Skocz do zawartości

Skróty programów i gier nie uruchamiają ich


Marylek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie: skróty programów i gier nie uruchamiaja ich a zamiast tego otwierają się w zwykłym dokumencie tekstowym. Myślę, że to za sprawą dzieci. Przywracanie systemu z kopii utworzonej przez system na partycji D nie rozwiązało problemu, podobnie jak użycie oryginalnej płyty instalacyjnej z systemem. Nie mam partycji recovery. Sądzę, że problem tkwi w rejestrze lub w folderze system32. 

Laptop HP Pavilion dv9000 (dv9727cl), system Windows 7 Home Premium 32bit PL.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A to może wyglądać na problem z tzw. "złamanymi" uszkodzonymi skojarzeniami plików przez aplikacje trzecie lub wirusa, są do tego typu problemów Fixy:

 

FIX: EXE or LNK files will not open or not working in Windows 7

 

To rectify the situation, I suggest you download and apply the following registry fixes.

- For fixing the .exe file extension download this EXE Fix.

 

Nie można otworzyć.Pliki EXE w systemie Windows 7 lub Windows Vista

 

FixExec

 

MultiFixer uszkodzonych różnych skojarzeń plików:

File Association Fixer: Fix File Associations in Windows 7

 

EDIT:

A właśnie bo teraz mi przyszło do łba. A zwykły .Exe możesz uruchomić? Np. grę nie ze skrótu? Lub inne programy? Lub utwórz skrót jakiegoś programu i zobacz co będzie się działo bo może to też problem z .LNK jest opisany w 1 adresie.

 

 

- For fixing the .lnk file extension download this LNK Fix.

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Odp1. Tak, jestem pewien, że kopia była sprzed miesiąca podczas gdy problem ze skrótami wystąpił dzisiaj.

Odp2. Pliki .exe uruchamiają się prawidłowo, czyli instalacje przebiegają bez problemów.

Potrzebuję Fixit dla ikonek skrótów w systemie Windows 7 Home Premium 32bit. Spróbuję Broken Shortcut Fixer i napiszę czy pomógł.

 

PS. Niestety, program odnalazł jedynie kilka usuniętych skrótów i niczego nie naprawił.

Odnośnik do komentarza
Odp2. Pliki .exe uruchamiają się prawidłowo, czyli instalacje przebiegają bez problemów.

 

Czyli jest problem ze skrótami .lnk

 

pobierz ten plik rejestru, uruchom go z prawokliku i wybierz opcję Scal. Uruchom ponownie system i sprawdź.

 

http://www.sevenforums.com/attachments/tutorials/159134d1312706820-default-file-type-associations-restore-default_lnk_-shortcut-.reg

Odnośnik do komentarza

Udało się :-) Zappa, pomogłeś mi, bardzo ci dziękuję. Zrobiłem tak jak napisałeś, skróty się pojawiły i działają, dzięki.

 

PS.Mam jeszcze pytanie: wraz z tamtą awarią skrótów jednocześnie zniknęły wszystkie ikonki przypięte do paska na dole pulpitu. Co prawda skróty już działają, ale ikonki nie powróciły na pasek, jest tylko "kuleczka" Start po lewej stronie i nic więcej. Macie na to jakąś teorię?

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję Fixit dla ikonek skrótów w systemie Windows 7 Home Premium 32bit. Spróbuję Broken Shortcut Fixer i napiszę czy pomógł.

PS. Niestety, program odnalazł jedynie kilka usuniętych skrótów i niczego nie naprawił.

Bo to jest Tool bardziej do odnajdywania i usuwania uszkodzonych / nieistniejących skrótów

 

FixiIt dla ikon (za czym idzie skrótów), które się niepoprawnie wyświetlają lub raz się pojawiają, a innym razem nie - nadaje się

Icon Cache Rebuilder: Repair, Rebuild corrupt icon cache in Windows

 

Skorzystaj z Fixa Zappy lub tego który podałem LNK Fix

 

EDIT:

Nie zauważyłem twojego posta o udanej naprawie. Na razie panowie idę na browara.

Odnośnik do komentarza

1.Masz na myśli ikony na pasku zadań (belka) czy brak ikon w zasobniku systemowym? Tam gdzie zegarek / sieć / itd?

2.Te kuleczki po kliknięciu odnoszą się do czegoś? Do konkretnego programu czy system szuka?

 

Jeśli to ikony na pasku zadań możesz użyć wyżej wymienionego Icon Cache Rebuilder

Jeśli masz na myśli ikony w zasobniku systemowym czyli w obszarze powiadomień użyj:

Fix: System icons do not appear in notification area in Windows 7

Microsoft Fix It solution

 

Dobra idę na tego browara.

Odnośnik do komentarza

Ad1) Mam na myśli ikony na dolnej belce pulpitu z lewej strony czyli obok menu start, ale obecnie już mogę powrzucać tam każdą ikonkę programu.

Ad2) Źle określiłem "kuleczkę", czyli standardową ikonę menu Start w lewym dolnym narożniku pulpitu w Windows 7.

Ad3) Browar....eeeeee....należy wam się za tą pomoc ale trafiliście na totalnego abstynenta ;-) Wielkie dzięki za pomoc, komputer uratowany przed formatem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...