Skocz do zawartości

Pozostałości po Combofixie / czyszczenie komputera / problemy z YT, GMER.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój 1 post na tym forum :D. Ale od razu przejdę do rzeczy, o co biega.

 

Więc tak. Miałem zamiar wyczyścić komputer ze wszystkich śmieci, chodziło mi po prostu głównie o to, aby poprawić płynność, stabilność systemu. Tylko nie wiedziałem jak to zrobić, jakiego programu użyć. Kolega podsunął mi program o nazwie "Combofix". Pobrała mi się tak jakby instalka, kliknąłem w nią, zainstalowała się konsola systemu windows, w końcu program zaczął skanować, usunął niektóre pliki, utworzył log, po czym zakończył pracę - wtedy zamknąłem to okno krzyżykiem i usunąłem go (usunąłem tylko tę "tak jakby instalkę", to co zapisuje się na dysku zaraz po pobraniu).

Po 3 dniach, gdy serwowałem po dysku C, znalazłem na nim folder o nazwie Qoobox no i tu się zaczęło. Myślałem, że jest to po prostu jakiś stary syf, więc go usunąłem (Ctrl Alt Delete). Ale nie usunęło się z niego wszystko, pozostał jeszcze folder o nazwie "BackEnv", którego nie dało się usunąć, wyskakiwał błąd, odmowa systemu. Wtedy zaciekawiłem się pochodzeniem tego tajemniczego folderu, zobaczyłem na internecie i wtedy dowiedziałem się, że ten folder należy do Combofixa. Wiem, głupio zrobiłem, ale to nie koniec. Nie wiedziałem jak się tego "BackEnv" pozbyć, w pierwszym lepszym poście na jakimś forum ktoś pisał, żeby użyć "Unlockera". Ściągnąłem więc go i usunąłem ten folder. Później zauważyłem, że pojawił się on w koszu, którego się nie dało opróżnić - też wyskakiwał błąd systemu, odmowa dostępu. Więc znowu usunąłem ten folder z kosza unlockerem, ale gdy usunąłem "BackEnv", to po nim zaczęły pojawiać się nowe foldery w koszu, których też się nie da usunąć. (Gdy usuwałem 1 pojawiał się 2)

Są to foldery o nazwie: "Dc45", po usunięciu pojawia się "Dc46" i tak dalej... Doszedłem już do "Dc205", chyba zwariuję ;/.

 

Wiem, że zrobiłem źle, ale tak to już jest - "instrukcję obsługi czyta się dopiero po tym jak się coś zepsuje". Powinienem był usunąć to w normalny sposób, ale teraz jest już po ptakach. Co mam robić dalej?

 

Tak w 2 zdaniach, co chcę zrobić:

- wykasować te pozostałoście po Combofix na tyle ile tylko to będzie możliwe;

- sprawdzić czy nie mam żadnych infekcji na kompie

- usunąć stare, zbędne, niepotrzebne programy, wirusy, złośliwe oprogramowania, śmieci o ile takie są, aby system działał płynniej i stabilniej

 

 

A teraz poruszę odzieliny problem.

Mianowicie chodzi mi o oglądanie filmów w serwisie YouTube, po użyciu tego combofixa mi coś szwankuje. Po próbie obejrzenia jakiegoś filmu widzę tylko czarny ekran i kręcące się kółeczko (buferowanie), film stoi na 00:00. Na 100% nie jest to wina internetu, mam takowy Neostrada / Orange 20 mb/s od 5 lat i żadnych problemów nie miałem.

Tak jak mówiłem film stoi na 00:00 z czarnym ekranem i kwiatkiem od buferowania i nie chce się w żaden sposób odtworzyć, nawet gdy zmieniam jakość na słabszą. Aby udało się coś obejrzeć muszę odświeżyć stronę parenaście razy, czasami 5 - 10. Jak już mi się uda, to pasek buferowania idzie jak strzała, w ciągu 4 sekund nawet do połowy. O co tu chodzi? :D

 

 

Kolejna rzecz: nie daje logów z GMER, bo mam problem z jego uruchomieniem. Wyskakuje mi niebieski ekran / bluescreen z napisem: "Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera......". Za 1 razem bluescreen wyskoczył dopiero po jakimś czasie, gdy kliknąłem "Szukaj". Za 2 razem wystarczyło tylko włączyć GMER i od razu niebieski ekran. Gdy sie tak dzieje komputer staje się ciut głośniejszy, tak jakbym odpalił na nim jakąś wymagającą grę.

 

Logu z Combofixa też nie mam, bo przez MOJĄ GŁUPOTĘ też go usunąłem, stwierdziłem, że to się mi do niczego nie przyda.

 

 

Może trochę zbyt chaotycznie, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie i zechcecie pomóc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :).

