Skocz do zawartości

Czarny ekran przy odpalaniu niektórych gier mimo że widać intra


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem jest trochę nietypowy ale wierze że razem uda nam się go naprawić. Próbowałem wielu rzeczy więc raczej niczym mnie nie zaskoczycie.
Mój laptop to: 
Laptop Toshiba Satellite P750-11N
-Ma 2 karty graficzne, zintegrowaną i GT 540m. 
-Mój system windows 7 

Próbowałem sobie odpalić gry, część z nich się włączała bez problemu a z resztą był właśnie problem bo wystąpował czarny ekran przy odpaleniu gry i nic się nie dało zrobić oprócz zresetowania komputera albo działał tylko ctrl alt del i zamknięcie aplikacji.

Ok jakby Wam to napisać, chodzi np o starą dobrą gre: "Prisoner of war (world war 2)" - ucieczka z więzienia. 
Zainstalowała się bez problemu, próbowałem tak jak mówiłem praktycznie wszystkiego. Bawiłem się w opcjach, włączałem i wyłączałem różne rzeczy nic. Zgodność - przeleciałem praktycznie każdą od 95, win xp z service pack 2 albo 3. No nic. Wyłączałęm kompozycje, administrator. Nic.

Problem jest troche interesujący bo gra ta Prisoner of war - się odpala i widać te filmiki startowe, codemasters itp ale po tych intrach powinno pojawić się Ładowanie gry które widze na ułamek sekundy a potem czarny ekran, Menu się odpala bo mogę myszką sobie coś tam poruszać, słychać dźwięk gdy klikam escape i chce wyjść no ale to wszystko. NIE WIDZE NIC. 

Myślę że to wina karty graficznej albo ustawien jakis, ale powiem wam coś ciekawego, odpalałem nowsze gry, bo wiadomo bla bla stara gra nie pójdzie na windows 7 itp itd. Odpaliłem na steamie COUNTER STRIKE GO, za którego zapłaciłem, ten sam błąd, w tym przypadku od razu czarny ekran i nie da sie nawet wyjsc ctrl alt del czy alt tab, pomagal tylko reset laptopa.... A wcześniej normalnie działało!!! 

Ktoś wie co tu sie dzieje?
Tak, gre odpalałem na karcie zintegrowanej, i na tej gt540m. Nie idzie nic zrobić.... Co jest grane? Sterowniki zaaktualizowane... 

Da rade jakoś inaczej odpalić tą gre żeby sprawdzić czy faktycznie działa? Myślałem o jakimś programie "chmura" nie pamietam jak to działało ale wiem ze było coś takiego, moze wtedy by poszło. Albo tryb awaryjny? Tych 2 rzeczy jeszcze nie próowałem, unless you already know how to fix it / chyba że wiecie już jak to naprawić. 

 

 

Pozdrawiam i czekam na pomysły

 

 

Edit1. Na innym laptopie gra chodzi normalnie, nie ma tego czarnego ekranu. Czyżbym źle zainstalował sterowniki do karty graficznej? robiłem to poprzez ściągniecie najnowszych i zainstalowanie, starszych wersji nie odinstalowywałem. Czyżby to była wina?

 

Edit2. Przeinstalowałem dokładnie sterowniki do karty graficznej i teraz to już nawet tych filmików intro, zamiast tego lekko fioletowy ekran a potem widzę jedynie oczywiscie czarny ekran :s

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...