Skocz do zawartości

Do usunięcia


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie polecam tego programu.

Możesz powiedzieć czemu?

 

@Singapjap...skoro wcześniej używałeś CCleaner, to czemu teraz masz wątpliwości?...przecież używałeś go na Win7 i taki sam system masz teraz. CCleaner jest w miarę bezpieczny, szybki...i raczej pobieżny jeśli chodzi o czyszczenie rejestru, obsługę autostartu i stąd jego "bezpieczeństwo". Usuwa co trzeba, robi to dobrze i nie powinien powodować poważnych błędów. Używam ten program od ok. 9 lat i nigdy nie spowodował żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Możesz powiedzieć czemu?

 

Jeśli robimy to maszynowo, bez zastanowienia i znajomośći rejestru może nas spotkać przykra niespodzianka. Zawsze warto zrobić kopie rejestru przed usuwaniem. Wiele wpisów w rejestrze sie pojawia mimo naszej woli. Taka jest budowa rejestru. I ciagle otrzymamy informacje o tzw pustych wpisach, ale one muszą być. Osobiście wybrałem opcje kompaktowania rejestru.

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenie.

Chciałem go użyć testowo ale profilaktycznie wcześniej zrobiłem punkt przywracania - na szczęście.

Po zastosowaniu programu musiałem szybko skorzystać z przywracania. Może to był przypadek, konfiguracja kompa, softu itp. Nie wiem i nie chcę sprawdzać.

 

Generalnie istotna jest wersja systemu - x86 czy x64.

Do takich działań polecam użycie autoruns (ostrożnie na x64).

Odznaczasz ptaszki przy problemach i robisz restart + testowanie kompa w jakimś czasie.

Jeżeli wszystko będzie OK - można klawiszem Del usunąć te wpisy.

 

Przy takich porządkowaniach ważniejszy jest temat kompaktowania rejestru - przynosi lepsze korzyści. Możliwe w trybie BOOT.

Soft free to np. Auslogics Registry Defrag + Auslogics Registry Cleaner. Komercyjne Raxco Perfectregistry. 

 

Następny temat to porządki z dyskiem z opcją BOOT (plik wymiany, MFT i inne niedostępne w czasie pracy systemu).

Tu Free np. Puran Defrag  lub komercyjny PerfectDisk.

 

Przy softach Free uwaga na bonusy coraz bardziej popularne.

Odnośnik do komentarza

Przy takich porządkowaniach ważniejszy jest temat kompaktowania rejestru - przynosi lepsze korzyści. Możliwe w trybie BOOT.

Soft free to np. Auslogics Registry Defrag + Auslogics Registry Cleaner. Komercyjne Raxco Perfectregistry.

 

Nigdy nie odczułem poprawy, (szybkości) działania systemu po stosowaniu CCleaner. Warto nadmienić, że wiele narzędzi skanującvych z których korzysta sie przy usuwaniu infekcji, uzywają do robienia kopii rejestru ERUNT. Między innymi Combofix. To bardzo dobry i sprawdzony program.

Odnośnik do komentarza

A ja, podobnie jak ichito, używam go od lat i nigdy nie spowodował żadnych problemów. Szczególnie cenię sobie zarządzanie autostartem i usuwanie plików tymczasowych, a od którejś wersji także starych punktów przywracania. Oczywiście można to wszystko zrobić "na piechotę" lub przy użyciu innych narzędzi. Kwestia indywidualnych upodobań.l

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam.
CCleaner jest dobrym programem, do stosowania w/po codziennej pracy z komputerem,szczególnie w sieci.Ale do czyszczenia rejestru bym go nie używała.Szczególnie do tak wrazliwych miejsc,jak biblioteki (DLL), dlatego zawsze ta opcja,czyszczenia bibliotek powinna byc odhaczona w CCleaner,by nie narobił szkód.
(Biblioteki - dlatego nosza nazwę współdzielone,gdyż moga być wykorzystywane jednocześnie przez kilka programów,co ma na celu odciążanie pamięci operacyjnej.Dlatego też,jeśli narobisz sobie problemów z biblioteką/ami (DLL) nieodpowiednim czyszczeniem rejestru - może to uniemożliwić działanie programu lub nawet kilku programów,jesli nie systemu).
Osobiście tym programem nigdy bym rejestru nie oczyściła.
Są lepsze programy do tego.Bardziej zaawansowane i specjalistycznie ukierunkowane na rejestr oraz jego oczyszczanie i optymalizację, jak np. "Reg Optimizer" (bardzo dobry,darmowy program) oraz programy już płatne: "Win Thruster", "jv16 Power Tools", "Auslogics", itp.Programy te bardzo dobrze oczyszczą rejestr,a Ty sobie (i systemowi) krzywdy nie zrobisz.
Ale oczywiście postapisz jak uważasz.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...