Skocz do zawartości

Płyta MSI - problem z napięciami


darcom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Problem natury czy może jest coś nie tak niż że jest coś nie tak.

Chodzi o napięcia na płycie głównej - używając programu HWMonitor zauważyłem że w sekcji zasilania płyty głównej jest coś nie tak z napięciami - obraz w załączniku. Wydaje mi się że na +5 jest trochę za wysoko ale na +12 jest zdecydowanie za nisko. Jednak nie ma to wpływu na działanie komputera i komputer normalnie działa. Jedyny problem jaki zauważyłem to podczas wykonywania ponownego uruchamiania systemu komputer zatrzymuje się w miejscu ponownego rozruchu - wygląda to tak jak bym włączył komputer, zapala się dioda zasilania, monitor jakby dostał sygnał (choć jest cały czas czarny) i nic więcej się nie dzieje. Naciśnięcie resetu powoduje że komputer normalnie się włącza, włączanie komputera po normalnym zamknięciu lub po uśpienie odbywa się normalnie.

Na początku myślałem że prawdopodobnie zasilacz jest za słaby bo był Chieftec CFT-560-A12s ale po wymianie na OCZ ZX-Series 1250W napięcia nie zmieniły się. Podczas wykonywania krótkiego testu (5 min) programem OCCT napięcie można powiedzieć że cały czas było stabilne - obraz w załączniku.

Specyfikacja komputera: obraz w załączniku

W biosie jest ustawiony tryb turbo procesora który pracuje na 3900MHz (na podstawowej częstotliwości 3500MHz napięcia są takie same) - innych zmian nie było robionych. Płytę mam od jakiegoś czasu (ok pół roku) i nie wiem czy takie napięcia i problem z restartowaniem były wcześniej a ja je zauważyłem gdzieś około miesiąca temu.

Czy jest coś nie tak z płytą czy może taki "urok" tej płyty.

post-56-0-86035100-1400058272_thumb.jpg

post-56-0-52929600-1400059160_thumb.png

post-56-0-52050700-1400059799_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Faktycznie mea culpa patrzalem w HW Info :) i nie mogłem znaleźc ;-) Hmm dziwne..zachowanie zupełnie jak by POST nie startował. Zawsze się to dzieje?? Dobrze by było sprawdzić pamięci memtestem czy nie ma jakiś konfliktów oraz wyjmij i włóż ponownie kartę grafiki w gniazdo PCI-E jeśli masz taką możliwość.

Tutaj podobny problem https://forum-en.msi.com/index.php?topic=170037.0

Odnośnik do komentarza

Pamięć jest nowa (Partiot) ale ją przetestuję, grafika to jednak już jakiś czas ma choć na poprzedniej płycie nie było z nią żadnego problemu. Objaw taki jest za każdym razem gdy uruchamiam system ponownie. Po testuję, pokombinuję i dam znać czy coś się poprawiło. W wolnej chwili zerknę na wstawiony link (choć angielki trudna język :) ).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...