Skocz do zawartości

STOP: 0x000000C2 BAD_POOL_CALLER


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na moim laptopie HP Compaq nx7300, 2x2GB DDR2 RAM, HDD 500GB SAMSUNG z WIN XP HE PL od kilku dni mam:

BSOD BAD_POOL_CALLER opisanego numerem 0x000000C2 => STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xCBA50000, 0x00000000, 0x00000000).

 

Wszystko zaczęło się gdy na klawiaturę tegoż laptopa wylałem trochę soku i aby uniknąć większych nieprzyjemności momentalnie odwróciłem laptopa do góry nogami, wyłaczyłem go na twardo i odpiąłem zasilanie i baterię.

 

Potem rozkręciłem go i wyczyściłem i wysuszyłem klawiaturę laptopa - na szczęście pod klawiaturę się nic nie dostało (przynajmniej nie zauważyłem, choć przyglądałem się uważnie), bo jest ona w miarę zabezpieczona przed zalaniem.

 

Przy okazji rozkręcenia laptopa wyczyściłem również wentylator na którym zebrało się sporo kurzu.

 

Wszystko byłoby pięknie i fajnie gdyby OS na tym laptopie uruchamiał się poprawnie, ale niestety tak nie jest.

 

Po uruchomieniu laptopa nie mogę uruchomić trybu awaryjnego ani żadnego innego.

OS startuje, kwadraciki na pasku postępu chodzą, a potem pojawia się:

BSOD - BAD_POOL_CALLER i STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xCBA50000, 0x00000000, 0x00000000):

 

screenshot01g.gif

 

Uruchomiłem test pamięci RAM przy pomocy Memtest86+ v.4.10.

Zostawiłem laptopa na ciut ponad 11 godzin z tym testem.

Zdołał on zrobić 7 pass'ów i nie wykazał on żadnych błędów obu kości pamięci:

 

screenshot02.gif

 

HDD mogę podpiąć via stacja dokująca do innego laptopa i wszystkie pliki wyglądają OK, struktura danych też wygląda na nieuszkodzoną.

Żeby to zweryfikować zrobiłem kolejną płytę polecaną na Fixitpc.pl: MHDD32 v.4.6 i przeskanowałem HDD zgodnie z zaleceniami:

 

screenshot03.gif

 

Zweryfikowałem również S.M.A.R.T.:

 

screenshot04.gif

 

screenshot05.gif

 

Wyciągnąłem również podstawowe informacje o dysku komendą EID:

 

screenshot06.gif

 

Zgodnie z zaleceniami ściągnąłem i wypaliłem sobie Konsolę Odzyskiwania made by picasso.

Uruchomiłem ją i wszystko idzie poprawnie do momentu wyboru OS.

Po wklepaniu numeru OS'a (u mnie oczywiście jest to 1) pojawia się znów:

BSOD - BAD_POOL_CALLER i STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xCB810000, 0x00000000, 0x00000000):

 

screenshot07.gif

 

Próbowałem też innej płyty instalacyjnej, ale błąd był praktycznie ten sam:

BSOD - BAD_POOL_CALLER i STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xD6500000, 0x00000000, 0x00000000):

 

screenshot08.gif

 

lub:

BSOD - BAD_POOL_CALLER i STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xD6190000, 0x00000000, 0x00000000):

 

screenshot09.gif

 

Podczas tych prób z Konsolą kilka razy otrzymałem również taki komunikat:

 

screenshot10.gif

 

Oczywiście miałem zamiar zrobić stosowne logi przy pomocy OTLPE, ale po odpaleniu płyty i kliknięciu na ikonkę OTLPE na pulpicie system się wywalał standardowo z:

BSOD - BAD_POOL_CALLER i STOP: 0x000000C2 (0x00000043, 0xCB810000, 0x00000000, 0x00000000).

 

Ten laptop to moje narzędzie pracy, więc bardzo mi zależy na szybkim doprowadzeniu go do stanu działania.

