Skocz do zawartości

STOP atikmpag.sys/atikmdag.sys


NetKnight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długiej i paruletniej serii normalnych startów Windowsa 7 na moim Soniaku VAIO nadszedł paskudny problem ze sterownikami ATI. Mam kartę graficzną Ati Mobility Radeon HD 5650. Zaczęło się w niedzielę, po niepozornym bzyczeniu na początku bitwy World of Tanks, które co jakiś czas (miesiąc) bywało przy moim sprzęcie, nawet na pracach nieobciążających system, jak przeglądanie internetu. Wtedy miałem sterowniki ATI Catalyst w wersji 8.1, atikmpag.sys miał więc 191 KB, a ten z literką "D" - 4 MB. Po przekopiowaniu obydwu plików z repozytorium plików systemu zabanglało normalnie. Ale w międzyczasie ściągnąłem też aktualizację sterownika do ATI Catalyst 14.6 i zdecydowałem się na instalację, czego również dokonałem. Po upływie czterech dni na skądinąd troszeczkę szybciej działających sterownikach, system podmienił w repozytorium sterowniki ATI.
Problem pojawił się dzisiaj, po obejrzeniu zwykłego filmu na YT. System się zawiesił w ten sam sposób, nie pokazał jednak ekranu śmierci i wyłączył komputer. Ale już żadna podmiana nie zadziałała. Nawet poprzez komendę Expand i wypakowanie plików z ATI w C:\Test, choć spróbuję się jeszcze raz temu przyjrzeć.


Minidump:

http://www.4shared.com/file/JRWSn_6Oba/Dump.html

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ponieważ nie było odpowiedzi, to podam, jak na teraz poradziłem sobie z tym problemem sam:

 

1) Zainstalowałem CCleaner i wyczyściłem system,

2) Pobrałem Display Driver Uninstaller i usunąłem sterowniki. Uwaga dla innych użytkowników: proszę pamiętać o ich usunięciu z restartem.

3) Urządzenie zadziałało z najnowszymi sterownikami ATI w wersji 14.7 RC3.

 

​Mam nadzieję, że ten wpis się przyda.

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...