Skocz do zawartości

Nie działajacy Defender - Powolny start systemu, wolne ładowanie Pulpitu


Rekomendowane odpowiedzi

1.Jak wyzej nie moge wejsc wogole w Defenera.

 

2.System startuje wolna i lapie 1 zcine przy starcie chcialbym zebyscie, pomogli oczyscic autostart itp

 

3.Przy skanowaniu Gmerem komunkat ,ze wykryto rootkia.Puzniej w trakcie dalszego skanu program nie odpowiada lub bluescreen.

 

Loga gmera nie moge zrobic.

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

TDSSKiller.3.0.0.40_05.08.2014_11.51.06_log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widzę niczego podejrzanego.

 

Zrób log z Farbar Service Scanner.

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

GroupPolicyUsers\S-1-5-21-2620197854-1719786493-1418023469-1002\User: Group Policy restriction detected <======= ATTENTION

GroupPolicyUsers\S-1-5-21-2620197854-1719786493-1418023469-1001\User: Group Policy restriction detected <======= ATTENTION

GroupPolicyUsers\S-1-5-21-2620197854-1719786493-1418023469-1000\User: Group Policy restriction detected <======= ATTENTION

AlternateDataStreams: C:\Windows\System32:{4B9A1497-0817-47C4-9612-D6A1C53ACF57}

Toolbar: HKCU - No Name - {1017A80C-6F09-4548-A84D-EDD6AC9525F0} -  No File

DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_26-windows-i586.cab

DPF: {CAFEEFAC-0016-0000-0026-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_26-windows-i586.cab

DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_26-windows-i586.cab

S3 catchme; \??\C:\Users\Joanna\AppData\Local\Temp\catchme.sys [X]

S3 esihdrv; \??\C:\Users\Kamil\AppData\Local\Temp\esihdrv.sys [X]

S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]

S3 hwusbdev; system32\DRIVERS\ewusbdev.sys [X]

S3 IntcAzAudAddService; system32\drivers\RTKVHDA.sys [X]

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Minimal\96618110.sys => ""="Driver"

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot\Network\96618110.sys => ""="Driver"

Reboot:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt. Daj ten log.

 

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Do Notatnika wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinDefend]
"Start"=dword:00000002
"Type"=dword:00000020

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile]
"EnableFirewall"=dword:00000001

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> FIX.REG >>
plik uruchom (dwuklik i OK).
 

 

 

Opisz dokladnie ,gdzie mam kliknac w fix nie wiem jak to zrobic.

Uruchom FRST.

Kliknij w nim na przycisk FIX

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Uruchomilem ten fix i zeczywiscie Defener chodzi.

 

Z jedynka to po wprowadzeniu FIX.REG chociaż mogą być oba załączniki IDENTYCZNE wiec zobacz a drugi to pierwszy post.

 

Przepraszam pomyliły mi się nazwy programów dlatego nie wiedziałem jak zrobić.

 

 

Co poradzic na powolny start komputera,ma 3gb ramu,jakims programem to powylaczac?

Fixlog1.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Problem dokładnie,występuje gdy ląduje się  pulpit  nawet ok 3min.Przed startem systemu normalnie.

Prucz tego mam problem z drukarka,mianowicie skanowanie "do" komputera z drukarki działa.

Tylko jak chce coś wydrukować "Z" komputera czyli w druga stronę to raz drukuje a raz nie.

 

Załączam logi Otl i AutoRuns

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza

Próbowałem odinstalować Cały pakiet Comodo ale wogle przez to nie miałem internetu,wiec teraz przywróciłem system i jest internet bez antywirusa ale z jego składnikami

 

Załączam nowe logi.Comodo jest zainstalowany tylko się nie uruchamia ze startem.Jak klikam na niego to to jakiś błąd wyskakuje.

Morze za dużo mam w procesach tego badziewia,nie wiem co wyłączyć?

