Skocz do zawartości

Reklama doklejająca się do każdej strony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj zauważyłam, że na każdej stronie wyświetla mi się taki tekst:

App of the Day is a feature of Pet Match and uses visual search technology to find you relevant and related content from thousands of sites across the web. Just click on or hover over the orange InSite icon to open this window and discover related content. To disable this feature, click here. If you wish to share any feedback on this feature, contact us at feedback@similarproducts.net App of the Day

 

Zablokowałam go poprzez adblock na kilku stronach, ale on pojawia się wszędzie. Używam Google Chrome.

Nie instalowałam ostatnio żadnych programów. Możliwe, że źródłem nabycia problemu jest ten link: hxxp://www.scenicreflections.com/files/A_Muzzled_House_Sparrow_Wallpaper__yvt2.jpg Wczoraj po kliknięciu na niego WOD wyświetlił ostrzeżenie, że strona ma złą reputację. Stronę zaraz opuściłam. Jeśli infekcję nabyłam wczoraj to miałoby to związek, ale może też tak być, że po prostu wcześniej nie zauważyłam tego tekstu. Wczoraj także łączyłam się poprzez bluetooth z telefonem znajomego, jeśli może mieć to jakiś związek.

 

Ogólnie nie zauważyłam jakiś innych problemów z komputerem. Może jedynie dość częste awarie shockwave flash, ale to raczej nie ma związku z tym problemem, bo wystąpiły znacznie wcześniej.

 

Treść z Security Check:

 

 

go Results of screen317's Security Check version 0.99.86  
 Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)  
 Internet Explorer 11  
``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````
COMODO Antivirus   
 Antivirus up to date!  
`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````
 Java 7 Update 25  
 Java version out of Date!
 Adobe Flash Player 10 Flash Player out of Date!
 Adobe Flash Player 14.0.0.145  
 Adobe Reader XI  
 Mozilla Firefox 19.0.2 Firefox out of Date!
 Google Chrome 35.0.1916.153  
 Google Chrome 36.0.1985.125  
 Google Chrome plugins...  
````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````
 Comodo Firewall cmdagent.exe 
`````````````````System Health check`````````````````
 Total Fragmentation on Drive C:  
````````````````````End of Log``````````````````````
 
 
W załącznikach logi. Później dodam jeszcze GMER.
 

 

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z GMER dodany do pierwszego postu. GMER uruchomiony w trybie awaryjnym, bo w zwykłym wyłączał się po kilku sekundach. Przeskanowałam Kaspersky TDSSKillerem oraz MBAR-em. Nic nie znalazło.

 

 

EDIT

 

Wydaję mi się, że znalazłam winowajcę. Usunięcie wtyczki do pobierania wideo spowodowało, że nie wyświetla się już ten spam. Pomocne informacje znalazłam tu: https://adblockplus.org/forum/viewtopic.php?f=10&t=24143

Odnośnik do komentarza

Zaraz usuniesz narzedzia.

 

 

Otwórz notatnik i wklej

 

HKU\S-1-5-21-1081637463-3444327729-3069715732-1000\...\Run: [AdobeBridge] => [X]
BHO: No Name -> {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} -> No File
S3 VBoxNetFlt; system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys [X]
Task: {64D7B2FD-91AB-4C9B-914F-B54C7BE468F2} - System32\Tasks\Scheduled Update for Ask Toolbar => C:\Program Files (x86)\Ask.com\UpdateTask.exe <==== ATTENTION
Task: {85ABFEE2-27A7-479D-9137-4769E00AB94E} - System32\Tasks\YourFile Update => C:\Program Files (x86)\YourFileDownloader\YourFileUpdater.exe <==== ATTENTION

 

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w D:\Downloads\skany. Uruchom FRST i kliknij w Fix.

 

pokaż raport fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...