarzenia problemu:	BlueScreen
 Wersja systemu operacyjnego:	6.1.7600.2.0.0.256.1
 Identyfikator ustawień regionalnych:	1045

Dodatkowe informacje o problemie:
 BCCode:	1000007e
 BCP1:	C0000005
 BCP2:	9206EFB5
 BCP3:	8EB389B4
 BCP4:	8EB38590
 OS Version:	6_1_7600
 Service Pack:	0_0
 Product:	256_1

Pliki pomagające opisać problem:
 C:\Windows\Minidump\053010-18704-01.dmp
 C:\Users\lap\AppData\Local\Temp\WER-41355-0.sysdata.xml

Odnośnik do komentarza

W jaki sposób tobie pomóc, skoro sam nie wiesz co podłączasz do swojego komputera.

Jeśli sterowniki instalowałeś z palca to usunięcie ich będzie utrudnione pewne natomiast jest, że jednym z komponentów tego sterownika jest Ftdibus.sys co widoczne jest na screenie.

Można usunąć ręcznie, wyczyścić rejestr i sprawdzić co się będzie działo.

 

Jedną z popularniejszych przejściówek z USB -> RS232 w Polsce jest chyba PL-2303 firmy Prolific.

Można pobrać sterownik pasujący począwszy od Win98 po Win7 KLIKNIJ

Posiada on Instalatora za pomocą którego można również sterowniki odinstalować.

Odnośnik do komentarza

No i dobrze :)

 

Jeśli w WinXP zainstalujesz tę przejściówkę, to bądź łaskaw sprawdzić w menadżerze urządzeń co to za ustrojstwo i zapisz to sobie.

 

Ja na Twoim miejscu (jeśli masz około 15GB wolnego miejsca na dysku) stworzył bym dodatkową partycję dla Win7 i zainstalował koło XP.

 

Wtedy nie będziesz musiał się męczyć z nowymi instalkami XP :)

Odnośnik do komentarza

@robbo

Pytanie zasadnicze - jak wykonałeś instalację przejściówki? Opisz dokładnie z detalami.

Podejrzewam typowe działanie: odpalony system, wtykasz przejściówkę i marmolada.

 

Przy tego typu sprzęcie i podobnych zawsze:

- instalacja driverów bez podpiętego sprzętu

- restart bez sprzętu

- po pełnym uruchomieniu systemu podpinasz sprzęt i system go konfiguruje

 

BTW

 

Ten problem powinieneś umieścić w dziale sprzętowym bo rozwiązanie mogłoby pomóc innym a tak jest mylące.

 

EDYTA

 

@Hetera

 

Ale tak naprawdę nie potrzebujesz w win7 partycji oddzielnych na system i ważne dane, bo w razie reinstalu 7 wrzuca wszystkie ustawienia i dokumenty do folderu Windows.old i można je sobie stamtąd wyciągnąć

A co w przypadku konieczności formatowania partycji? A może dane zajmują bardzo dużo GB.

Doświadczony komputerman(ka) poradzi sobie ale na forum problemy mają zazwyczaj mniej doświadczeni.

 

Piszę poradę. Pokaże się wkrótce.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście miałam na myśli zwykły reinstal, bez formatowania ;) Ja akurat mam zwyczaj przechowywania danych na drugim dysku :) Ale nie zapominaj, że dysk może również paść, a wtedy i druga partycja nie pomoże, czyli tak naprawdę ważne dane powinny być zbackupowane (jakie ładne słowo :D) na różne sposoby.

Odnośnik do komentarza

czyli tak naprawdę ważne dane powinny być zbackupowane (jakie ładne słowo :D) na różne sposoby.

Masz rację. Niestety wiele osób działa na ustawieniach domyślnych. A przechowywanie ważnych danych na dysku (partycji) systemowym jest ryzykowne.

Dysk dowolny ma prawo się sypnąć.

Chyba w najtrudniejszej sytuacji są posiadacze laptopów również ze względu na większą awaryjność takich dysków.

 

BTW

W temacie ładne słowo - kiedyś widziałem pewien tytuł artykułu (mogę trochę przekręcić bo to dawne czasy):

SnowBoardziści FreeStyleowcy.

