Skocz do zawartości

STOP: 0x000000C2 BAD_POOL_CALLER


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Zastanawiam się coraz bardziej nad tym, czy to jednak płyta główna mi nie padła.

 

Sądzę ze gdyby płyta odmówiła posłuszeństwa, system nie startowałby w ogóle.

Zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie podałeś informacji, czy integrowałeś instalke Windy z SP3 i sterownikami SATA? I czy z niej próbowałeś wykonać ponowną instalacje systemu? Bez zintegrowanej płytki nic z instalacji nie będzie.

A ten XP co na lapku jest zainstalowany to z kompem był, czy Ty postanowiłeś go zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Sądzę ze gdyby płyta odmówiła posłuszeństwa, system nie startowałby w ogóle.

 

Zgadzam się, ale może to być jakaś usterka, która częściowo uszkodziła normalne funkcjonowanie płyty.

 

Zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie podałeś informacji, czy integrowałeś instalke Windy z SP3 i sterownikami SATA? I czy z niej próbowałeś wykonać ponowną instalacje systemu? Bez zintegrowanej płytki nic z instalacji nie będzie.

 

Bo jeszcze tego nie zrobiłem - święta, święta... Jutro się za to powinienem wziąć.

 

A ten XP co na lapku jest zainstalowany to z kompem był, czy Ty postanowiłeś go zainstalować?

 

Tak był preinstalowany na lapku WIN XP HE PL. Dlatego jedna z partycji na lapku to recovery partition.

Odnośnik do komentarza

Sądzę ze gdyby płyta odmówiła posłuszeństwa, system nie startowałby w ogóle.

Zastanawia mnie dlaczego do tej pory nie podałeś informacji, czy integrowałeś instalke Windy z SP3 i sterownikami SATA? I czy z niej próbowałeś wykonać ponowną instalacje systemu? Bez zintegrowanej płytki nic z instalacji nie będzie.

A ten XP co na lapku jest zainstalowany to z kompem był, czy Ty postanowiłeś go zainstalować?

Ale to są właśnie ustawienia biosu. Nic innego pod nazwą Rom based setup nie występuje, możliwe, że inaczej sobie to wyobrażałeś niż to jest w innych komputerach, ale ustawienia w biosach lapków są ograniczone do minimum i takie skąpe w ustawienia.

 

Hmmm... Możliwe, ale ja tego lapka mam już ponad trzy lata i znam go dość dobrze i dlatego wydaje mi się, że to nie jest BIOS, bo nawet w nim nigdzie to słowo nie występuje, a z reguły tak jest.

Zainstalowałem już w swoim życiu dziesiątki OSów na różnych kompach i lapkach, więc wydaje mi się, że jest tak jak myślę.

Piszę, że wydaje mi się i że jestem o tym przekonany, ale oczywiście mogę się mylić.

 

Jutro biorę się dalej za tego lapka, więc zrobię screenshoty tego F10 ROM Based Setup.

 

===

Już dzisiaj podłubałem - rzeczywiście wychodzi na to, że F10 to wejście w BIOS.

Jestem tego o tyle pewien, że nawet poprawnie wykonałem flashowanie BIOSU z wersji F.0A do F.0E.

 

Teraz zabieram się za instalkę WIN XP ze sterami SATA...

 

Co oczywiście łatwe nie jest, bo wersję HE mam tylko na recovery partition, a jej nLite nie łapie, bo to nie jest standardowo zrobiona instalacja, tylko pliki do przekopiowania.

Oczywiście na stacjonarnym mam XP ale PRO, no i teraz mam ciekawe zadanie - muszę sobie z netu ściągnąć WIN XP HE PL najlepiej SP3 i nLite dołożyć stery SATA, a jak bez SP3 to dołożyć nLite zarówno SP3 jak i stery SATA.

 

Fajna zabawa się szykuje :)

Odnośnik do komentarza
Co oczywiście łatwe nie jest, bo wersję HE mam tylko na recovery partition, a jej nLite nie łapie, bo to nie jest standardowo zrobiona instalacja, tylko pliki do przekopiowania.

