Skocz do zawartości

Infekcja MALSIGN i PLUS HD 8.1, zmulenie komputera, wyskakujące reklamy


Rekomendowane odpowiedzi

Otwórz notatnik i wklej

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96B-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"Class"="Keyboard"

"ClassDesc"="@%SystemRoot%\\System32\\SysClass.Dll,-3002"

@="Keyboards"

"Installer32"="SysClass.Dll,KeyboardClassInstaller"

"IconPath"=hex(7):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,\

74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,73,\

00,65,00,74,00,75,00,70,00,61,00,70,00,69,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,\

2d,00,33,00,00,00,00,00

"UpperFilters"=hex(7):6b,00,62,00,64,00,63,00,6c,00,61,00,73,00,73,00,00,00,00,\

00

"NoInstallClass"="1"

 

 

Z menu plik > zapisz jako Fix.reg > z prawokliku na plik wybierz opcję scal.

 

Uruchom ponownie system

Niestety nie działa ten trick :(

 

Może ten program - free virtual keyboard coś namieszał - ale został automatycznie usunięty przez avg...

 

EDIT: Microsoft Keyboard Layout Creator - lipa, program nie przyjmuje WKLEJ znak z tablicy znaków żeby wkleić np. ! a wpisywanie w formacie U+0061 też nie działa bo nie ma jak wcisnąć + ;-/

EDIT: Zauważyłem nieprawidłową datę instalacji programów w  panelu sterowania - odinstaluj program, nie wiem czy to ma związek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Może ten program - free virtual keyboard coś namieszał - ale został automatycznie usunięty przez avg...

 

Może. Jak dawałeś logi jego nie było na liście.

 

EDIT: Microsoft Keyboard Layout Creator - lipa, program nie przyjmuje WKLEJ znak z tablicy znaków żeby wkleić np. ! a wpisywanie w formacie U+0061 też nie działa bo nie ma jak wcisnąć + ;-/

 

I po co kombinujesz i mieszasz w systemie?

 

Podaj dokładny model tej toshiby satellite c660 - musi być coś dalej.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Testowo odinstaluj antywirusa. Sprawdź też czy klawisze Fn+F... działają. W lapkach bywają różne myki. Czasem coś posostaje właczone i blokuje inne funkcje.

W sumie, najlepiej by było podłączyć zewnetrzna klawiaturę.

Żadnych reakcji po usunięciu antywirusa. Klawisze fn + f1-f9 nie działają ale przedtem działały, tzn. dzisiaj rano jeszcze chodziły.

 

To możliwe że istnieje w ogóle jakaś opcja żeby nagle przestały działać klawisze cshift, ctrl, alt itd. ? Chyba tylko po zmianie na inny układ klawiatury ?

 

Próbowałem juz różnych tajemniczych kombinacji, włącznie z alt-ctrl-fn - nic nie załapuje. W manualu nic nie ma...

Odnośnik do komentarza

Wejdź na strone Toshiby i spróbuj zainstalowac sterowniki do klawy. Dzisiaj czytałem na forum toshiby o podobnych przypadkach. Ponoć aktualizacja biosu ma pomóc.

Nie widzę tu nic do keyboard ?

 

Bios zaktualizowany - brak poprawy

 

Już nie wiem czy to coś od toshiby wyłączyło skrótem czy jakiś zewnętrzny program :unsure:

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, co mozna dalej kombinować. Odinstaluj AVG testowo.

Już to robiłem - bez skutku. Możliwe że poprzedni - avast coś popsuł ? Jakiś nieodinstalowany moduł czy coś

 

Rozumiem że format naprawiłby awarię a skoro tak to jakiś plik można odnowić z płyty windows lub recovery - tylko jaki

Odnośnik do komentarza

Myślę że tak. Po prostu nie wiem gdzie szukać oswiecenia. Masz dostep do systemu, najwyżej skopiuj to co wazne z partycji C na D i stawiaj system od podstaw.

To laptop znajomego - niech robi jak uważa, nie chcę mu mieszać.

 

Póki co oddam mu go, niech się męczy bez znaków a jak zechce to sformatuję mu go.

 

Czy da się zrobić coś takiego żeby teraz zgrać tylko i wyłącznie pliki systemowe [nie wiem np. norton ghost czy coś] a po formacie porównać nowe pliki z tymi z backupu ? Żeby znaleźć winnego ?

Odnośnik do komentarza

Pewnie. Możesz zrobić kopie plików na C:

Mogę zacieśnić pętle sprawców bo laptop ma tą usterkę prawdopodobnie od kilku lat - koleś niedawno wrócił zza granicy i dopiero mi o niej powiedział :blink: Zapytam dokładnie.

 

Póki co dzięki za uwagę - jak coś się zmieni to przekażę.

 

Ps.: Polecam film Non-stop - Tam też ciągle trwa walka ^_^

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...