Skocz do zawartości

Windows 7 zapora - blokowanie komputerów


Jdwind

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką regułę ustawić, aby zablokować w zaporze dostęp do- i z mojego komputera z komputerów w mojej sieci? Chciałbym, żeby komputery w jednej sieci nie widziały w ogóle mojego komputera, ani żebym ja nie miał z nimi żadnej komunikacji (kwestia wymogów polityki bezpieczeństwa). Grupa robocza oczywiście jest u mnie inna niż na pozostałych, ale pingi dochodzą.

Oczywiście chodzi mi o to, żeby dostęp do internetu był, a więc komunikacja z routerem ma zostać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Albo wyłączyć usługę Function Discovery Resource Publication

Usługa odpowiedzialna za publikacje zasobów danego komputera w sieci (drukarek, skanerów, dysków itp.)

I dodatkowo żeby nie być widzianym Hide Computer : Command-line Tool to Hide Your Computer on Network

Można by jeszcze wyłączyć usługę Przeglądarka komputera:

Konsolowe: Sieciowe i internetowe - BrowseList

 

To jak balanga na Win7 nie sprawdzałem:

Hide Your Computer in the Network

Odnośnik do komentarza

Odmienna nazwa grupy roboczej absolutnie nie rozwiązuje problemu. Wystarczy znajomość adresu IP i hasła administratora, żeby się zalogować na udziały administracyjne (wersje prof)!

Wejdź w Panel sterowania>Sieć i Internet>Centrum sieci i udostępniania>Ustawienia zaawansowane i zaznacz:

  • Wyłącz odnajdywanie sieci,
  • Wyłącz udostępnianie plików i drukarek
  • Wyłącz udostępnianie folderów publicznych

Do zapory dodaj nową regułę blokującą połączenia przychodzące protokołu ICMPv4. (M.in. nie będzie odpowiadał na ping)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...