Skocz do zawartości

Skąd można LEGALNIE pobrać Windows 7? 32b czy 64b?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wszystko OK. Możesz instalować W7 64bit.

Jaka jest ta wersja angielska? Jeśli Proffesional lub Ultimate to pakiet jezyka polskiego jest w dodatkowych aktualizacjach do pobrania i z językiem nie ma problemu. Zresztą na pozostałych też można zamontować polski, naginając troche licencję. ;)

 

To w końcu lepiej 32 bit czy 64? ;/ Bo ja już nie wiem ;/. Na pendrajwie mam 32 bitową od kolegi jakąś.

Odnośnik do komentarza

Jak kolega wyżej napisał, lepsza jest wersja x64. Systemy 64-bitowe są w powszechnym użytku od dość dawna (nawet leciwy XP doczekał się wersji x64). Wydawcy aplikacji już zdążyli wprowadzić aplikacje działające pod tą architekturą.

Jeśli nie ma jakieś aplikacja na x64 - żaden problem, ponieważ system x64 jest kompatybilny wstecznie, tzn. że działają na nim aplikacje x86 aczkolwiek mogą nie wykorzystać całego potencjału komputera (chodzi o RAM).

Pisałem wcześniej o sterownikach. Tylko w wypadku posiadania starszego sprzętu (do ok. 2005/ 2006 rok) może się zdarzyć, że takie urządzenia nie mają sterowników na x64.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Więc tak:

 

Jest. Masz problem z dyskiem.

Pokaż SMART oraz Error Scan. Link dostałeś.

 

Skanowałem 2x Benchmark i 2x Error Scan. Daje skriny :):

 

25u4qix.jpg

 

14402yp.jpg

 

 

Error Scan też robiłem 2x i za każdym razem wyglądało to tak:

 

9r2gt2.jpg

 

Pokaż SMART

 

 

A gdzie to jest? Bo nie mogę tego nigdzie znaleźć ;/.

 

 

A tak patrząc na te wyniki wyżej to faktycznie coś jest nie tak?

Bo skoro tak mówisz to może być coś na rzeczy.

Jak włączam jakiś wymagający program czy coś, podczas jego ładownia słyszę "pracę dysku", tak jakby "szum" czy coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza

(piszę teraz z telefonu bo komputer nie działa - nie zartuje...) co do tego quick scan to źle przeczytalem ale mniejsza z tym. Podczas testu benchmark nie robilem doslownie nic nawet myszki nie tykalem i mialem wylączone wszystkie programy. Odznaczylem te opcje quick, teraz skanowalo sie duzo wolniej (mowa o ęrror scan) iii (teraz proszę mnie wysluchac, to copowiem jest bardzo wazne) skanowanie doszło moźe do 10 kwadracika (jak narazie wszystkie zielone), nagle stanelo w miejscu, komputer sie zawiesil, nie moglem nic zrobic, i zaczelo w nim cos dziwnie pykac..,,... Pomogl tylko twardy reset, ale... Teraz gdy usiluje wlączyc komputer to mi sie to nie udaje - pojawia mi sie ekran z informacją, ktora brzmi mniej wiecej tak "jeden z dyskow wymaga sprawdzenia spojnosci danych © " to cos sklada sie z trzech etapow, gdy dochodzi do 2 staje na 0 procent, zawiesza sie, a w komputerze znowu zaczyna cos dziwnie pykac. Gdy probuje anulowac to cos to albo system laduje sie w nieskonczonosc (czarny ekran z logo windows, pasek ladowania), albo udaje mi sie wejsc na pulpit, ale nie moge nic zrobic - nic poza poruszaniem kursora myszy. Co moze byc tego przyczyna? Jesli to faktycznie dysk, to jaki kupic, ile moze taki kosztowac? Prosze o wyczerpujaca odpowiedz, w1 poscie, z tęgo telefonu strasznie zle sie pisze, pisałęm te wiadomosc 40 minut, prosze o wyrozumialosc, proszę o pomoc... :(

 

 

 

@EDIT

 

:) Nie wiem jakim cudem, ale komputer ostygł i teraz włączył się prawie normalnie :D. Podsumowując: jeśli to dysk jest walnięty, (a podejrzewam że jest) to jakiego nowego kupić? 500GB - MAX 1000 GB, chciałbym aby nie mulił mi on kompa, był szybki, cichy, solidny. Cena? Powiedzmy że najtańszy z tych, które spełniają te kryteria, no i oczywiście pasujący do płyty głównej itd. - wszystko chyba widać na screenach wyżej).