Odnośnik do komentarza

Dajcie spokój. Mam seven prof 64 bit na Intel Xeon 2,67, 6 GB RAM, i po mojemu to jest minimum. Jak odpalisz Aero to system chodzi jak trabant z przyczepą.

Chyba sobie kpisz w tym momencie. Nie strasz ludzi. Aero bez problemu śmiga przy 2,5 - 3gb, poza tym zawsze można wyłączyć wodotryski. Może masz coś nie tak z grafiką albo za słabą?

Odnośnik do komentarza

Chyba sobie kpisz w tym momencie. Nie strasz ludzi. Aero bez problemu śmiga przy 2,5 - 3gb, poza tym zawsze można wyłączyć wodotryski. Może masz coś nie tak z grafiką albo za słabą?

Dokładnie. Miałam w pracy Win7 na 1GB pamięci, Athlonie 3000 i zintegrowanej grafice i Aero śmigało jak należy. asg - opowiadasz takie herezje, że można się załamac... Albo kompletnie nie znasz możliwości tego systemu albo chcesz się pochwalić swoim komputerem :P A ja mam Athlona x64 Dual Core 6000+ i 4GB ramu i komputer mi śmiga jak złoto pod 7. I Aero i inne bajery mam, bo lubię, jakoś mi ten konfig "poniżej minimum" w zupełności wystarcza, o dziwo.

Odnośnik do komentarza

@robbo

A co z tym tematem?

 

no wiec mam win7 i wita mnie niebieskim ekranem przy probie zainstalowania przejsciowki USB-->COM,

Sterownik ktore wskazalem w win7 funkcjonowaly na XP, a tu niebieski ekran, i teraz jak tylko ja podlacze to od razu niebieski ekran :/ , co robic

Pokonany czy nie. Jeśli tak to napisz o działaniach. Inni z tego skorzystają.

 

EDYTA

A w temacie ostatniego Twojego postu:

Jestem zbyt leniwy aby szukac w którym poście opisałeś sprzęt.

Pokaż chociaż obrazki z: Narzędzia Administracyjne-> Konfiguracja systemu-> Uruchamianie oraz Menedżer Zadań -> Procesy oraz Wydajność.

Odnośnik do komentarza

z ta przejsciowka zrobilem tak:

 

@robbo

Pytanie zasadnicze - jak wykonałeś instalację przejściówki? Opisz dokładnie z detalami.

Podejrzewam typowe działanie: odpalony system, wtykasz przejściówkę i marmolada.

 

Przy tego typu sprzęcie i podobnych zawsze:

- instalacja driverów bez podpiętego sprzętu

- restart bez sprzętu

- po pełnym uruchomieniu systemu podpinasz sprzęt i system go konfiguruje

sterownik stad:

http://www.prolific.com.tw/support/files/\IO%20Cable\PL-2303\Drivers%20-%20Generic\Windows\allinone\PL2303_Prolific_DriverInstaller_v1210.zip

 

z tym, ze nie wiem, czy ten sterownik cos dal, bo mi wygladalo jakby win7 pobral ze swojej bazy sterownik, bo np uzylem go dzis pod XP i mi on nie dzialal.

 

@robbo

 

Pokaż chociaż obrazki z: Narzędzia Administracyjne-> Konfiguracja systemu-> Uruchamianie oraz Menedżer Zadań -> Procesy oraz Wydajność.

niestey nic nie pokaze, bo mam juz XP, nie mialem nerwow na te zwisy :P

pozdrawiam i do zobaczenia na moim stacjonarnym z win7, bo tam bedzie pare pytan pewnie, bo wszystko mi nie pasowalo, albo te przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza

Nie ma prostej odpowiedzi...trzeba samemu zainstalować 7 i się przekonać...ja testowałem 3 razy Seven...i musze przyznać ,że oprócz wyglądu niczym szczególnym mnie nie ujął...XP chodzi szybciej...szybciej się uruchamia i zamyka...nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia ale na razie siedzę na XP...

 

BTW.Mam E7300 podkręconego do 3,4 i 3GB RAM-u....

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...