Skocz do zawartości

Nietypowe znaki zamiast polskich liter


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,tak jak w temacie . Mam problem od dłuższego czasu ze znakami w moim laptopie. Nie występuje on wszędzie,tylko na niektórych stronach (tutaj na forum również,także podczas pisania tego postu) oraz w niektórych aplikacjach . Próbowałem już wszystkiego,także ustawienia opcji regionalnych etc. przerobione wielokrotnie. 

Dla lepszego zobrazowania dorzucam screen'a.

 

Mój system to Windows 7. 

P.S problem nie istniał od zawsze,jednakże od dłuższego czasu ,z dnia na dzień doszło do takiej zmiany

 

Czy ktoś może mi pomóc ? 

post-13709-0-56542900-1405214511_thumb.jpg

post-13709-0-45605400-1405214766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A zestaw znaków jakich używa przeglądarka? Może tam się zmieniło? Tak się wtrącam, sorki, miałem kiedyś podobny kłopot lecz dotyczył tylko FF, aplikacje chodziły bez zarzutu... ale może warto zweryfikować i to?

 

A co tam:

 

Firefox ->Narzędzia ->Opcje->Treść->Języki->Wybierz język preferowany (Polski musi być jako 1)

 

A może by pogrzebać w ustawieniach przyspieszenia sprzętowego? Zmienić lub wyłączyć dla sprawdzenia:

5 Ways to Turn off Hardware Acceleration

Odnośnik do komentarza

PPM na pulpit >> Personalizuj >> Kolor okna >> Zaawansowane ustawienia wyglądu >> W okienku które wyskoczy wybierz z listy "Okno komunikatu" i upewnij się, że czcionka jest Segoe UI o rozmiarze 9. Jeśli jest coś innego - zmień na tę co podałem :)

 

 

 

 

 

Jeśli nie pomoże, kliknij Start, w pasku wyszukiwania wpisz cmd, kliknij PPM na cmd.exe i wybierz Uruchom jako Administrator. W okienku które wyskoczy wpisz: sfc /scannow, następnie zrestartuj komputer.

Odnośnik do komentarza

Usunięcie tego fontu to raczej obejście problemu aniżeli jego rozwiązanie. Teraz patrząc na screen z wczoraj widzę, że na pasku tytułu aktywnego okna też jest inny font ustawiony niż powinien. Nie mam teraz jednak dostępu do komputera żeby Ci powiedzieć co tam powinno być.

 

 

EDIT:

PPM na pulpicie >> Personalizuj >> Na dole masz styl "Podstawowy Windows 7" czy coś takiego >> kliknij na niego, to powinno zresetować wszystkie zmiany do stanu domyślnego.

 

 

Pzdro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...