Skocz do zawartości

Formatowanie Acer Aspire


gosc45

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem , probowałem sformatować acera aspire 5738ZG poprzez naciśnięcie kombinacji klawiszy alt+f10 ale zwiesiło mi sie to i teraz ani z płyty ani z usb nie czyta systemu zmieniam w biosie odpowiednio albo na cd albo na usb i nic z tego , niby ładuje cos woła o jezyk i potem na koniec wyswietla disk 0 , można coś z tym zrobic samemu ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdź płytke z Windowsem - moze brudna. Jeśli możesz zobacz czy ta płyta startuje na innym kompie.

Albo ściągnij jakiegos Linuksa, wypal i zobacz czy nastąpi bootowanie

 

 

tak startuje w innym kompie , linuks z pendraiva tez tu startował live cd

 

dziwne że nie czyta ani płyty ani z pendraiva

Edytowane przez picasso
Proszę edytować posty a nie tworzyć bezsensownie nowe jeden pod drugim. Ł�ączę po raz drugi. //picasso
Odnośnik do komentarza

Hm...mam akurat laptopa z podobnymi objawami. Akurat to, że jest to również lapek nie ma tu takiego znaczenia.

Ciekawe czy będzie taka sama przyczyna

tak startuje w innym kompie , linuks z pendraiva tez tu startował live cd

 

dziwne że nie czyta ani płyty ani z pendraiva

Wymontuj dysk i zobacz czy wystartuje prawidłowo np. plyta instalacyjna z systemem.

Może to być również każda inna samobotująca.

 

to jest taki komunikat operating system not found

To akurat wygląda na to, że próbuje wystartować z hdd, a nie z cd.

Mam pewne wyobrażenie co tam mogłes narobić, a w efekcie 'system' na dysku jest uszkodzony.

Odnośnik do komentarza

Hm...mam akurat laptopa z podobnymi objawami. Akurat to, że jest to również lapek nie ma tu takiego znaczenia.

Ciekawe czy będzie taka sama przyczyna

 

Wymontuj dysk i zobacz czy wystartuje prawidłowo np. plyta instalacyjna z systemem.

Może to być również każda inna samobotująca.

 

 

To akurat wygląda na to, że próbuje wystartować z hdd, a nie z cd.

Mam pewne wyobrażenie co tam mogłes narobić, a w efekcie 'system' na dysku jest uszkodzony.

 

znaczy mam trochę rozkręcania ? łatwo dobrać soe do dysku ?

Odnośnik do komentarza

Jaka obudowę? Nie chce mi się szukać service manuala, ale dysk w laptopach jest do wyciągnięcia w 5 minut.

Obejrzyj go od spodu. Będzie 'klapka' - pewnie nie jedna. Pod jedną z nich powinien być dysk. Ewentualnie mocowanie jest od spodu, a dysk wyciąga się z boku obudowy.

 

ok jutro wezme sie za to dziś dzięki jutro powalcze to może bede pytał dzięki i do jutra

Odnośnik do komentarza

W biosie w "Information" są dostępne wszystkie informacje odnośnie dysku? W menu "boot" w "Boot priority order" wybrany oczywiście ide0 ten właściwy dysk.

Pod spodem jest duża klapa w kształcie litery L (zależnie od kierunku patrzenia jest ona odwrócona) odkręcić 5 wkrętów,ściągnąc tą klapkę i odkręć jeden wkręt zabezpieczający hdd, potem pociągnąć w dól za specjalną tasiemkę przyklejoną do dysku i po odłączeniu złącza można go wyciągnąć. Pamiętaj o uprzednim wyciągnięciu baterii.

Odnośnik do komentarza

W biosie w "Information" są dostępne wszystkie informacje odnośnie dysku? W menu "boot" w "Boot priority order" wybrany oczywiście ide0 ten właściwy dysk.

Pod spodem jest duża klapa w kształcie litery L (zależnie od kierunku patrzenia jest ona odwrócona) odkręcić 5 wkrętów,ściągnąc tą klapkę i odkręć jeden wkręt zabezpieczający hdd, potem pociągnąć w dól za specjalną tasiemkę przyklejoną do dysku i po odłączeniu złącza można go wyciągnąć. Pamiętaj o uprzednim wyciągnięciu baterii.

 

wyjołem dysk a i tak nie czyta z płyty i cóż ? bios padł czy coś z płytą ? zielony jestem

Odnośnik do komentarza

Nie widzę problemu aby zaktualizować bios, ostatni jest z 21.04 tego roku i w twoim problemie nic nowego nie wprowadza ale dlaczego nie spróbować, a nóż coś pomoże. To raz a dwa, pytanie bo coś tu brakuje ścisłości: napęd czyta wszystkie płyty? Czy przy starcie i wejściu do menu startowego klawiszem F12 płyta też nie startuje? Każda płyta? Skombinuj może oryginalną płytę z jakimś systemem i próbuj z tego startować, jeśli i to nie daje rady to może napęd nie domaga.

Odnośnik do komentarza

Może na początek należało by zapytać z jakiego powodu trzeba było formatować ten dysk, czy były jakieś problemy z funkcjonowaniem systemu?

