Skocz do zawartości

System zwalnia po dłuższej pracy z Adobe Lightroom


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Ostatnio komputer zaczął mi zwalniać...

 

Po pierwsze, po otwarciu przeglądarki, nie otwiera się ona szybko, tylko pierwsza strona ładuje sie strasznie długo. Jak już się załaduje, to później śmiga wszystko normalnie. Nie jest to jakaś tragedia, ale zaczęło tak się dziać ni stąd ni z owąd i mnie zastanawia dlaczego.

 

Po drugie, zauważyłam, że po dłuższej pracy z Adobe Lightroom, eksportach do PS etc. komputer znacznie zwalnia. Czy to może być spowodowane zbyt małym plikiem wymiany, jak wtedy ustawić ten plik, żeby praca z programem była miła i przyjemna? Może jakiś bufor się przepełnia?

 

Ostatnio komp miał problemy z grzaniem się i wyłączył się pare razy w trakcie grania, ale po czyszczeniu problemy ustąpiły - zimny jest jak lód nawet przy dużym obciążeniu. Dostał przy okazji nową podkładkę, z metalową półką (poprzednia była plastikowa) i jest naprawdę dobrze.

 

 

Mój komp:

 

procesor: Intel Core i5-2430M

RAM: 6GB DDR3 1333MHz

grafika: NVidia GeForce GT 540M 1 GB GDDR3

dysk: 640GB 5400rpm

 

System Win7 HP 64bit

 

Będę wdzięczna za pomoc :)

http://speedy.sh/JJqpS/systemreport.html
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jaką masz przeglądarkę?

1. Masz jakieś dodatki do niej?

2. Może powinnaś wyczyścić historię

3. Defragmentacja. Sam używam do Firefoxa SpeedyFox (Firefox/Skype/Chrome/Thunderbird) Nie wymaga instalacji. Efekt poprawy wydajności jest różny w zależności od stopnia optymalizacji.

SpeedyFox - Boost Firefox,Skype,Chrome,Thunderbird

 

 

Jak przyśpieszyć Lightrooma w 10 krokach

10 Porad, aby zwiększyć szybkość i wydajność Lightroomj

 

 

Po skończonej pracy z AdLi możesz spróbować w programie JetClean funkcji Optymalizacja pamięci ram, program zwolni nieużywaną już pamięć, mi to faktycznie pomaga jeśli komputer miał jakieś ciężkie zadania, odmula mi system. Wersja portable (bezinstalacyjna)

JetClean_1.5.0_Portable.zip

klik Zmiana języka na PL - Settings -> Interface -> Language -> zatwierdzasz Apply. Odznaczasz resztę pozycji, a tylko zostawiasz Czyść RAM -> Skanuj teraz -> Napraw

 

Czasem może się zdarzyć tak że system potraktuje jakiś program jakby był w ten dzień 1 raz uruchamiany i możesz mieć wrażenie że uruchamia się dłużej czyli tak jak za 1 razem :lol: Dzieje się tak dlatego że po wyczyszczeniu ram aplikacje które miały wstępne ładowanie zostały z tego ramu usunięte i system musi  ponownie je załadować, ale coś za coś :) Także po testuj po skończonej pracy i sama oceń czy jest poprawa.

 

Możesz też po testować Minimem program do optymalizacji pamięci ram dla wybranego programu, program siedzi w zasobniku systemowym z menu po prawej wybierasz proces, który ma zostać optymalizowany co pewien ustalony czas i przeciągasz strzałką do lewego menu.

Zostawiasz zaptaszkowaną opcję "Do not optimize the foreground process" czyli ma zostawić w spokoju procesy działające tle, opcja "Do not optimize if overall RAM available Is above" to bym odptaszkował opcja mówi że jeśli ilość wymienionego z listy ramu jest dostępna program ma nie optymalizować procesu, ale uważam że chodzi tutaj tylko o ten konkretny program więc opcja zbyteczna. Opcja "Optimize memory every (s)" co jaki czas ma optymalizować, nie wiem jaki czas pracujesz z programem AdLi więc co 1200sekund? Opcja Apply b zachować zmiany / ręczna optymalizacja opcja do góry po lewej "Optimize now"

 

Tylko używasz programu, który jednak potrzebuje zasobów do pracy. Raz program może przyspieszyć ci kompa przy pracy z AdLi, a innym razem spowolnić działanie AdLi, a innym razem spowolnienia nie odczujesz i to pewnie będzie zależne od tego co obrabiasz i ile eksportowałaś, jeśli chodzi o Firefoxa to go faktycznie odmula. Do pracy z jednym programem się nadaje, a innemu szkodzi. Więc zawsze możesz z tego zrezygnować.

sshot_1.jpg

Odnośnik do komentarza

Hej! 