 

A jeśli te objawy, które opisałem na telefonie, nie dotyczą dysku twardego, to będziemy myśleć dalej.

 

 

 

 

 

___________

 

Dodam, że problemy z tym pykaniem miałem już sporo razy wcześniej, pojawiały się coraz częściej. Po prostu w pewnym momencie komputer się zawieszał, zaczęło coś pykać i nawet po restarcie nie chciał się włączyć. Wtedy go rozbierałem, zdejmowałem obudowę i wyciągałem taką okrągłą, małą baterię z płyty głównej, usytuowaną pod kartą graficzną. Po jej ponownym włożeniu komputer włączał się normalnie.

 

To opisałem tak na boku, może to pomoże w rozszyfrowaniu przyczyny tego problemu.

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.'

 

@EDIT2

 

W zakładce Health pali mi sie na żółto coś:

33w04yg.jpg

 

Ale o co chodzi z tym "Smart"? Bo dalej nigdzie tego nie widze.

 

@EDIT3

 

Dzisiaj próbowałem jeszcze raz Skanować tym Error Scan. Zanim zaczęło znowu pykać i zawieszać się doszło do tego miejsca jak na screeenie, widać 2 czerwone kwadraciki:

2e3n4zn.jpg

 

@EDIT4

 

34io9bd.jpg

 

To skanowanie zakończyłem sam, gdyż musiałem zejść na chwilę z komputera. Resztę zeskanuję wieczorem :D.

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie.

Jeśli chcesz stawiać nowy system to W7 Pro x64 PL ale nie na tym dysku. Zbyt ryzykowny i z problemami do ewentualnej naprawy.

Jednak nie jako dysk systemowy tylko jako dysk dodatkowy na mniej ważne dane.

Jeśli miałbym coś polecić to Western Digital ale w wersji Black. Pojemność do decyzji cenowej. 

Na seagate`ach już się przejechałem.

Odnośnik do komentarza

Moje zdanie.

Jeśli chcesz stawiać nowy system to W7 Pro x64 PL ale nie na tym dysku. Zbyt ryzykowny i z problemami do ewentualnej naprawy.

Jednak nie jako dysk systemowy tylko jako dysk dodatkowy na mniej ważne dane.

Jeśli miałbym coś polecić to Western Digital ale w wersji Black. Pojemność do decyzji cenowej. 

Na seagate`ach już się przejechałem.

 

A czytał Pan te objawy które opisałem? To na 100% dysk?

 

I jeszcze pytanie mam. Jak z zasilaczem u mnie? Mówił Pan, że można go ocenić po tych screenach z HW INFO. Co oprócz dysku mogę wymienić w tym komputerze? Bo akurat teraz jestem "troche przy kasie", później nie będę miał możliwości czegokolwiek dokupić.

 

I jaki sklep z takimi rzeczami komputerowymi byście polecili?

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z @wieslaw531, wersja x64 jak najbardziej, ale myślę że Home Premium koledze w zupełności wystarczy. Tym bardziej, że chce mieć oryginalny system, to i koszt będzie niższy. :)

 

 

 

Ja od siebie mogę polecić dyski Hitachi, ale teraz i tak są one produkowane przez WD. :lol:

 

 

Na seagate`ach już się przejechałem.

 

 

Ja również :)

 

EDIT:

 

A czytał Pan te objawy które opisałem? To na 100% dysk?

 

 

To na 100% dysk.

Odnośnik do komentarza

podaj marke i model przy odkręconej budzie.

 

Jak będę miał zamiar czyścić kompa w środku w najbliższym czasie to zerkne.