To wygląda na uszkodzenie napędu, tylko ciekawe dla czego nie czyta USB, dobrze by było sprawdzić na jakieś płycie bootowalnej nie koniecznie systemowej, np. Hiren's BootCD, gdzie można by było sprawdzić stan dysku twardego.

Nie wiem jaki to jest system, ale na płycie systemowej może nie być sterowników do SATA i nie będzie widoczny HDD, ale jeżeli płyta nie startuje to wina leży chyba po stronie napędu.

Odnośnik do komentarza

Może na początek należało by zapytać z jakiego powodu trzeba było formatować ten dysk, czy były jakieś problemy z funkcjonowaniem systemu?

To wygląda na uszkodzenie napędu, tylko ciekawe dla czego nie czyta USB, dobrze by było sprawdzić na jakieś płycie bootowalnej nie koniecznie systemowej, np. Hiren's BootCD, gdzie można by było sprawdzić stan dysku twardego.

Nie wiem jaki to jest system, ale na płycie systemowej może nie być sterowników do SATA i nie będzie widoczny HDD, ale jeżeli płyta nie startuje to wina leży chyba po stronie napędu.

 

płyta niby chodzi słychav ja ale potem staje , miałem coś z linuxa na usb i to startowało juz wykasowałem a system hmm jest zgrany z kompa po pierwszej instalacji ,

a dlatego musiałem z formatować bo właśnie system zawiesił sie i był tylko komunikat że teraz nie pamietam ale jakis program przestał działać i nie można było tego usunąć

porostu cały czas był ten komunikat i nic nie można było zrobić , podobno jakoś tym linuksem można było coś zrobić ale nie bardzo wiem co i jak , zreszta juz go wykasowałem z usb

dziwne komp jeszcze na gwarancji ale co z tego jak powiedziano mi ze systemu nie obejmuje gwarancja , to tyle

Odnośnik do komentarza

próbowałem na różne sposoby ale bez efektu , teraz przestawiłae w biosie sata z achi na ide i by czytał z cd to niby coś ładuje komunikat windows is loading files , potem tak jakby system się ładował chodzą zielone paski , włącza się plase wait a moment , potem wybór języka , pyta co chcesz zrobić to ja że przywrócić system w całości to na koniec pokazuje się komunikat error , fail create partition table for disk 0 , i wyłącza się i włącza od nowa i znowu to samo ,

Zaznaczam że jestem zielony ale czy dam radę i czy mogę coś sam z tym zrobić , zaznaczam że płyte nagrałem przy zakupie laptopa przy pierwszej instalacji jest to system vista home premium

Proszę o podpowiedż czy mogę coś sam zrobić czy muszę iść do fachowaca , komp jest jeszcze na gwarancji ale powiedziano mi że systemu nie obejmuje i cóż mi pozostaje ?

 

tak szczerze myślałem że jest to strona na której można uzyskać pomoc , ale jeżeli są tu sami informatycy to przepraszam ja wysiadam , naprwię silnik do auta , zrobie hydraulikę ale informatyka jeszcze nie teraz , dlatego proszę kogoś o pomoc bo jestem w tym zupełnie zielony

z poważaniwm Krzysztof

Edytowane przez picasso
Proszę nie zakładać tematów dubli. Tematy łączę razem. Dodatkowo: ile razy mam powtarzać = proszę stosuj opcję EDYTUJ, nie pisz postów pod postem, jeśli nikt jeszcze nie odpisał! //picasso
Odnośnik do komentarza

Piszesz tak chaotycznie, że raczej nie dałbym Tobie silnika do naprawy :P Myślę, że to tyle w kwestii którą poruszasz.

 

Co do meritum ... zatrzymałem sie tutaj

wyjołem dysk a i tak nie czyta z płyty i cóż ? bios padł czy coś z płytą ? zielony jestem

 

Z tego co przeczytałem wnioskuje, że już da się 'uruchomić' go z cd. W takim razie

komp jest jeszcze na gwarancji ale powiedziano mi że systemu nie obejmuje i cóż mi pozostaje ?

Zależy jak im przedstawiłeś usterkę, bo tu wcale nie wygląda na problem z samym systemem.

 

teraz przestawiłae w biosie sata z achi na ide

I tak też ustawisz, potem dasz wyniki skanowania i smart dysku

https://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd/

 

Będzie chociażby jeden bad, to go poślesz na gwarancje. No chyba, że i sam smart będzie 'trafiony'

Odnośnik do komentarza

Te niebieskie zdania w linku to są odsyłacze do downloadu. A dalej wystarczy poczytać i pobrać to co strzałka wskazuje:

 

 

witam

u mnie pod 1 port 1F0 [primary controler pusto nie ma nic pod 3 również pusto pod 5 też pusto pod 6 jest WDC WD3200BEVT-22ZCT0 11.01A11 WD-WX70A5986424 625,142,448

A POD 8 JEST

Operatic DVD RW AD-7580S FX04 30656330 264039...524,287

to tyle i do nastepnego okna nie przechodzi wyświetla się zupełnie inne okno

co teraz ?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...