Skocz do zawartości

WinXP: "zamrażający się" pasek zadań


Mrozie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od ok. tygodnia zmagam się z następującym problemem: w niektórych momentach pracy, co kilka minut, czasem częściej, pasek zadań "zamraża się". Mogę programy normalnie minimalizować i maksymalizować, ale już np. przyciski start czy tray są nieaktywne. Kiedy włączę i wyłączę Menedżera Zadań problem chwilowo znika, aczkolwiek korzystanie z tego triku co chwilę jest dość frustrujące. Po paru minutach dochodzi do kolejnego "zamrożenia".

 

W okolicy pojawienia się problemu aktualizowałem Javę i Flash Playera, więc myślałem, że może to nowe wersje tych programów stwarzają problem. Reinstalowałem różne starsze wersje, jednak bez powodzenia. Próbowałem nawet wymienić sterowniki graficzne od nVidii, ale najwyraźniej nie w tym pies pogrzebany.

 

W związku z powyższym dogłębnie przeskanowałem system. sfc /scannow (brak błędów), potem programy antywirusowe: ADW Cleaner, Malwarebytes Anti-Malware, Spybot S&D, Avast, Avira. Znalazłem trochę śmieci (m.in. Conduit Engine) i większość usunąłem, jakaś niewielka część trafiła do kwarantanny. System trochę przyspieszył, ale jednak problem pozostał. Pomysły mi się już chyba skończyły, więc postanowiłem zwrócić się o pomoc tutaj.

 

Mój system to Win XP Professional SP3 32-bit. W załącznikach dodałem logi z OTL-a. Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo problem zdecydowanie mnie przerasta.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Chyba znalazłem winowajcę. Avira podczas nowego skanu wykryła obecność TR-Agent.27692.F na dysku D. Próby przeniesienia plików do kwarantanny kończyły się BSOD-em, więc potem usunąłem je manualnie. Wirus się jednak powielił w D:\System Volume Information i z tego co zdążyłem Wygooglać, sprawa jest raczej skomplikowana. Znalazłem m.in. taki poradnik usuwania tego wirusa. Czy ktoś może stwierdzić, czy jest w ogóle sens z niego korzystać? Może są lepsze sposoby na wyrzucenie tego trojana z dysku?

Odnośnik do komentarza

>>START>>> Uruchom >>> wybierz (lub wpisz) REGEDIT>>OK>
>rozwiń ten klucz,klikając na (+):


 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

‘DisableTaskMgr’

czy jest tam takie coś?

 

 

D:\System Volume Information

 

To folder zawierający kopie plików potrzebnych do "Przywracania Systemu".

Można go opróżnić poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania":

>>START >>PANEL STEROWANIA >> SYSTEM >> zakładka PRZYWRACANIE SYSTEMU >> zaznacz okienko przy "wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach" >ZASTOSUJ >> OK

 

Po kilku minutach usuń zaznaczenie przy "wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach"

 

Kosmetyka:

Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej to:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- E:\NTGLM7X.sys -- (SetupNTGLM7X)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (PDRFRAME)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (PDRELI)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (PDFRAME)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (PDCOMP)
DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] --  -- (PCIDump)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\pccsmcfd.sys -- (pccsmcfd)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- E:\NTACCESS.sys -- (NTACCESS)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- E:\install4\MSICPL.sys -- (MSICPL)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware\KernExplorer.sys -- (Lavasoft Kernexplorer)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- E:\INSTALL\GMSIPCI.SYS -- (GMSIPCI)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Program Files\Lavalys\EVEREST Home Edition\kerneld.wnt -- (EverestDriver)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\AmdLLD.sys -- (AmdLLD)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] --  -- (age510ar)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] --  -- (a6g26but)
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "error"
FF - prefs.js..browser.search.order.1: "error"
FF - prefs.js..browser.search.selectedEngine: "error"
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "chrome://fastdial/content/fastdial.html"
FF - prefs.js..extensions.enabledAddons: fastdial%40telega.phpnet.us:4.11
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@veetle.com/vbp;version=0.9.16: D:\Program Files\Veetle\VLCBroadcast\npvbp.dll File not found
[2014-08-01 19:54:18 | 000,000,000 | ---D | M] (Fast Dial) -- C:\Documents and Settings\Mrozie\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\wc2kbnjv.default-1397922440250\extensions\fastdial@telega.phpnet.us
O4 - HKLM..\Run: [NPSStartup]  File not found
O4 - HKLM..\Run: [userFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -u File not found
O9 - Extra Button: Flash Decompiler SWF Capture tool - {86B4FC19-8FA4-4FD3-B243-9AEDB42FA2D5} - D:\Program Files\Eltima Software\Flash Decompiler Trillix\saveflash\iebt.dll File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : Flash Decompiler SWF Capture tool menu - {86B4FC19-8FA4-4FD3-B243-9AEDB42FA2D5} - D:\Program Files\Eltima Software\Flash Decompiler Trillix\saveflash\iebt.dll File not found
O16 - DPF: {8FFBE65D-2C9C-4669-84BD-5829DC0B603C} http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/polarbear/ultrashim.cab (Reg Error: Key error.)
[2014-08-01 00:00:22 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Deal Keeper

:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]
[HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[HKEY_USERS\S-1-5-21-746137067-1454471165-682003330-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"=-
[-HKEY_USERS\S-1-5-21-746137067-1454471165-682003330-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{518B7761-6125-40B0-B2D0-0F2A9F369C18}]
[-HKEY_USERS\S-1-5-21-746137067-1454471165-682003330-1003\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{52262020-72A7-498F-BC44-70E8A0F035BF}]

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj Skrypt.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

‘DisableTaskMgr’

czy jest tam takie coś?

 

Gdyby autor miał nałożoną restrykcję to by nie mógł uruchomić menedżera zadań, a jednak pisze że rozwiązuje to chwilowo problem z zamrażaniem paska zadań.

 

@Mrozi

 

Strona którą podałeś bardzo zgrabnie udaje profesjonalną i zaufaną witrynę, jednak jedyne co ma na celu to wmanewrować ludzi w instalację programu "antywirusowego" wątpliwej reputacji.

 

Pozdro. :)

Odnośnik do komentarza

Wykonanie skryptu OTL-a i usunięcie kopii przywracania systemu dało niezłego kopa, ale problem wciąż pozostał. Przeskanuję go jeszcze Avirą i dam świeże logi z OTL-a.

 

>>START>>> Uruchom >>> wybierz (lub wpisz) REGEDIT>>OK>
>rozwiń ten klucz,klikając na (+):


 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

‘DisableTaskMgr’

czy jest tam takie coś?

 

Szczerze mówiąc, w katalogu Policies nie mam katalogu System. Są tylko Explorer i Ext. Mniemam, że to źle?

 

EDIT: dorzucam logi. Antywiry twierdzą, że system jest czysty. Avira tylko wyrzuca BSOD-a przy skanowaniu C:\Windows\System32\smss.exe, inne programy nie mają z tym problemu. Może to jednak jest jakiś problem z rejestrami związanymi z tym plikiem?

OTL_2.Txt

Extras_2.Txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...