 

np. teraz Ramu zużywa 55% a w awaryjnym ok 20%

OTL.Txt

Extras.Txt

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza

Oba tematy sklejam, bo bez sensu rozbicie na dwa, a problem podstawowy w ogóle nie został zaadresowany w pierwszym temacie. Skomentuję też poprzednie działania:

 

1. Całkiem odwrotne postępowanie z Windows Defender się nasuwało w owym momencie, czyli zostawić wyłączony a nie próbować go włączać, nie grzebać też w ustawieniach Zapory systemu. Defender wbudowany w system Vista to przeterminowany program o niskiej skuteczności, zastępowany programami zewnętrznymi, a w układzie z innym czynnym oprogramowaniem zabezpieczającym nie powinien być uruchamiany i większość instalacji antywirusowych go wyłącza celowo. Tu w systemie figurował COMODO Internet Security, i z tego co pamiętam on Defender wyłącza, co by wyjaśniało jego stan w temacie.

 

2. Niemożność uruchomienia GMER, aktywność "rootkit", wolny start systemu: podejrzany COMODO Internet Security Premium. GMER nie został sprawdzony, więc nie wiadomo o co mu chodziło wtedy z "rootkit", ale nie zalecono próby skanu w Trybie awaryjnym, gdy Comodo wykazuje minimalne czynności. Dodatkowo, w systemie działa także odpadkowy sterownik GFI, zwyle kojarzony z instalacją Ad-aware. Potem się tym zajmę.

 

3. Brak sieci po deinstalacji Comodo to m.in. skutek użycia tego:

 

Próbowałem odinstalować Cały pakiet Comodo ale wogle przez to nie miałem internetu,wiec teraz przywróciłem system i jest internet bez antywirusa ale z jego składnikami

(...)

Właśnie coś takiego robiłem tylko w awaryjnym,potem ccleaner resztki z rejestru.

 

i nie miałem internetu ,wiec nie wiem czy próbować?

Sieci nie ma, bo z tego co rozumiem (popraw mnie jeśli się mylę) to właśnie ominąłeś poprawną deinstalację pakietu COMODO via Panel sterowania na rzecz nieoficjalnego uninstallera + CCleaner. Ten nieoficjalny uninstaller COMODO to wyrób nieaktualizowany i niestety niedokładny, do stosowania tylko awaryjnie, gdy nie da się zrobić nic innego. Nie wolno go używać na w pełni zainstalowanym COMODO, który da się poprawnie odinstalować. Brak sieci, bo uninstaller w ogóle nie ściąga filtrów COMODO z kart sieciowych, które po brutalnym usunięciu plików są martwe: KLIK.

 

W sytuacji braku sieci należy wykonać to:

 

Panel sterowania > Sieć i internet > Centrum sieci i udostępniania > po lewej klik w Zmień ustawienia karty sieciowej > z prawokliku na każde obecne tam połączenie sieciowe pobierz Właściwości > na liście używanych komponentów podświetl pozycję COMODO, odinstaluj + restart systemu.

 

cis1.png

A w związku z tym, że niefortunnie cofnięto system i COMODO znów się pojawił, tyle że w formie poszatkowanej, ponownie możesz użyć ten uninstaller.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak tam gdzie local area connections zaznaczylem comodo i restart,puzbiej w awaryjny

walczyłem tego uninstallera i po kolei z listy usuwalem,wszystkie dragons cis gekk budy ,

czy możliwe że przez to po reszcie włącza system i

nie mogę pisać na klawiaturze i sterować głośnikami.

Pisze że nie zainstalowane,chyba się serowniki uszkodzily.Jakie dać logi.Bo nie wiem czy cofać system znowu.?

