Skocz do zawartości

Analiza SMART dysku


duleba38

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poprzez przejściówkę uruchomiłem swój stary dysk ATA. Pierwsze co, to sprawdziłem SMART dysku i tutaj 1 failed, 1 attention i 1 warning. Dysk jeszcze pożyje, czy już kończy się jego żywot? Dysk ma już z 12 lat. Jest to seagate barracuda 7200.10 160GB

 

02748152439039435900.png

 

Jak odświeżam "Update", to wartości Seek Error Rate i Hardware ECC Recovered rosną - Seek Error Rate o 6 a Hardware ECC Recovered o 3. Za każdym klik

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie jest tak źle. Z tą temperaturą to raczej przekłamanie programu byś go nie dotknął gdyby miał 70C prawie ,wygląda na uszkodzenie wewnętrznego termistora/elektroniki ale nie można też wykluczyć że gdzieś w środku się coś nie trze..

C7 to kabel uszkodzony/taśma ATA do wymiany.

Do mega ważnych danych bym go nie uzywal.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Nie jest tak źle. Z tą temperaturą to raczej przekłamanie programu byś go nie dotknął gdyby miał 70C prawie. Aczkolwiek z tego co czytam może to oznaczać wewnętrzne tarcie mechaniki. IMO lepiej na tym dysku nic ważnego nie trzymaj.

C7 to kabel uszkodzony/taśma ATA do wymiany.

 

Dysk od dołu jest ciepły, nie gorący. Na dysku mam stare pliki, które później sobie przerzucę. A ten "C7" to wystarczy jedynie kabel wymienić? Jeśli nie wymienię, to coś się stanie?

Odnośnik do komentarza

Nie rośnie, ale też nie mogę sprawdzić. Komputer od tego dysku zaraził się wirusem Neshta, nie działają mi pliki exe i ogólnie coś komp zwolnił :C AVG Neshta Remover pokazuje "virus remover exited because of an internal error". Wiem, napisze to w dziale pomocy doraźnej. Programy dają się włączyć jedynie, gdy użyję "Uruchom z uprawnieniami administratora".

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam jeszcze takie pytanie, dotyczy to już innego dysku:

 

Posiadam dysk WD Elements Portable 1TB. Przepracował już 702 godziny (wartość z Power On Hours Count [09]). Wartość parkowania głowic wynosi już 6353 (Load Cycle Count [C1]). Dysk kupiłem 6 grudnia tamtego roku. Wartość ta jest w normie, czy głowice parkują zbyt często? Albo i dam pełny SMART

 

87834449773193200132.png

 

Mam też problem z partycją i muszę poprzez Active@ File Recovery wszystko odzyskać, wyzerować dysk (by był czyściutki), zrobić partycję (nawet zrobię ich kilka) i poprzerzucam pliki spowrotem. Próbowałem naprawić partycję, ale bez skutku. Tylko program Active@ File Recovery i DMDE widzi pliki, jednak tym pierwszym odzyskuje. Na razie odzyskuję folder 700GB i od 29 lipca 15:32 do teraz zrobiło się dopiero 59%. Dysk pracuje bez przerwy + zamontowałem chłodzenie, by się nie przegrzewał :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...