Na HDD mam cztery partycje, z czego jedna to partycja RECOVERY z WIN XP HE PL.

Jeżeli trzeba będzie zrobić reinstall OS'a, to go zrobię, natomiast będę prosił o info jak to zrobić, żeby jak najmniej stracić z danych systemowych.

O swoje pliki się nie martwię, bo mam je na innej partycji i z tego co widziałem, to są w porządku.

Poza tym mogę je zbackupować na inny dysk.

 

Pozdrawiam i czekam na uwagi i pomoc,

Andre.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem też innej płyty instalacyjnej, ale błąd był praktycznie ten sam:

 

Pytaniem jest czy płyta instalacyjna posiada sterowniki Sata. Jeśli nie - dysku nie zobaczy. Należy na drugim kompie przygotowac instalke Windowsa z integrowany SP3 i sterowniki Sata

Instrukcja jak to zrobić tutaj KLIK

Skoro juz rozkręcałeś lapka, to możesz jeszcze sprawdzić jak wyglada połaczenie dysku. Może tam coś się poluzowało.

Myśle, że nie jest najgorzej skoro MHDD widzi dysk.

Odnośnik do komentarza

@marekW,

 

dzięki za podpowiedź, ale niestety nie znam linuksowych narzędzi praktycznie w ogóle, więc chyba korzystanie Live CD linuksowego, będzie dla mnie sporym wyzwaniem, bo co niby miałbym z nim zrobić?

Jeżeli jesteś w stanie mi doradzić do konkretnie powinienem zrobić - to OK, zrobię :)

 

 

@Belfegor,

 

dzięki, zrobię sobie instalkę ze sterownikami SATA i spróbuję natomiast jak sobie o tym wszystkim myślę, to zaczynam dochodzić do wniosku, że to chyba jest jednak jakaś awaria sprzętowa.

Nie RAM i nie HDD, bo te są OK, ale wg. mnie głównym podejrzanym jest chyba płyta główna.

Teraz pobawię się ze zrobieniem instalki ze sterami SATA,a rano rozkręcę lapka jeszcze raz i przyjrzę się kondensatorom i wszelkim innym podzespołom i poszukam podejrzanych rzeczy. :)

Odnośnik do komentarza
niestety nie znam linuksowych narzędzi praktycznie w ogóle, więc chyba korzystanie Live CD linuksowego, będzie dla mnie sporym wyzwaniem, bo co niby miałbym z nim zrobić?

 

Nie ma się czego bać. Sciągnij Ubuntu. Ma polski interfejs. Jak wypalisz plik ISO na płytce spróbuj z niej wystartować. Wybierz opcje uruchomienie bez instalcji (czy jakoś tak). Jak do tego dojdzie to jesteś w domu. Z poziomu Linuksa mozesz sobie skopiowac dane i co tylko sobie życzysz. Wiecej info znajdziesz na forum Ubuntu

Odnośnik do komentarza

Ze skopiowaniem danych to ja nie mam najmniejszego problemu, bowiem po wyciągnięciu HDD z lapka i włożeniu go do stacji dokującej widzę cały HDD i jego cztery partycje jak na dłoni :)

Ja po prostu chciałbym uruchomić OS, który na nim jest, tylko albo ten system zdechł totalnie i trzeba będzie robić reinstall, albo padło coś z hardu w lapku i wtedy trzeba będzie jechać do serwisu.

 

Pozdr,

A.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się jak dużo się tego soku wylało, po mojemu jeśli soczek nie dostał się pod klawiaturę (ale to musisz jeszcze raz dokładnie oglądnąć) to może być sama klawiatura, soczki z regóły są słodkie trudno to wymyć, najlepiej to zrobiła by jej kąpiel w alkoholu izopropylowym lub lepiej spryskać czymś takim: http://www.cooling.pl/kontakt-ipa-alkohol-izopropylowy-300ml,produkt,1227.html (pod klawisze) odczekać chwilę, ewentualnie położyć na kaloryferze co szybko wyschła i założyć, a nóż widelec pomoże.