Odnośnik do komentarza

Nie wykluczam, że ten uninstaller rzeczywiście coś więcej uszkodził. Po głowie mi chodzi taki podobny temat z forum, tylko nie mogę go teraz znaleźć, gdzie nie udało mi się rozwiązać podobnej usterki po użyciu nieoficjalnego uninstallera Comodo. Proszę o ogólne logi z FRST (włącznie z Addition), nie dawaj mi OTL. Jeśli nic nie wskóramy, przywrócisz system ponownie, zdejmiesz ręcznie filtr sieciowy, a usuwanie resztek Comodo będzie inną metodą, nie narzędziem automatycznym.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Utwórz ręcznie punkt Przywracania systemu. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CloseProcesses:
R2 CLPSLauncher; C:\Program Files\Common Files\COMODO\launcher_service.exe [70864 2014-07-25] (Comodo Security Solutions, Inc.)
R2 GeekBuddyRSP; C:\Program Files\Common Files\COMODO\GeekBuddyRSP.exe [2327248 2014-07-25] (Comodo Security Solutions, Inc.)
U4 CmdAgent; "C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdagent.exe" [X]
S3 cmdvirth; "C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cmdvirth.exe" [X]
S2 DragonUpdater; C:\Program Files\Comodo\Dragon\dragon_updater.exe [X]
R0 gfibto; C:\Windows\System32\drivers\gfibto.sys [13560 2014-01-15] (GFI Software)
HKLM\...\Run: [COMODO Internet Security] => C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cistray.exe
HKLM\...\Run: [tvncontrol] => C:\Program Files\Common Files\COMODO\GeekBuddyRSP.exe [2327248 2014-07-25] (Comodo Security Solutions, Inc.)
Startup: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Start GeekBuddy.lnk
Task: {324D73B7-B7F2-4166-A448-053C88DACA3C} - System32\Tasks\COMODO\COMODO Signature Update {B9D5C6F9-17D2-4917-8BD0-614BAA1C6A59} => C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe
Task: {3FDCC801-AEA2-4D71-861D-3DD846AB79BB} - System32\Tasks\COMODO\COMODO Cache Builder {0FB77674-7905-4F34-A362-C5A9A26F8CF9} => C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe
Task: {7E9B88A5-B7C6-4B06-BF0C-6EBB2A8FF61A} - System32\Tasks\COMODO\COMODO Update {A6D52E4F-569B-4756-B3D8-DF217313DA85} => C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe
Task: {F1012854-6D6C-4F5F-9696-CB332FD4687C} - System32\Tasks\COMODO\COMODO Scan {F140D794-60B6-4F00-9235-D6457AA25B22} => C:\Program Files\COMODO\COMODO Internet Security\cfpconfg.exe
SearchScopes: HKCU - google URL =
SearchScopes: HKCU - {8EEAC88A-079B-4b2c-80C1-7836F79EB40A} URL = http://us.search.yahoo.com/search?p={searchTerms}&fr=chr-comodo
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
C:\Program Files\mozilla firefox\plugins
C:\Program Files\AdTrustMedia
C:\Program Files\Comodo
C:\Program Files\Common Files\COMODO
C:\ProgramData\Comodo
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Comodo
C:\ProgramData\TEMP
C:\ProgramData\*.tmp
C:\Users\Joanna\AppData\Local\Comodo
C:\Users\Joanna\AppData\Roaming\Uninstaller Tool(Comodo Forums)
C:\Users\Joanna\Desktop\Setup_www.INSTALKI.pl.zip
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
C:\Windows\system32\Drivers\fvstore.dat
C:\Windows\System32\Drivers\gfibto.sys
C:\Windows\System32\Tasks\COMODO
RemoveDirectory: C:\VTRoot
Hosts:
EmptyTemp:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Uruchom narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście wpisy COMODO Internet Security Premium i GeekBuddy > Dalej.

 

3. Profil Firefox jest na dysku:

 

FireFox:

========

FF ProfilePath: C:\Users\Joanna\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\3d4ccgmg.default-1392563674450

 

Wystarczy, że uruchomisz nowy instalator Firefox i nadpiszesz nakładkowo. Profil, czyli i jego zawartość, nie są usuwane tym procesem. Niemniej po nadpisaniu Firefox jeszcze go zresetuj dodatkowo, bo są szczątki COMODO w nim (preferencje upstrzone przekierowaniami Yahoo oraz rozszerzenie PrivDog): menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Ten proces również nie naruszy zakładek (zostaną przemigrowane do nowego profilu).

 

4. Zresetuj cache wtyczek Google Chrome. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.

 

5. Zrób nowy log FRST (bez Addition) i dołącz też fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...