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Oznak infekcji brak. Widać tu inny problem, czyli notoryczne zawieszanie usługi Hewlett-Packard, powinieneś więc notować dłuższy start systemu:

 

System errors:

=============

Error: (07/05/2014 08:54:00 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7022) (User: )

Description: Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

 

Po 3 dniach, gdy serwowałem po dysku C, znalazłem na nim folder o nazwie Qoobox no i tu się zaczęło. Myślałem, że jest to po prostu jakiś stary syf, więc go usunąłem (Ctrl Alt Delete). Ale nie usunęło się z niego wszystko, pozostał jeszcze folder o nazwie "BackEnv", którego nie dało się usunąć, wyskakiwał błąd, odmowa systemu. Wtedy zaciekawiłem się pochodzeniem tego tajemniczego folderu, zobaczyłem na internecie i wtedy dowiedziałem się, że ten folder należy do Combofixa. Wiem, głupio zrobiłem, ale to nie koniec. Nie wiedziałem jak się tego "BackEnv" pozbyć, w pierwszym lepszym poście na jakimś forum ktoś pisał, żeby użyć "Unlockera". Ściągnąłem więc go i usunąłem ten folder. Później zauważyłem, że pojawił się on w koszu, którego się nie dało opróżnić - też wyskakiwał błąd systemu, odmowa dostępu. Więc znowu usunąłem ten folder z kosza unlockerem, ale gdy usunąłem "BackEnv", to po nim zaczęły pojawiać się nowe foldery w koszu, których też się nie da usunąć. (Gdy usuwałem 1 pojawiał się 2)

 

Są to foldery o nazwie: "Dc45", po usunięciu pojawia się "Dc46" i tak dalej... Doszedłem już do "Dc205", chyba zwariuję ;/.

Tak jest, to skutek uboczny usunięcia tylko ComboFix.exe bez poprawnej deinstalacji via parametr /uninstall. Te szczególne foldery ComboFix są ograniczone przez uprawnienia i tu nawet Unlocker nie był potrzebny. Wystarczyło przekonfigurować uprawnienia we Właściwościach folderów odptaszkowując "Odmów" dla grupy "Wszyscy". Teraz należy po prostu usunąć Kosz, by się pozbyć problemu.

 

 

A teraz poruszę odzieliny problem.

 

Mianowicie chodzi mi o oglądanie filmów w serwisie YouTube, po użyciu tego combofixa mi coś szwankuje. Po próbie obejrzenia jakiegoś filmu widzę tylko czarny ekran i kręcące się kółeczko (buferowanie), film stoi na 00:00. Na 100% nie jest to wina internetu, mam takowy Neostrada / Orange 20 mb/s od 5 lat i żadnych problemów nie miałem.

 

Tak jak mówiłem film stoi na 00:00 z czarnym ekranem i kwiatkiem od buferowania i nie chce się w żaden sposób odtworzyć, nawet gdy zmieniam jakość na słabszą. Aby udało się coś obejrzeć muszę odświeżyć stronę parenaście razy, czasami 5 - 10. Jak już mi się uda, to pasek buferowania idzie jak strzała, w ciągu 4 sekund nawet do połowy. O co tu chodzi?

Nie wiadomo co robił ComboFix ze względu na usunięty raport. Nie jest wykluczone, iż zostały przeprowadzone jakieś zbędne naprawy lub kasacje, ponieważ Twój Windows XP nie jest oryginalny - to instalacja zmodyfikowana. Na takich systemach mogą się dziać różne niepożądane rzeczy podczas uruchomienia narzędzia, bo ComboFix porównuje tylko domyślne parametry nie tweakowanych systemów.

 

Jeśli chodzi o czarny ekran Youtube, może to problem cookies, jak w tym temacie: KLIK.

 

 

Kolejna rzecz: nie daje logów z GMER, bo mam problem z jego uruchomieniem. Wyskakuje mi niebieski ekran / bluescreen z napisem: "Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera......". Za 1 razem bluescreen wyskoczył dopiero po jakimś czasie, gdy kliknąłem "Szukaj". Za 2 razem wystarczyło tylko włączyć GMER i od razu niebieski ekran. Gdy sie tak dzieje komputer staje się ciut głośniejszy, tak jakbym odpalił na nim jakąś wymagającą grę.

Nie przygotowałeś prawidłowego środowiska do uruchomienia GMER: KLIK. W logu widać aktywne sterowniki emulatorów napędów wirtualnych:

 

R3 dtsoftbus01; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\dtsoftbus01.sys [242240 2012-11-26] (DT Soft Ltd)

R0 sptd; C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys [477240 2012-10-20] (Duplex Secure Ltd.)