Ale jak będziesz instalował XP to jako partycje instalacyjną Windowsa wskazujesz C a nie Recovery. Nie wspominając już o tym, ze wersja Pro jest lepsza od Home.

A tak na marginesie po co Ci to Recovery?

 

muszę sobie z netu ściągnąć WIN XP HE PL najlepiej SP3 i nLite dołożyć stery SATA, a jak bez SP3 to dołożyć nLite zarówno SP3 jak i stery SATA.

 

Po co te kombinacje. Masz instalke XP pro, skopiuj na dysk, od microsoftu ściągnij SP3 na stronie producenta lapka sterowniki Sata. I zrób normalną instalke.

Odnośnik do komentarza
Ale jak będziesz instalował XP to jako partycje instalacyjną Windowsa wskazujesz C a nie Recovery. Nie wspominając już o tym, ze wersja Pro jest lepsza od Home.

 

No jasne, że wskażę C:\

Wiem, że PRO jest lepsza od Home, ale na tego lapka mam licencję na Home i zgodnie z nią będę na nim nadal używał Home.

Licencję na PRO mam na swój stacjonarny komputer i tam używam PRO.

 

 

A tak na marginesie po co Ci to Recovery?

 

Była od czasów zakupu lapka i została na nim :)

Nie usuwałem jej. Nawet jak zmieniałem HDD ze 120GB na 500GB, to również i partycję RECOVERY przeniosłem.

Jakoś tak na wszelki wypadek.

 

 

Poza tym wszystkim zastanawiam się teraz czy to nie rejestr uległ poważnemu uszkodzeniu...

Coraz bardziej jestem tez pogodzony z faktem, że zapewne będę musiał robić nową instalację OSa.

Ale zanim to zrobię, czeka mnie backupowanie tych danych, które mimo wszystko są pozapisywane na C:\, mimo, że zawsze zapisuję wszelkie dane na partycji innej niż systemowa.

Odnośnik do komentarza
Poza tym wszystkim zastanawiam się teraz czy to nie rejestr uległ poważnemu uszkodzeniu...

Sie nie zastanawiaj nad rejestrem, sie weź do roboty i przygotuj instalke XPpro - a nie jakieś badziewie z netu. Zainstaluj system, potem możesz przywrącać wersje Home z partycji Recovery.

 

Coraz bardziej jestem tez pogodzony z faktem, że zapewne będę musiał robić nową instalację OSa.

Ale zanim to zrobię, czeka mnie backupowanie tych danych,

Do tej pory zamiast obchodzić problemy już z 15 razy wykonałbyś kopie danych. Leń jesteś i tyle. :P

Odnośnik do komentarza
Leń jesteś i tyle. :P

 

Jakbym był leniem, to bym od razu zaorał stary system i postawił nowy. :P

Jednakże na swoim starym systemie mam masę pokonfigurowanych aplikacji, sporo indywidualnych ustawień i BARDZO szkoda jest mi je stracić - dlatego tak długo staram się uruchomić tę instancję OS'a.

A już w ogóle nie wspominam o danych, które pewnie utracę, na skutek ich niezgrania, bo kto pamięta wszystko to co ma na kompie spersonalizowane, dostosowane itd ?

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą uruchomiłem instalację WIN XP HE SP3 PL.

 

Instalator uruchomił się poprawnie, wgrał sobie do pamięci podręcznej pliki, potem pokazał, że widzi HDD, a potem pokazał:

BSOD - BAD_POOL_CALLER z opisem: STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xC7ED0000, 0x00000000, 0x00000000).

 

Druga próba i komunikat:

BSOD - BAD_POOL_CALLER z opisem: STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xC8110000, 0x00000000, 0x00000000).

 

No i to tyle w kwestii instalacji nowego systemu.

 

Jestem nadal w tym samym momencie co wcześniej - vide kilka screenshotów wyżej.

