Skocz do zawartości

samoczynny scroll


zborek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

dziś pojawił mi się problem z samoczynnym scrollowaniem.

W przeglądarce FF, wciśnięcie ctrl powoduje zmniejszanie się strony, Chrome przewija się na spód strony, w systemie np. po wybraniu 'wszystkie programy' scroll listy na samą górę okienka.

 

Odinstaowałem sterowniki od myszki i klawiatury, podpiąłem na ich miejsce inne urządzenia - bez zmian.

To samo dzieje się w trybie awaryjnym.

 

Od dawna niczego nie instalowałem, mam NIS 2014 i Malwarebyte jako ochronę.

 

Proszę o info co mam wkleić poza hwinfo i menedżerem urządzeń.

post-1294-0-59375000-1402399604_thumb.gif

post-1294-0-35937500-1402399612_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Stawiam na Tolka Banana! :) Znaczy... stawiam na zablokowany klawisz w myszy lub klawiaturze. Trwale uszkodzony mechanicznie lub po prostu zakleszczony.

 

Chociaż to trochę dziwne, że wogóle możesz na przykład odinstalować sterowniki. Czy takie zachowania mają miejsce tylko w przeglądarkach?

 

Bo jeśli nie, a kursor tylko sporadycznie cię "nie słucha" i można nim jeszcze od biedy sterować, to może problem leży gdzie indziej?

Na przykład w jakimś urządzeniu podpiętym pod komputer, typu GPS?

Miałem ostatnio niezłe jaja z GPS loggerem od roweru, którego sterownik nałożył się na systemowy sterownik Microsoftu. 

Możesz sobie wyobrazić, jak zachowuje się mysz, która dostaje koordynaty z GPS-u???  :D

 

Może też pióro, nieopatrznie położone na tablet? Jeśli wiesz co chcę powiedzieć... ;)

 

Na razie nic mi więcej mądrego  do głowy nie przychodzi, szczególnie w kwestii oprogramowania...

Odnośnik do komentarza

Heh, gdybyto był zablokowany klawisz... Niestety, podmieniłem obydwa urządzenia i lipa.

Do kompa nie mam podpiętych innych gadżetów, w jego okolicy też nie pojawiło się nic nowego.

 

W aplikacjach niby wszystko ok, Word, Notepad++, PS, Dreamweaver zachowują się normlanie

Z przeglądarek tylko Opera zachowuje się normalnie, IE, FF i Chrome głupieją.

W systemie, dla przykładu, nie mogę zaznaczyć drukarki oki na liście urządzeń do wydruku bo lista wyboru skroluje mi się do góry, co w moim przypadku oznacza adobe pdf.

 

Nie mam pojęcia co robić :/

Odnośnik do komentarza

Przpraszam, że post pod postem, ale tak będzie czytelnej.

 

Co tydzień robię pełną kopię partycji systemowej, postanowiłem przywrócić najstarszy obraz jaki mam (12.05.2014) i sprawdziź jak będzie zachowywał sie komputer.

Okazało się, że problem cały czas istnieje w niezmienionej formie. Nabrałem podejrzeń, że to nie do końca wina softu.

Żeby upewnić się w 100% postanowiłem zainstalować system od nowa i poległem przy wyborze języka: kliknięcie w belkę listy wyboru spowodowało samoczynne skrolowanie listy aż na jej szczyt!

 

Pozostaje usterka sprzetowa, a skoro myszka i klawiatura są inne (nowe) to następna w kolejności jest płyta główna. Chyba, że macie inne spostrzeżenia.

A jeżeli faktycznie to MB to jak ją sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Miałem podobne cyrki z myszką. Robiła co chciała na ekranie i w dodatku klikała. Jeżeli trafiła na jakąś ikonę to odpalała.

Powodem była klawiatura od systemu alarmowego podpięta do kompa pod port RS - Com1.\

Zobacz czy nie masz czegoś podobnego.

Zobacz jak jest w trybie awaryjnym - zakładam, że przywróciłeś system.

Zobacz na tzw. czystym rozruchu - poszukaj na forum numeru KB MS. Jest często proponowany.

Generalnie scroll to raczej kółko myszy. Dodatkowo np. zmiana portu - jeżeli jest na USB.

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie jak najbardziej ponieważ podstawa to znalezienie portu, urządzenia, które powoduje problem.

Diagnoza samej płyty jest trudna. Oczywiście nie wykluczam jakiegoś szczególnego uszkodzenia płyty.

Jednak wydaje mi się, że to może być jeden pojedyńczy port np. USB i usuniecie problemu to usunięcie portu (wyłączenie).

Należy znaleźć urządzenie na którym coś się dzieje mimo np. braku wykorzystywania.

 

Tak jak pisałem wyżej miałem taki cyrk i wyeliminowałem metodą prób.

Odnośnik do komentarza

Przykładowy log z Basic Key Logger

 

Pliki dziennika (2 dzienniki) znajdują się w folderze aplikacji DATA, zresztą program nie wymaga instalacji, po wypakowaniu uruchamiamy StartKeyLogger.exe, pojawi się taka belka, dwuklik na belkę programu by zakończyć działanie.

 

sshot_1.jpg

sshot_2.jpg

Tutaj tylko były rejestrowane zdarzenia myszy. 1 log bardziej ogólny, 2 szczegółowy / widać użycie konkretnego przycisku / zakończenie

 

edit:

Przewijanie okna kółkiem myszy - mouseWheel (log 1)

 

EDIT:

Dokumentacja gada:

 

 

Oznaczenia literowe:

KPC logs contains operations, i.e., interaction from a user's viewpoint (whereas events are from the
computer's viewpoint) :
P = point at a position x,y,
C = click a mouse button
K = enter key or press function key
A = automatic key, e.g., auto repeat
W = rolls mouse wheel

 

 

extended:

0 if the key comes from the main keyboard, positive integer otherwise (e.g., numerical pad)

Wartość jest 0 jeśli zdarzenie pochodzi od podstawowej (głównej?) klawiatury / inna wartość jeśli z innego urządzenia pad numeryczny / mysz mi zarejestrowało jako 1

 

 

injected:

0 for events produced by the devices ( mouse or keyboard ), any positive number for events
created by software ( e.g., for the events start* and stop*. injected is 16

Zdarzenia wyprodukowane przez urządzenia

Kilka procent dokumentacji :lol:

Edytowane przez KolegaDudysa
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...