U3 ag7aww5n; C:\WINDOWS\system32\Drivers\ag7aww5n.sys [0 ] (Silicon Image, Inc.) [File not signed]

 

 


Na teraz:

 

1. Było podejście z GMER, toteż zweryfikuj transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Usuwanie Kosza plus drobne poprawki na wpisy puste /odpadki i wyłączenie usługi Hewlett. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\RECYCLER
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {194E6D17-B12F-4c39-8E03-07F49FE499E8} URL =
SearchScopes: HKCU - {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9} URL =
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll No File
Toolbar: HKLM - No Name - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - No File
FF Plugin: @real.com/nppl3260;version=6.0.11.2852 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nppl3260.dll No File
FF Plugin: @real.com/nppl3260;version=6.0.12.46 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nppl3260.dll No File
FF Plugin: @real.com/nprpjplug;version=6.0.12.1662 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nprpjplug.dll No File
FF Plugin: @real.com/nprpjplug;version=6.0.12.46 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nprpjplug.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\browser\searchplugins\Ask.xml
FF Extension: QuickStores-Toolbar - C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\quickstores@quickstores.de [2014-06-18]
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
FF Extension: Microsoft .NET Framework Assistant - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension [2012-10-19]
HKLM\...\Run: [unlockerAssistant] => "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 gdrv; \??\C:\WINDOWS\gdrv.sys [X]
C:\Documents and Settings\Administrator\YYYY
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVAST Software
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\boost_interprocess
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CPA_VA
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SafetyNut
C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\GeekBuddyRSP
C:\WINDOWS\4FC9DA9DF608454E8191D7EFFDCC5726.TMP
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswVmm.sys.sum
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswSP.sys.sum
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswSnx.sys.sum
CMD: sc config ERSvc start= disabled
CMD: sc config hpqddsvc start= disabled

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows. Oznak infekcji brak. Widać tu inny problem, czyli notoryczne zawieszanie usługi Hewlett-Packard, powinieneś więc notować dłuższy start systemu:

 

System errors:

=============

Error: (07/05/2014 08:54:00 AM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7022) (User: )

Description: Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zawiesiła się podczas uruchamiania.

 

 

 

Tak jest, to skutek uboczny usunięcia tylko ComboFix.exe bez poprawnej deinstalacji via parametr /uninstall. Te szczególne foldery ComboFix są ograniczone przez uprawnienia i tu nawet Unlocker nie był potrzebny. Wystarczyło przekonfigurować uprawnienia we Właściwościach folderów odptaszkowując "Odmów" dla grupy "Wszyscy". Teraz należy po prostu usunąć Kosz, by się pozbyć problemu.

 

 

 

Nie wiadomo co robił ComboFix ze względu na usunięty raport. Nie jest wykluczone, iż zostały przeprowadzone jakieś zbędne naprawy lub kasacje, ponieważ Twój Windows XP nie jest oryginalny - to instalacja zmodyfikowana. Na takich systemach mogą się dziać różne niepożądane rzeczy podczas uruchomienia narzędzia, bo ComboFix porównuje tylko domyślne parametry nie tweakowanych systemów.

 

Jeśli chodzi o czarny ekran Youtube, może to problem cookies, jak w tym temacie: KLIK.

 

 

 

Nie przygotowałeś prawidłowego środowiska do uruchomienia GMER: KLIK. W logu widać aktywne sterowniki emulatorów napędów wirtualnych:

 

R3 dtsoftbus01; C:\WINDOWS\System32\DRIVERS\dtsoftbus01.sys [242240 2012-11-26] (DT Soft Ltd)

R0 sptd; C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys [477240 2012-10-20] (Duplex Secure Ltd.)

U3 ag7aww5n; C:\WINDOWS\system32\Drivers\ag7aww5n.sys [0 ] (Silicon Image, Inc.) [File not signed]

 

 


Na teraz:

 

1. Było podejście z GMER, toteż zweryfikuj transfer dysku w ustępie Skutki uboczne skanu GMER (dyski w trybie IDE, głównie system XP): KLIK.

 

2. Usuwanie Kosza plus drobne poprawki na wpisy puste /odpadki i wyłączenie usługi Hewlett. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

RemoveDirectory: C:\RECYCLER
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {194E6D17-B12F-4c39-8E03-07F49FE499E8} URL =
SearchScopes: HKCU - {0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9} URL =
BHO: Java(tm) Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre7\bin\jp2ssv.dll No File
Toolbar: HKLM - No Name - {10EDB994-47F8-43F7-AE96-F2EA63E9F90F} - No File
FF Plugin: @real.com/nppl3260;version=6.0.11.2852 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nppl3260.dll No File
FF Plugin: @real.com/nppl3260;version=6.0.12.46 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nppl3260.dll No File
FF Plugin: @real.com/nprpjplug;version=6.0.12.1662 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nprpjplug.dll No File
FF Plugin: @real.com/nprpjplug;version=6.0.12.46 - C:\Program Files\McFunSoft Video Capture Convert Burn Solution\codec\real\browser\plugins\nprpjplug.dll No File
FF SearchPlugin: C:\Program Files\mozilla firefox\browser\searchplugins\Ask.xml
FF Extension: QuickStores-Toolbar - C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\quickstores@quickstores.de [2014-06-18]
FF HKLM\...\Firefox\Extensions: [{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}] - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
FF Extension: Microsoft .NET Framework Assistant - C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension [2012-10-19]
HKLM\...\Run: [unlockerAssistant] => "C:\Program Files\Unlocker\UnlockerAssistant.exe"
S3 EagleXNt; \??\C:\WINDOWS\system32\drivers\EagleXNt.sys [X]
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 gdrv; \??\C:\WINDOWS\gdrv.sys [X]
C:\Documents and Settings\Administrator\YYYY
C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVAST Software
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Babylon
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\boost_interprocess
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CPA_VA
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\SafetyNut
C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\GeekBuddyRSP
C:\WINDOWS\4FC9DA9DF608454E8191D7EFFDCC5726.TMP
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswVmm.sys.sum
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswSP.sys.sum
C:\WINDOWS\System32\drivers\aswSnx.sys.sum
CMD: sc config ERSvc start= disabled
CMD: sc config hpqddsvc start= disabled

