Skocz do zawartości

niebieski ekran, restarty, dysk ?


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy  starego, stacjonarnego komputera z WINDOWS XP -  konfiguracja  jak w stopce

Obecnie  bardzo rzadko z niego korzystam , więc nie o wszystkim problemach mogę mieć wiedzę,  

 

Jakieś  trzy miesiące temu ( maj ) komputer padł na tyle, że nie dało sie go uruchomić. Nie szlo też zrobić formatu itd...

Zastosowałam MHDD  z włączoną opcją erase i remap.  Po tych działaniach  FORMAT ruszył  i zainstalowałam  system od nowa. (swoją drogą pierwszy format tego staruszka od momentu rejestracji na forum ;) ) .

 

Niby komputer odżył , ale powtarzają się sytuacje z niebieskim ekranem  (wiem tylko o tych, które sama zauważę )

 

PYTANIE  -  czy  to  wskazjue, że dysk pada ? 

 

Odnotowałam dzisiaj  dwa  zawieszenia zakończone niebieskim ekranem

1) opis błedu jak na zdjęciu

STOP:0x0000007A  ( 0xC05BF410, 0xC000000E, 0xB7E82374, 0x2162A860)

scsiport.sys- Addres B7E82374 base at B7E7A000, DateStamp 4802539d

 

2) opis błędu za drugim razem  nieco inny

STOP : 0x000000F4 ( 0x00000003, 0x89864650, 0x898647C4, 8x805D22DA)

 

24whb82.jpg

2mfgf94.jpg

 

xd83zo.jpg

 

 

i jeszcze  pojawiło się cos takiego 

 

2zfv0vm.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie można w MHDD włączyć opcji erase delays i remap. One się wykluczają. Jeśli zaznaczyć remap i włączysz Erase Delays - to automatycznie remap zejdzie na off. Dlaczego nie opisałeś jaki był stan dysku przy skanie MHDD? Ile bloków wyzerował? Jakie były czasy dostępu do sektorów? Wg. smartu z dyskiem w porządku, nie licząc jednego realokowanego sektora, który bije po oczach i błędów transmisji.  Albo odpaliłeś kompa z niepodłączonym dyskiem albo załapał błąd transmisji przy wczytywaniu MBR. No i mogło Ci się coś w biosie poprzestawiać z opcjami bootowania.

Odnośnik do komentarza

Nie potrzeba robić żadnego skanu w MHDD. Dysk jest sprawny. I to nie ulega wątpliwości. Masz problem w systemie, bo nie sadze, zeby to byla sprawa sprzetowa (chociaz na tym etapie jej tez nie wyklucze) Profilaktycznie i z automatu mozesz dodatkowo sprawdzic integralnosc plików komendą sfc /scannow w cmd. I wrzucić tutaj zrzut pamięci jaki został utworzony przy bsodzie. 

Odnośnik do komentarza

@Zappa

 

RAPORT

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff
Log created at 23:35 on 28/07/2014 by dom
Administrator - Elevation successful

========== filefind ==========

Searching for "scsiport.sys"

nowy raport - po uruchomieniu naprawy z płyty Windows

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff
Log created at 01:54 on 29/07/2014 by dom
Administrator - Elevation successful

========== filefind ==========

Searching for "scsiport.sys"
C:\WINDOWS\system32\drivers\scsiport.sys    --a---- 96384 bytes    [22:10 13/04/2008]    [22:10 13/04/2008] 76C465F570E90C28942D52CCB2580A10

-= EOF =-

@Groszexxx

 

po wywołaniu komendy  nie uruchamia się skanowanie tak jak tutaj  https://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfikacja-integralnosci-plikow-via-narzedzie-sfc/?do=findComment&comment=302

 

pojawia się za to okienko  "Ochrona plików systemu windows" z żądaniem włożenia CD-ROM z dodatkiem SP3  i nie idzie okienka anulować/zamknąć bez restartu

 

włożenie płyty Windows uruchamia sprawdzanie, czy wszystkie pliki windows są nienaruszone i w wersjach oryginalnych , po czym  kończyło sie to niebieskim ekranem ( ostatnia próba już  bez niebieskiego ekranu)

 

 

dodatkowo -  nie działa Print Screen  i nie mogę wkleić  zrzutu ekranu do Paint

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie wrzuciłeś minidumpa po bsodzie? To istotna sprawa...

 

wpisując w Uruchom %SystemRoot%\Minidump

w katalogu nie zapisują się żadne aktualne pliki , są tylko z czerwca i maja

 

ostatni bład  był z komunikatem

 

STOP : 0X000000f4 (0X00000003, 0X8996BAF0, 0X8996BC64, 0X805D2970)

Odnośnik do komentarza

Plik scsiport.sys ma prawidłową sume kontrolną.

 

pojawia się za to okienko  "Ochrona plików systemu windows" z żądaniem włożenia CD-ROM z dodatkiem SP3

 

instrukcja weryfikacji plików systemowych nie dotyczy systemu XP. Wszystkie reakcje sa prawidłowe. Weryfikacja nastapi jak włozysz płytę do napędu. Ewentualne uszkodzone pliki bęą podmieniane z płyty. Płyta musi zawierać SP3.

 

Ja bym upatrywał błedu w sterownikach ewentualnie w taśmie dysku.

Odnośnik do komentarza
jakie logi mam  ewentualnie zamieścić ?

 

Ustaw zrzut pamięci. PPM na mój komputer > Własciwości > Zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > Ustawienia

 

 

odznacz - uruchom system ponownie.

 

Zaznacz - zapisz zdarzenie do Dziennika systemu i Wyślij alert administracyjny

 

dodatkowo mału zrzut pamięci

 

PS. masz meila.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...