Odnośnik do komentarza

A nie instalowałeś jakiś sterowników??

 

Jak patrzę na net, to wszędzie piszą o zwalonych sterownikach lub jednym z urządzeń. Jako rozwiązanie podają wejście do rejestru i oczyszczenie go, ewentualnie wyciągnięcie jednego z urządzeń.

 

Może trzeba wywalić jakiś program z sekcji programów startujących razem z systemem. Ostatnio się przekonałem, że niezłe cuda z tym robi program Autorun 10 - jest tam opcja podglądu aplikacji startujących razem z systemem z innego systemu (menu File > Analize Offline System > potem podajesz umiejscowienie katalogu windows i wybierasz katalog z twoim loginem z Documents and Settings).

Odnośnik do komentarza

@Belfegor: Mam problem z softem do analizy minidumpa. Będę jeszcze próbował, ale święta idą i masa obowiązków na głowie :)

No i mimo, że lapek jest krytycznie ważny dla mnie, to nie mogę się w pełni temu poświęcić.

 

 

@marekW: Wylała się cała, świeżo nalana szklanka, ale na całe szczęście tylko jakieś 5% na lapka - reszta obok na biurko. Szybko go zresztą odwróciłem do góry nogami, żeby ten sok nie zdążył wpłynąć pod klawiaturę.

Po tym jak ją zdjąłem, to znalazłem kilka kropel - dosłownie kropel - soku na obudowie CD/DVD-ROMu. Zaraz obok niego jest HDD i jak jego wymontowywałem, to nie było śladu wilgoci/soku na nim ani w jego okolicach.

Tak samo nie zauważyłem nic na płycie głównej, a mimo to wyczyściłem ją delikatnie całą...

 

Niestety zauważyłem jeden dziwny objaw, który może wskazywać na płytę główną - za nic nie mogę dostać się do BIOSu.

 

 

@DragonFire: Ostatnimi czasy zupełnie nic nie instalowałem. Ani nowego sprzętu, ani nowego softu. Wszystko mi pięknie i bezproblemowo działało.

Tak jak wspominałem Belfegorowi - HDD mam podłączony w stacji dokującej i mam pełny dostęp do wszystkich plików - nic się tam nie uszkodziło.

Zresztą na to wskazuje raport z MHDD.

Chętnie bym zrobił jakąś analizę i ewentualną naprawę rejestru, o ile to pomoże.

Macie Panowie jakieś propozycje lub wskazania co do działań, które powinienem podjąć z rejestrem? Oczywiście po jego backupie? :) No i jakimi narzędziami?

 

Pozdr,

A.

Odnośnik do komentarza

Trzy najczęściej występujące błedy:

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 77, {1, 0, 0, f4975960}

Probably caused by : memory_corruption ( nt!MmInPageKernelStack+176 )

Followup: MachineOwner

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 1000007E, {c0000005, 80539a00, f78e6a80, f78e677c}

Probably caused by : tcpip.sys ( tcpip!FQBlock+10 )

Followup: MachineOwner

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck CA, {1, 87cd09a0, 87e1ec68, 0}

Probably caused by : disk.sys

Followup: MachineOwner

 

 

Stawiam na pamięc, chyba dlatego nie możesz wejść do Biosu.

Sprawdzałeś na jednej kości?

Jeśli masz możliwość pożyczyć Ram i podmienić, to byłoby najlepsze rozwiazanie

 

Spakowany minidump to chyba rzeczy nie aktualne, zupełnie nie odnoszą się do tej sytuacji, daty to rok

 

2008

 

nie zauważyłem Marku - fakt, zdarzenia zupełnie nieprzydatne

Odnośnik do komentarza

No tak skoro lapek nie odpala bez klawiatury to znaczy że problem jest poważniejszy.Tzn jest czarny ekran?czy wyświetla się to zapodałeś wyżej?