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

.

 

1. Rzeczywiście, mój błąd. Miałem zainstalowanego Daemon Tools Lite, usunąłem go do głębi (korzystałem stąd: https://www.fixitpc.pl/forum-6/announcement-2-wa%C5%BCne-oprogramowanie-emuluj%C4%85ce-nap%C4%99dy/ ).

 

Teraz GMER zadziałał normalnie, załączam log z niego.

 

2. Zrobiłem tak jak Pani kazała, załączam fixlog.

 

 

 

 

Widać tu inny problem, czyli notoryczne zawieszanie usługi Hewlett-Packard, powinieneś więc notować dłuższy start systemu:

 

Dokładnie... zapomniałem o tym wspomnieć, ale jest to bardzo uciążliwe... Po włączeniu komputera muszę czekać z 5 minut albo i dłużej, na to, aby włączyły się wszystkie aplikacje. Dopóki się to nie stanie to nie mogę kompletnie nic zrobić. Do tej pory jak zamierzałem korzystać z komputera zawsze musiałem go włączać dużo wcześniej.

 

 

 

@EDIT

 

Jest Pani boska!!! Teraz jak włączam komputer wszystko uruchamia się od razu! :)

 

Zapomniałem dodać wyżej, że korzystałem też stąd: https://www.fixitpc.pl/topic/46-optymalizacja-i-odchudzanie-windows-xp/page-2?p=180&do=findComment&comment=180

 

Miałem już ustawione tam wszędzie "DMA jeśli dostępne", ale zmieniłem "automatyczne wyszukiwanie" na "brak", gdyż nie mam wsadzonej żadnej płyty / pendrajwa itp.

 

 

Czy to już wszystko czy jeszcze jakaś korekta się przyda? Jestem otwarty na wszystkie Pani porady i dziękuję z góry za odpowiedź.

 

@EDIT2

 

Jeszcze coś mi na myśl podeszło :D. Chciałbym też usunąć konsole systemu windows, chodzi mi o ten czarny ekran z wyborem systemu w trakcie startu. Nie jest mi to do niczego potrzebne. Mogę to zrobić bez żadych konsekwencji? Jeśli tak to w jaki sposób? Jeszcze raz dziękuję :).

GMER.txt

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza

a ile trzeba czekac? :D juz czekam 8 dzień

 

sa zaleglosci duze, mozesz zobaczyc w starszych postach, generalnie jak bedzie ktos mial czas to okiem rzuci,

 

Generalnie infekcji nie masz bo Picasso pewnie by zareagowała. Więc zostaje kosmetyka.  W innych postach możesz wyczytać co jeszcze możesz zrobić.

Ja do pomocy upowazniony nie jestem, ale to nie powinno niczego popsuć:

 

- możesz przeskanować tymi dwoma (jeśli nie skanowałeś) jak cos znajda dolacz logi:

https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/?do=findComment&comment=33542

https://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbi%C3%B3r-narz%C4%99dzi-usuwaj%C4%85cych/?do=findComment&comment=95937

 

możesz odinstalować wszystkie niepotrzebne rzeczy z programy dodaj/usun - sprawdzaj w GOOGLE czy nie są to sterowniki do czegoś.

 

potem mozesz uzyc AdwCleanera https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/  - jeśli coś znajdzie - i będziesz widział to w programy dodaj/usuń - to najpierw odinstaluj normalnie, potem jeszcze raz odpal AdwCleanera i dopiero wtedy daj USUN

 

Potem TFC Cleanera:  https://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizuj%C4%85ce-temat/?do=findComment&comment=40

Potem CCleanera - masz zainstalowany widze.

 

Dodatkowo, w CCleanerze masz opcje autostartu - mozesz odznaczyć to co nie jest potrzebne ( GOOGLE i sprawdzasz )

to co ja widze na pierwszy rzut oka to:

- C:\Program Files\Java\jre7\bin\jqs.exe  - java - jak nie jest specjalnie potrzebna to mozesz w ogole ją wywalić

- wszystko co ma ADOBE

- wszystko HP

System powinien sie szybciej uruchamiac.

