Skocz do zawartości

samo resetowanie się komputera - pomocy


denarowa

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio dłużej siedziałam przy kompie po kilkanaście godzin, teraz 2 dni krócej i od wczoraj mi sie nagle sam komputer zresetował i dzisiaj znowu to sie powtórzyło.... boje sie, że jakiś wirus go zaatakował albo sie psuje, może tzeba go oczyścić?

czy można jeszcze jakoś zapobiec przed całkowitym zepsuciem np przed trwałym uszkodzeniem twardego dysku?

nie znam sie na tym w ogóle dlatego bardzo prosze o pomoc i wytłumaczcie mi jakie informacje jeszcze mam podać

z góry bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam,

możliwe, że to kwestia oprogramowania albo sprzętu, co do oprogramowania to:
zapoznaj się prosze z zasadami działu:
1. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-3-wa%C5%BCne-zak%C5%82adanie-tematu-obowi%C4%85zkowe-logi/
2. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-2-wa%C5%BCne-oprogramowanie-emuluj%C4%85ce-nap%C4%99dy/
3. https://www.fixitpc.pl/forum-38/announcement-1-wa%C5%BCne-u%C5%BCytkownicy-uprawnieni-do-pomocy/

Przeczytaj wszystko dokładnie przed wykonaniem dzialan.
Postepujac zgodnie z powyzszymi instrukcjami - dołącz wymagane logi do tematu.
Jak coś nie bedzie chciało sie uruchomić - to odpal system w trybie awaryjnym (info w GOOGLE) i wtedy zrób logi.
Jeśli z czymś bedzie problem - pisz w poście.
Po wrzuceniu logów nie dokonuj już żadnych zmian na kompie - logi muszą być aktualne.
Przeczytaj dokładnie info na temat GMERa.
Jak coś zmieniasz w poście to używaj opcji EDYTUJ by był porządek.
Czekaj cierpliwie na pomoc Picasso.

 

Jeśli to będzie problem sprzętowy to dostaniesz taką informację później, przeniesiona zostaniesz na dział który zajmuje się diagnostyką sprzętu, tam zrobisz inne logi i będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza

ok dzięki zapoznam się z tym

 

dzisiaj jak włączyłam to wyskoczył mi taki komunikat:

 

Microsoft Windows

System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie.

Utworzono dziennik tego błędu.

 

a potem kliknełam w ten dziennik i był kod błędu - "Sygnatura błędu" ale nie podam bo było napisane, że to zawiera takie informacje:

Szczegóły raportu

Ten raport o błędach zawiera: informacje o stanie aplikacji Microsoft Windows podczas wystąpienia błędu: wersję systemu operacyjnego i używany sprzęt komputerowy; cyfrowy identyfikator produktu, który może być użyty do identyfikacji licencji użytkownika, oraz adres IP komputera użytkownika.

 

 

może to też być przez zakończenie świadczenia pomocy technicznej dla Windows Xp od kwietnia bo ja mam Windows XP i dostałam 8 kwietnia taki komunikat:

8 kwietnia 2014 firma Microsoft zakończy świadczenie pomocy technicznej dla systemu Windows XP. Ta zmiana wpłynie na aktualizacje oprogramowania i opcje zabezpieczeń.

 

a mam tylko jednego darmowego antywirusa Avira Free Antivirus

 

 

moje logi w załącznikach

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

wczoraj znowu mi się sam zrestartował i znowu miałam dzisiaj po włączeniu komunikat, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie a sygnatura tego błędu była identyczna jak poprzednim razem i zawsze się restartuje kiedy dłużej siedze na forum filmweb.pl więc teraz przez 15 minut byłam na filmwebie i dodatkowo miałam włączoną gre - przesyłam w załączniku screena z HWMonitora

post-12704-0-83007800-1403780507_thumb.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...