 

 

Zainstalowałem nowy system na obecnym, starym dysku. Mam nadzieję, że nie pierdyknie, a jak pierdyknie to trudno ;D.

 

 

Panowie, 1 raz w życiu siedze na siódemce :). To takie 1 pytanie:

swsqzb.jpg

 

Jak ustawić taki układ folderów ("Średnie ikony") w każdym folderze? (bo ustawia mi się tylko w 1)

 

I co zrobić, żeby się dało je przeciągać?

 

@EDIT

 

Tak ogólnie: jakie podstawowe programy ściągnąć i zainstalować? Te typu "NetFramework". Mam już NetFramework 4. :)

 

@EDIT2

 

Podczas włączania komputera mam "Boot from CD / DVD" - pozostałość po instalowaniu systemu. Jak i gdzie to w biosie wyłączyć? :D

Odnośnik do komentarza
Ja od siebie mogę polecić dyski Hitachi, ale teraz i tak są one produkowane przez WD.

To niczego nie zmienia. Fabryka ta sama :) (to tak na marginesie, nieistotna uwaga i proszę jej nie rozgrzebywać).

 

@wiwcion95

Pisałeś o tym, że po wyciągnięciu bateryjki przy karcie graficznej i włożeniu jej z powrotem, mogłeś normalnie włączyć komputer. Proszę przy wyłączonym zasilaczu z gniazdka (!) wyjmij bateryjkę i sprawdź jakie jest na niej napięcie.

 

Dodatkowo pisałeś o dziwnych dźwiękach, piskach. Czy te piski były regularne? Na przykład długie i krótkie piśnięcie? Jeśli możesz to napisz jak brzmiały (np. dwa krótkie, trzy dlugie).

 

Aby pliki w folderze były w postaci średnich ikon jak na obrazku, który przedstawiłeś, musisz zaznaczyć wszystkie elementy w danym folderze, wybrać z paska na górze (tam gdzie masz Organizuj,  Odtwórz...) po prawej stronie ikonę z wyborem i ustawiasz średnie ikony.

I co zrobić, żeby się dało je przeciągać?

 

Ale co? Foldery i pliki przeciąga się po ich zaznaczeniu i upuszeniu w wybrane miejsce.

 

Podstawowe programy.... Akurat wymieniłeś NetFramework 4, a to nie jest obowiązkowa instalacja :P Takie rzeczy jak NetFramework czy MS Visual C++ są instalowane w razie potrzeby przez inne programy.

 

Przede wszystkim pobierz i zainstaluj (przez Windows Update) wszystkie aktualizacje dla systemu. Potem zaktualizuj sterowniki (chipset, karta graficzna, karta dźwiękowa, karta sieciowa, USB i inne). Pamiętaj, żebyś zawsze pobierał oprogramowanie/ sterowniki ze strony producenta. Jeśli masz drukarkę, skaner to również możesz teraz zainstalować do nich oprogramowanie.

 

Z programów jakie będą raczej konieczne do zainstalowania to program antywirusowy z zaporą firewall, Java (aktualna Version 7 Update 65, uwaga instalator pyta się o instalację dodatku ask toolbar, odhacz to), Flash Player i Shockwave Player (tu również uważaj na "dodatki"). Jeśli będziesz używał jako przeglądarkę Chorme to nie potrzebujesz ani Flash ani Shockwave Player. Najwyżej w przyszłości jakaś aplikacja poprosi cię o instalację powyższych.

Przydatny będzie również czytnik PDF (np. Foxit Reader, Adobe Reader), program biurowy (np. OpenOffice, MSOffice), program do archiwów (np. 7-zip, Bandzip), program do odtwarzania filmów (np. MPC-HC), program do odtwarzania muzyki (np. AIMP, Spider Player).

 

Podczas włączania komputera mam "Boot from CD / DVD" - pozostałość po instalowaniu systemu. Jak i gdzie to w biosie wyłączyć?

 

Jeśli masz płytę w napędzie podczas uruchamiania komputera to tak będzie. A w BIOS'ie to ja niestety nie wiem. Ktoś inny odpowie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...