 

O wszystkim tym co zrobiłeś napisz na forum by było widać co zrobione.

Odnośnik do komentarza

Cześć!

A teraz poruszę odzieliny problem.

Mianowicie chodzi mi o oglądanie filmów w serwisie YouTube, po użyciu tego combofixa mi coś szwankuje. Po próbie obejrzenia jakiegoś filmu widzę tylko czarny ekran i kręcące się kółeczko (buferowanie), film stoi na 00:00. Na 100% nie jest to wina internetu, mam takowy Neostrada / Orange 20 mb/s od 5 lat i żadnych problemów nie miałem.

Tak jak mówiłem film stoi na 00:00 z czarnym ekranem i kwiatkiem od buferowania i nie chce się w żaden sposób odtworzyć, nawet gdy zmieniam jakość na słabszą. Aby udało się coś obejrzeć muszę odświeżyć stronę parenaście razy, czasami 5 - 10. Jak już mi się uda, to pasek buferowania idzie jak strzała, w ciągu 4 sekund nawet do połowy. O co tu chodzi? :D

 

Problem który masz z YouTube nie dotyczy tylko Ciebie, lecz także wielu innych (jeśli nie wszystkich) użytkowników Neostrady. W wielkim skrócie: Orange ma skopany routing i generalnie ostatnio jest gorzej niż źle. Oczywiście oni twierdzą, że problemu nie ma, natomiast relacje użytkowników świadczą o czym innym. -> KLIK

 

Co do wyniku skanowania, to co znalazło AVG jest niegroźne, a folder xerox jest od usługi Windows Image Acquisition odpowiedzialnej za przesyłanie obrazów z aparatu cyfrowego lub skanera. Nie tykać.

 

Usługi wyłączone przez Picasso na 90% nie mają wpływu na to, że nie możesz odpalić Metina. :lol: Wina albo Hackshielda, albo (zgaduję) może firewall coś blokuje.

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza

Cześć!

 

Problem który masz z YouTube nie dotyczy tylko Ciebie, lecz także wielu innych (jeśli nie wszystkich) użytkowników Neostrady. W wielkim skrócie: Orange ma skopany routing i generalnie ostatnio jest gorzej niż źle. Oczywiście oni twierdzą, że problemu nie ma, natomiast relacje użytkowników świadczą o czym innym. -> KLIK

 

Co do wyniku skanowania, to co znalazło AVG jest niegroźne, a folder xerox jest od usługi Windows Image Acquisition odpowiedzialnej za przesyłanie obrazów z aparatu cyfrowego lub skanera. Nie tykać.

 

Usługi wyłączone przez Picasso na 90% nie mają wpływu na to, że nie możesz odpalić Metina. :lol: Wina albo Hackshielda, albo (zgaduję) może firewall coś blokuje.

 

 

Pzdr

 

A pomógłbyś mi jakoś rozwiązać ten problem? Bo nawet support nie był mi w stanie pomóc...

 

Ja próbowałem już wszystkiego, w sumie to czekaj, skopiuje Ci mojego posta z innego forum:

 

 

 

 

 

 

Witam ponownie smile.png. Pamiętacie może tego screena?

304741405164405976710.jpg

 

Śmieszne, prawda? biggrin.png

 

 

Po tej śmiesznej odpowiedzi od GM'a wysłałem taką oto wiadomość:

306821405524095976710.jpg

 

Po tym takim delikatnym "hejcie" z mojej strony zobaczyłem takie cuś:

202161405524095976710.jpg

Odtąd dochodzenie w sprawie mojego błędu przejął administrator... beka biggrin.png.

 

Ale to nie koniec, słuchajcie dalej.

Zostałem poproszony przez Administratora o przesłanie AHNreport z HackShielda, oraz odpowiedzenie na masę pytań, dotyczących systemu itp....

W końcu:

925511405524095976710.jpg

 

Dobra, czekam na odpowiedź od "techników" 2 dni, ale nic. Wreszcie o sobie przypomniałem, zobaczcie jaką dostałem poradę:

 

754721405524095976710.jpg

 

Beka, nie? smile.png ... Pozdro dla kumatych.

 

 

 

Witaj

 

Niestety proszę Pana, to nie kwestia podejścia. Uzyskał Pan poradę specjalisty, którą przekazuję.

Poinformowałam, już wcześniej, że na systemie XP gra może nie funkcjonować.

 

Z poważaniem,

 

 

Administratorka Gry

 

 

To jest cała pomoc supportu. Wszystko co mi kazali robić zdążyłem zrobić dużo wcześniej w 1 dniu po pojawieniu się problemu. A problem jak był tak jest. :D

 

 

 

@EDIT

 

Mam jeszcze problem z "Uruchamianiem jako admin". Jak odzyskać hasło do administratora?