 

Serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Przeglądarki mam dwie, liska i chroma, ale ostatnio uzywam głównie tej drugiej. Dodatki standardowe, Adblock plus, pdf viever i plugin avasta plus java, flash, silverlight i te inne. Potraktowałam ją SpeedyFoxem i proces otwierania i załadunku pierwszej strony wyraźnie przyspieszył. Historię i cache czyszczę regularnie.

 

 

Dzięki za linki odnośnie LR. Miałam ustawiony za mały cache folder. Teraz zmieniłam na odpowiednio duży i zobaczymy. Stawiam, że to było to, bo program zwalnia albo się przytyka dopiero po jakimś czasie. Dużo eksportuję do PS i te rendery muszą gdzieś wchodzić. W sumie powinnam wapść na to sama :/ Wprowadziłam kilka zmian w ustawieniach i zobaczymy :)

 

Dzięki raz jeszcze, martwiłam się, że cos poważniejszego z systemem się dzieje.

Odnośnik do komentarza

Adblock Plus wiele wyjaśnia :lol: Twórcy starali się temu zaradzać, aby nie opóźniał startu przeglądarki: Adblock Plus and (a little) more: Faster Firefox startup

 

Ja jeszcze sobie zoptymalizowałem kopie zapasowe Adblocka filtrów bo domyślne ustawienia tworzenia kopii filtrów są dość częste (mam 6 filtrów) i gdy Firefox mi urósł do 700MB rozmiaru to zastosowałem Adblock Plus preferences Chroma nie używam, więc  tym nie pomogę, mówię o FF. Wpisujesz w pasku adresu about:config , wpisujesz to co jest poniżej, dwuklik na łańcuch i zmieniasz

 

1 ustawienie.

extensions.adblockplus.patternsbackupinterval

Co jaki czas (co ile godzin) ma zostać utworzona kopia zapasowa filtrów, ja sobie ustawiłem 64

 

2. ustawienie

extensions.adblockplus.patternsbackups

Ilość kopii, ustawiłem sobie na 2

 

sshot_1.jpg

 

Ten twój pdf viever to jakaś dodatkowa wtyczka? Bo Chrome ma chyba wbudowaną przeglądarkę pdf, jak i FF więc może to wyłączyć? W Chrome, wpisuje się chyba:

chrome://plugins

Pobaw się jeszcze tym JetClean :) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza

Hej, nie, ten pdf viewer to chyba jest właśnie to wbudowane, widoczne jako plugin, ja w każdym razie niczego takiego nie dogrywałam i jestem prawie pewna, ze już było od razu. Flash też jest wbudowany, ale widać go jako kilka oddzielnych pluginów.

 

Dzięki za wskazówki odnośnie Adblocka, w życiu bym go nie podejrzewała o takie opóźnienia, choc zdaje mi sie, że to nie on, gdyz problem pojawił się dopiero po jakimś czasie, ale moze rzeczywiście baza filtrów mu się tak rozrosła... cos tam dodaję ciągle. W każdym razie SpeedyFox znacznie przyspieszył sprawę :)

 

JetCleana wypróbuje jutro, będę pracować z LR, więc będzie okazja potestować zmiany jakie przyniosły wszystkie modyfikacje i sam programik. Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Moja droga sam - twórca dodatku napisał na ten temat moralitet:

On the Adblock Plus memory consumption, powstał nawet klon, który staje się coraz bardziej popularny Adblock Edge, ma niby szybciej balangać, ale jego główna zaletą jest usunięcie funkcji "Zezwalaj na nie natrętne reklamy" bo jak zarzucali autorowi AdPl funkcja jest zmanipulowana i nie blokuje wszystkich reklam, a potem przy którejś wersji w jednym i drugim została wprowadzona funkcja: "Don't delay Firefox startup" Version. Nie mówię że to wina AdPl u Ciebie, ale gdy sprawdzałem dodatkiem "RAM Tab" (wymaga about:addons-memory) użycie pamięci dodatków to AdPl był na 1 miejscu, a na 2 uplasował się sam Firefox :lol:  Klik

 

Ale do twojego GoChr też jest trochę dodatków, które mają rozładować nieaktywne karty i zaoszczędzić zasoby systemowe:

TabMemFree

Zawiesza karty automatycznie po ustalonym czasie lub ręcznie, można ustawić białą listę:

The Great Suspender

Ten hibernuje nieaktywne karty:

Tab Hibernation

Inne także ciekawe: OneTab / Cache Killer / Clear Cache Może być przydatne kiedy bijesz się piersią z Adobe Lightroom. To z mojej strony tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...