Skocz do zawartości

problem z wentylatorem procka


replikant3d

Rekomendowane odpowiedzi

jWitam Właśnie składam synowi siostry kompa. Mam płytę główną MSI na socket 775. Problem jest taki że po włączeniu kompa

pokazuje sie ekran biosu, po czym pojawia sie komunikat iż bios nie wykrywa aktywnego systemu kontroli prędkości wiatraka procka. i prosi o sprawdzenie kabli . Ponieważ jest tam załączony pentium 4 Core duo 2.2 . Nie potrzebny jest w zasadzie taki system gdyż wiatrak pracuje normalnie. Jadnak komunikat uniemozliwia dalsze odpalenie kompa gdyż sie wyłącza po  komunikacie. nadmieniam iż nie można wejść do ustawień biosu gdyż komunikat wyskakuje zaraz po ukazaniu się głównego ekranu powitalnego

biosu .Jak obejść ten problem? Na poprzedniej płycie głównej nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z tego co wiem są tam dwa złącza, jedno 3 pin. drugie 4 pin. Jeżeli chodzi o wiatraki Arctic, to bym sprawdził czy są prawidłowo podłączone przewody, zdażało mi się kupić ich wiatraki które nie działały i miałem reklamować, a okazało się że mają odwrotnie podłączone przewody, ale były to małe wiatraki do kart graficznych. Tu może by porównać choćby kolorami z oryginalnym wiatrakiem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Juz rozwiązałem problem. Poprosiłem kumpla który siedzi w tym od 25 lat. Okazuje sie że niektóre płyty główne ,a zwłaszca ich producenci, na życzenie danej firmy umieszczają w biosie system który pozwala na podłączenie wiatraka konkretnej okreslonej  firmy. Inne ignoruje i wywala taki właśnie komunikat.. Gość mi mówił że ostatnio jest to coraz bardziej popularne wśród producentów. W ten sposób zmuszaja do zakupu konkretnych modeli wiatraka.A najgorsze jest to że w ŻADNEJ specyfikacji płyt głównych nie podaje się tej informacji. W prost mi powiedział że nie jestem jedynym który sie tak naciął.  na szczęście miał na wymianę inną płytę

pozbawioną tego systemu. Ale dzieki za rady. I proponowałbym uczulić innych na ten problem bo nie mówi się o tym głośno. A wrazie zakupu drogiej płyty może to być poważnym problemem. i kosztownym, bo zorientowanie sie jakiej firmy wiatrak pasuje do takiej płyty, graniczy z cudem.

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...