Odnośnik do komentarza

Obrazki się nie wczytują, popraw bo nic nie widzę. Nie kumam, co ma brak wsparcia dla Windows XP od Microsoftu do tego, że gra nie chce się uruchomić po jednym z patchy? Nieudolna próba zatuszowania problemu, zwłaszcza że na ich stronie internetowej w wymaganiach minimalnych jak byk stoi "Win XP, Vista, 7". :lol: 

 

Jedyne co na ten moment przychodzi mi do głowy, to napisanie bezpośrednio do supportu producenta Hackshielda. Ewentualnie jeszcze inne rzeczy do sprawdzenia:

 

- instalacja .NET Framework 3.5 i 4.0

- deaktywacja zapory systemu windows

- sprawdzenie ewentualnego wpływu AVG na hackshielda poprzez jego całkowitą deinstalację via AVG Remover

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Witaj xxx,

Drogi graczu, problem został przekazany do techników firmy gf, oczekujemy na odpowiedź.
Proszę jednak pamiętać, że system xp jest obecnie niewspierany przez firmę microsoft, co może spowodować problemy z uruchomieniem na nich innych programów ( w tym naszej gry).


Z poważaniem,
Urithra

Administratorka Gry

 

 

 

Zgodnie z radą techników, powinien Pan usunąć folder "hshield" ręcznie i ponownie uplaudować grę, w tym koniecznie wykonać to jako "administrator".

Z poważaniem,
Urithra

Administratorka Gry

 

(Robiłem to jeszcze przed otrzymaniem tej odpowiedzi i nie pomogło :D)

 

 

 

Niestety proszę Pana, to nie kwestia podejścia. Uzyskał Pan poradę specjalisty, którą przekazuję.
Poinformowałam, już wcześniej, że na systemie XP gra może nie funkcjonować.

Z poważaniem,
Urithra

Administratorka Gry

 

 

Zwróciłem uwagę co do tych wymagań na str:

 

System XP jest obecnie nie wspierany przez firmę microsoft, co już zostało Panu przekazane.
Już dawno wniosłam o zmianę tej notatki, Pana uwaga jest więc nie na miejscu.

Z poważaniem,
Urithra

Administratorka Gry

 

 

@EDIT

Mam coś takiego:

 

2hnrpg9.jpg

Odnośnik do komentarza

Mam jeszcze problem z "Uruchamianiem jako admin". Jak odzyskać hasło do administratora? 

 

 

Konto Administratora domyślnie nie ma hasła, chyba że sam je zakładałeś. Teoretycznie możesz je zmienić z poziomu innego konta z uprawnieniami administracyjnymi.

 

Computer Name: KOMPUTER | User Name: Administrator | Logged in as Administrator 

 

 

Ale przecież Ty już i tak jesteś na nie zalogowany, więc korzystanie z "Uruchom jako Administrator" nie ma sensu.

 

 

Co z resztą zadań? .NET Framework jest, więc przejdź dalej.

 

 

 

PS. Wieczorem spróbuję wrzucić Metina na maszynę wirtualną z XP i odtworzyć Twój problem. Może coś wykombinuję.

Odnośnik do komentarza

 

 

Konto Administratora domyślnie nie ma hasła, chyba że sam je zakładałeś. Teoretycznie możesz je zmienić z poziomu innego konta z uprawnieniami administracyjnymi.

 

 

 

Ale przecież Ty już i tak jesteś na nie zalogowany, więc korzystanie z "Uruchom jako Administrator" nie ma sensu.

 

 

Co z resztą zadań? .NET Framework jest, więc przejdź dalej.

 

 

 

PS. Wieczorem spróbuję wrzucić Metina na maszynę wirtualną z XP i odtworzyć Twój problem. Może coś wykombinuję.

 

Dzięki, że starasz się pomóc :D. Na supporcie skończyło się na:

    Odpowiedź od: Santonia  2014-07-17 18:35:56       Witaj

 

Obawiam się, że bez formatu dysku i nowego systemu już się nie obędzie. Coś wyraźnie ingeruje w proces metin2 i ja nie wiem, co to może być w Twoim komputerze.

 

Z poważaniem

Santonia

Team Manager

 

Teraz tylko w Tobie nadzieja :D.

 

Wieczorem usunę tego AVG, wyłączę zaporę i zobaczę co to da.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak jak kazałeś, usunąłem AVG przez AVG remover, wyłączyłem zaporę, a problem z błędem jak był tak jest. Wchodzę do gry, stoję w bezruchu, po minucie gra się sama wyłącza i wyskakuje ten sam błąd co podałem go wyżej :).

 

 

@EDIT

 

:o Przecież ja nawet nigdzie nie pisałem na czym polega ten problem; w ogóle skąd wiedziałeś, że chodzi mi o Metina? :D I Skąd wiedziałeś, że chodzi o HackShielda? :D I skąd wiedziałeś, że cytuję: "po jednym z patchy" ? :o

 

No mam taki problem, że włączam se normalnie grę, jak gdyby nigdy nic, wystarczy, że stoję w miejscu nic nie klikając, nie robiąc, po czasie nie dłuższym niż 1 minuta HS wyłącza mi sam całą grę, i wyskakuje takie okienko:

 

28khgew.jpg

 

I nie mam pojęcia jak to naprawić.