Wtedy otrzymałem dokładnie ten sam efekt podczas próby naprawy OS'a.

 

 

Czy ktoś z Was teraz ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Pomysł jest. Spróbuj wymienić baterie.

 

Wymieniłem baterię na płycie głównej na nową.

Niestety nic się nie zmieniło.

Objawy są nadal identyczne i efekt również.

 

 

 

A masz ten stary dysk? Jeśli masz to spróbowałbym instalki na starym dysku. Jak przejdzie sprawca jest znany.

 

OK. O tym nie pomyślałem.

Gdzieś mam ten stary dysk. Poszukam go i spróbuję na nim zainstalować OS'a.

Odnośnik do komentarza
Chodzi mi o baterię w laptopie - nie na płycie.

 

W tym lapku bateria po tych prawie 4 latach to już praktycznie złom, trzyma najwyżej 15 minut i dlatego zawsze mam lapka podłączonego do zasilacza.

Coraz częściej również, nie używam w nim baterii w ogóle.

A od awarii bateria już cały czas leży w szufladzie...

Odnośnik do komentarza

Sprawdzałeś instalcję na starym dysku i z podłączoną baterią?

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł: być może w czasie panicznej reakcji odwracania lapka do góry nogami, została uszkodzona tablica partycji systemowej? Albo klastry sie przesunęły, albo cuś innego...? W każdym razie, jeśli przegrałeś dane można sformatować C np. używajc Gparted i spróbować instalacji Windowsa z płyty.

Odnośnik do komentarza
Sprawdzałeś instalcję na starym dysku i z podłączoną baterią?

 

Właśnie zakończyłem tę próbę z podłączoną baterią i starym HDD.

No i efekt jest taki, że WIN XP HE SP3 PL się zainstalował... poprawnie.

Dlatego też, to co napisałeś powyżej będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Niby MHDD nie znalazł żadnych błędów na moim HDD 500GB, który był w lapku podczas zalania go, ale rzeczywiście coś musiało się źle zapisać lub uszkodzić podczas przekręcania go do góry nogami i/lub szybkiego wyłączania na twardo.

Dlatego też, gdy tylko instalka WIN XP podczas próby naprawy odwoływała się do HDD, ten zwracał BSOD.

 

Dam znać ja pójdzie sprawa z instalacją na tym 500GB HDD.

Odnośnik do komentarza

Dla zaspokojenia ciekawości oraz potwierdzenia lub nie, Belfegora i mojej teorii, spróbowałem dwóch ścieżek instalowania nowego OS'a.

 

Pierwsza: postanowiłem zainstalować nowy OS na starym, chcąc wybrać formatowanie partycji z menu instalatora Windows.

Niestety to się nie powiodło i zakończyło się znanym mi i Wam BSOD - BAD_POOL_CALLER.

Wstępnie potwierdziło to tezę Belfegora i moją o źle zapisanych danych o starym OS'ie.

A dlaczego? A dlatego, że nawet jak zamierzacie zainstalować nowy OS na stary, formatując przy tym partycję z menu instalatora Windows, to tenże instalator SPRAWDZA dotychczasową instancję OS'a.

Nie wiem po co to robi, ale jest to jeszcze zanim możemy wybrać opcję naprawy systemu, więc może po to.

W każdym bądź razie, właśnie w momencie sprawdzania starej instancji OS'a, system wywalał BSOD.

 

Wiedząc to, przeszedłem do drugiej ścieżki instalacji (w praktyce ZAWSZE lepszej) i sformatowałem partycję systemową narzędziem zewnętrznym.

Tutaj polecam Easeus Partition Master Home Edition 6.5.2 (free).

Następnie przeszedłem do instalacji OS'a i ta przebiegła bezproblemowo.

Teraz mam już świeży system i pozostaje mi tylko posiedzieć ze dwa dni nad instalacjami i konfiguracjami mojego całego środowiska roboczego.

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali i w efekcie pomogli problem rozwiązać.

Jakby co, to w Warszawie zapraszam na wino lub piwo :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...