 

 

Opiszę Wam po kolei co się dzieje:

- odpalam lapka i od razu widać, że coś nie jest OK, bo zamiast normalnego uruchamiania i opcji wejścia w BIOS pojawia się tylko opcja F9 - Boot Device Menu oraz F10 - ROM Based setup,

- potem pojawia się plansza (pozostałość po resecei BIOSU) 163 - nie ustawiona data i czas,

- potem pokazuje się plansza z wyborem trybu uruchomienia lapka: tryb awaryjny, tryb awaryjny z obsługą sieci itd,

- potem zaczyna się uruchamiać Windows i biegają kwadraciki, trwa to chwilkę,

- zaraz po wygaśnięciu tej planszy pokazuje się sprawdzenie spójności danych na HDD i przechodzi ono OK,

- zaraz po tym pojawia się BSOD 0x000000C2.

 

Oczywiście przy trybie awaryjnym i jego odmianach nie pojawia się plansza uruchamiania Windowsa, tylko od razu pojawia się BSOD.

No i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza

No ciekawe...

 

odpalam lapka i od razu widać, że coś nie jest OK, bo zamiast normalnego uruchamiania i opcji wejścia w BIOS pojawia się tylko opcja F9 - Boot Device Menu oraz F10 - ROM Based setup,

- potem pojawia się plansza (pozostałość po resecei BIOSU) 163 - nie ustawiona data i czas,

To by chyba było to >> http://en.kioskea.net/forum/affich-37776-laptop-cannot-start-to-welcome-screen

 

Natomiast nie wiem, czy nie ma tu przypadkiem większego problemu. Niedawno miałem laptopa z zalana klawiaturą, została wymieniona na nową, a i tak kilka klawiszy nie działa.

I co gorsze nie układaja się w 'logiczny' układ. Co z nim dokładnie to jeszcze nie wiem. Wspominam o tym dlatego, że tam też m.in. nie działa kilka klawiszy funkcyjnych. Ale próbuj tego co jest w podanym temacie.

 

Natomiast to też jest istotne

wyłaczyłem go na twardo i odpiąłem zasilanie i baterię.

Jak widać dysk w ten sposób nie dorobił się bad sektorów, ale to o niczym nie świadczy. Pytanie: czy masz już płyte instalacyjną z takim samym, bądź wyższym SP jak zainstalowany? (czyli taka jak pisał Belfegor)

Bo w ostateczności można próbować instalacji naprawczej, tylko że wcześniej próbował bym naprawy z konsoli odzyskiwania.

Odnośnik do komentarza

Jak widać dysk w ten sposób nie dorobił się bad sektorów, ale to o niczym nie świadczy. Pytanie: czy masz już płyte instalacyjną z takim samym, bądź wyższym SP jak zainstalowany? (czyli taka jak pisał Belfegor)

Bo w ostateczności można próbować instalacji naprawczej, tylko że wcześniej próbował bym naprawy z konsoli odzyskiwania.

 

 

Już tego próbowałem i opisałem w pierwszym poście efekty: zarówno przy konsoli odzyskiwania jak i naprawy systemu.

Wszystko wywala się z BSOD.

Odnośnik do komentarza
Chodzi mi o płytę z zintegrowanymi sterownikami SATA.

 

Wydaje mi się, że ta, którą mam taka jest, ale zrobię nową ze sterownikami SATA i jeszcze raz spróbuję.

 

 

A co z bios-em? Zrobione jak w temacie który linkowałem?

 

@Tyrol: W temacie, który podlinkowałeś, opisana jest zupełnie inna sytuacja.

U mnie nic nie piszczy. Nic a nic.

Spróbowałem jednak opisanego sposobu - i zero efektu.

Poza tym mój lapek startuje do pierwszego ekranu Windowsa z chodzącymi trzema kosteczkami na pasku postępu.

Dopiero jak on skończy chodzić to wywala BSOD.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...