 

http://board.pl.metin2.gameforge.com/board2431-pomoc-pytania-i-pierwsze-kroki/board220-problemy-techniczne/board36-b%C5%82%C4%99dy-techniczne-i-bugi/2688353-b%C5%82%C4%99dny-hackshield-help/?s=b88982726fc2b99b061e861643a42ab69373cdfe

 

Założyłem nawet tam temat. Wszystkie instrukcje, które podawali inni w moim  przypadku nie podziałały.

Odnośnik do komentarza

:o Przecież ja nawet nigdzie nie pisałem na czym polega ten problem; w ogóle skąd wiedziałeś, że chodzi mi o Metina? :D I Skąd wiedziałeś, że chodzi o HackShielda? :D I skąd wiedziałeś, że cytuję: "po jednym z patchy" ? :o

 

Z zawodu jestem wróżbitą. Dorabiam sobie na forum :lol:

 

    Odpowiedź od: Santonia  2014-07-17 18:35:56       Witaj

 

Obawiam się, że bez formatu dysku i nowego systemu już się nie obędzie. Coś wyraźnie ingeruje w proces metin2 i ja nie wiem, co to może być w Twoim komputerze.

 

Z poważaniem

Santonia

Team Manager

 

 

Na Twoim miejscu po takiej odpowiedzi "supportu" rzuciłbym taką grę w cholerę...

 

PS. Stawiam maszynę wirtualną

Odnośnik do komentarza

Z zawodu jestem wróżbitą. Dorabiam sobie na forum :lol:

 

 

Na Twoim miejscu po takiej odpowiedzi "supportu" rzuciłbym taką grę w cholerę...

 

PS. Stawiam maszynę wirtualną

 

Mówiłem, że support mi nie pomoże, cała nadzieja tylko w Tobie :).

 

A co do rzucenia, to powiem tak:nie jestem zapalonym graczem, nie forsuję komputera głupimi grami. Ta gra jest tą jedyną, gram w nią od 5 lat (wtedy jeszcze utrzymywała się ona na jakim - takim poziomie). I pomimo tego, że jest to tylko gra, to na swoim koncie mam postacie, przedmioty warte w przeliczeniu na pieniądze, około 400zł? Trudno byłoby to wszystko tak nagle rzucić i iść w cholerę :).

 

 

@EDIT

 

A tak na poważnie to:

Z zawodu jestem wróżbitą. Dorabiam sobie na forum :lol:

To skąd to wiesz? xD

Odnośnik do komentarza

Mam dla Ciebie złą wiadomość. Nie jestem w stanie uruchomić gry, z powodu błędu START_SERVICE_ERROR (errorCode = 207). :lol: Próbowałem wszystkiego, nawet tzw czystego rozruchu - nie działa. Obstawiam, że to wina VirtualBoxa, choć niewykluczone  że to jednak coś innego. Tak problematycznej gry już dawno nie widziałem :D
 
 
Mam też drugą wiadomość, pobieżnie przejrzałem Twoje logi i zobaczyłem w nich to:
 

PRC - [2012-03-20 12:59:04 | 003,340,288 | ---- | M] () -- C:\Program Files\OSCAR Editor X7\OscarEditor.exe

 
Rozumiem, że to edytor makr dla myszki? Spróbuj go tymczasowo wyłączyć, a nawet odinstalować na próbę.

 
 
Jeśli to nie pomoże, pozostaje Ci bić się z supportem hackshielda KLIK

 

 

 

PRC - [2008-06-20 12:08:08 | 000,065,536 | ---- | M] (France Telecom SA) -- C:\Program Files\Common Files\France Telecom\Shared Modules\FTRTSVC\0\FTRTSVC.exe

 

Czym się łączysz z Internetem? Router czy mydelniczka na USB? :lol: Od biedy problemem może być też soft od pomarańczki, ale tutaj już strzelam na ślepo. :(

 

@EDIT
 
A tak na poważnie to:

To skąd to wiesz? xD

 

 

No mówię Ci, wróżę z fusów od herbaty... z prądem :lol:

Odnośnik do komentarza

To chyba sobie już nie pogram :D...

 

Powyłączałem dosłownie wszystko, mam tylko to:

308iloh.jpg

 

I nadal HS mi gre wyłącza, tak jakby coś cytuje: "ingerowało w proces metina". Co to może być???

 

 

Z internetem łączę się przez Livebox 2.0

 

Zaaktualizowałem stery grafiki karty i nic nie dało.

 

Jakiego antywirusa wgrac?

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze jedno: spróbuj uruchomić bezpośrednio grę, bez tego śmiesznego launchera, czyli wchodzisz do katalogu: GameforgeLive\Games\POL_pol\Metin2 i odpalasz plik metin2launcher.exe

 

 

 

 

 

Antywirus? Nie wiem. Każdy jeden jest ok, Avast, AVG Free, Avira...

 

 

EDIT:

 

win+r, wpisujesz eventvwr i wciskasz enter. w oknie ktore wyskoczy klikasz PPM kolejno na aplikacja i system >> zapisz plik dziennika jako>> zapisz gdzieś (tylko nazwij odpowiednio), shostuj i podeslij linka

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze jedno: spróbuj uruchomić bezpośrednio grę, bez tego śmiesznego launchera, czyli wchodzisz do katalogu: GameforgeLive\Games\POL_pol\Metin2 i odpalasz plik metin2launcher.exe

 

 

 

 

 

Antywirus? Nie wiem. Każdy jeden jest ok, Avast, AVG Free, Avira...

 

 

EDIT:

 

win+r, wpisujesz eventvwr i wciskasz enter. w oknie ktore wyskoczy klikasz PPM kolejno na aplikacja i system >> zapisz plik dziennika jako>> zapisz gdzieś (tylko nazwij odpowiednio), shostuj i podeslij linka

 

Nawet jak włączam przez to coś co Ty opisałeś to i tak się patcher włącza :D. Nic to nie dało.

 

http://www76.zippyshare.com/v/53449616/file.html

http://www76.zippyshare.com/v/58234032/file.html

 

3maj. Tylko po co Ci to coś? :D

Odnośnik do komentarza

Chwytam się brzytwy i szukam jakiejkolwiek wskazówki. Bezskutecznie :( Nie mam już zielonego pojęcia co może być nie tak, olej support Metina, uderz bezpośrednio do supportu Hackshielda

 

Mój angielski jest na tak niskim poziomie... co mam im tam napisać i po jakiemu? :D

http://hackshield.ahnlab.com/hs/site/en/TheService/globalSupport.do

 

I gdzie dokładnie się "wysyła" coś tam do nich? Bo nigdzie nie widzę takiej opcji :X.

 

@EDIT

 

od dzisiaj nie działają mi głośniki. Tzn. działają ale nie wydają żadnego dźwięku, mam z tyłu kompa 6 wejść, w żadnym z nich nie działają.  Z przodu mam jedno wejście na słuchawki, słuchawki działają normalnie,  WTF>?

Odnośnik do komentarza

No cóż, po angielsku a po jakiemu? :lol: Opisz im sytuację, może coś z tym zrobią.

 

 

 

 

 

Ekhm, że tak zadam pytanko: zdajesz sobie sprawę z tego, że gdy masz z przodu podłączone słuchawki, to tylny panel jest wyłączony? :D Jeśli tak to sprawdź czy głośniki będą działać podłączone z przodu i tak samo czy słuchawki działają podłączone z tyłu (zielone gniazdo)

Odnośnik do komentarza

No cóż, po angielsku a po jakiemu? :lol: Opisz im sytuację, może coś z tym zrobią.

 

 

 

 

 

Ekhm, że tak zadam pytanko: zdajesz sobie sprawę z tego, że gdy masz z przodu podłączone słuchawki, to tylny panel jest wyłączony? :D Jeśli tak to sprawdź czy głośniki będą działać podłączone z przodu i tak samo czy słuchawki działają podłączone z tyłu (zielone gniazdo)

 

Tylko powiedz mi gdzie to się pisze bo nigdzie nie widzę czegoś typu "wyślij zgłoszenie".

Znalazłem Coś typu "Buisness Contatct" Request Trial":

http://hackshield.ahnlab.com/hs/site/en/ContactUs/requestTrial.do

 

Jak wypełnić te pola?

Bo buisness contact to kontakt biznesowy...

 

_____

 

Chyba nie byłbym aż na tyle głupi :D... Z przodu nie mam włączonego niczego, z tyłu podłączam głośniki, ale nie działają w żadnym z tylnego wejścia (jest ich 6). Z 1,5 roku temu podłączałem je do zielonego wejścia, potem "zielone" przestało działać, działały normalnie w czarnym wejściu - jeszcze do wczoraj, dzisiaj nawet czarne nie działa. Z przodu - do wejścia przeznaczonego na słuchawki głośniki też działają normalnie :). Na tylnych wejściach nie działają ani słuchawki ani głośniki no wtf? :D

 

Tylko nie mam zamiaru siedzieć z przednim wejściem z głośnikami cały czas bo wystarczy że ktoś nogą zawadzi i po sprawie. Ana tym przednim wejściu subwofeer tak jakby nieco słabszy był.

 

Dzisiaj pobierałem takie coś:

Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition) 5.10.0.6642

Bo aktualizowałem sterowniki. No i właśnie po zainstalowaniu tego czegoś tylne wejścia nie działają. A miałem już wcześniej realtek też.

 

 

Co mam robić? :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...