Skocz do zawartości

Problem z aktualizacjami


PanTani

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.fixitpc.pl/topic/22625-wolna-praca-komputera/

 

A czy to Windows 7 Home Premium to jest to samo co Windows 7 Service Pack 1 ?

Bo w historii akutalizacji Windowsa mam napisane że nie udało się tego zaktualizować -stan-niepowodznie. Z tego co widze to prób tej aktualizacji było mnóstwo wszystkie zakoncznone niepowodzeniem. Czy przez tą ciągłą próbę aktualizacji komputer nie traci na wydajności ? Może da się ją jakoś anulować ? 

Reszte tez sciągnełem opócz IE 9.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A czy to Windows 7 Home Premium to jest to samo co Windows 7 Service Pack 1 ? (...) Reszte tez sciągnełem opócz IE 9.

Ale zaraz, to co jest zacytowanie przeze mnie w poprzednim temacie to stan obecny:

 

Windows 7 Home Premium (X64) OS Language: Polish

Internet Explorer Version 9

 

Czyli: Twój Windows to 64-bitowa edycja Windows 7 Home Premium bez Service Pack 1 i zainstalowany IE9 (najnowsza wersja to IE11). Cytując ten nagłówek miałam oczywiście na myśli, iż należy Windows zaktualizować (instalacja SP1, IE11 i wszystkich pozostałych łat z Windows Update). Ale jest tu problem z instalacjami aktualizacji:

 

 

Bo w historii akutalizacji Windowsa mam napisane że nie udało się tego zaktualizować -stan-niepowodznie. Z tego co widze to prób tej aktualizacji było mnóstwo wszystkie zakoncznone niepowodzniem. Czy przez tą ciągłą próbę aktualizacji komputer nie traci na wydajności ? Może da się ją jakoś anulować ?

Należy zdiagnozować te zdarzenia. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu": KLIK. Gdy narzędzie ukończy skan, skopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając link do paczki. Analiza jest bardzo czasochłonna, więc nie obiecuję szybkiej odpowiedzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Uzyłem to narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu ale nie potrafie spakować go tym 7zip ponieważ wyskakuje opcja odmowa dostępu przy próbie spakowania.

Tą aktualizację która ciąglę się ściąga a nie może zainstalować uzyłem prawokliku i zaznaczyłem opcję "ukryj" wiec problem chyba mamy z głowy.

Odnośnik do komentarza

ale nie potrafie spakować go tym 7zip ponieważ wyskakuje opcja odmowa dostępu przy próbie spakowania.

Próbujesz pakować wprost w katalogu Windows. Mówiłam wyraźnie: "skopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Logs\CBS, zapakuj do ZIP". Pakujesz katalog skopiowany na Pulpit, a nie katalog w Windows.

 

 

Tą aktualizację która ciąglę się ściąga a nie może zainstalować uzyłem prawokliku i zaznaczyłem opcję "ukryj" wiec problem chyba mamy z głowy.

To tylko ukrycie problemu a nie jego rozwiązanie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o dostarczone materiały, to Checksur nie notuje problemów, a w CBS.LOG ze zwracających uwagę rzeczy stoi błąd TRUST_E_NOSIGNATURE:

 

2014-04-29 22:57:11, Info                  CBS    Session: 30368749_2536399299 initialized by client WindowsUpdateAgent.

2014-04-29 22:57:11, Info                  CBS    WinVerifyTrust failed [hrESULT = 0x800b0100 - TRUST_E_NOSIGNATURE]

2014-04-29 22:57:11, Error                 CBS    Failed to verify if catalog file \\?\C:\Windows\SoftwareDistribution\Download\488053cdbca3231eeb2c2af7236d09ed\update.cat is valid. [hrESULT = 0x800b0100 - TRUST_E_NOSIGNATURE]

2014-04-29 22:57:11, Info                  CBS    Failed to initialize internal package [hrESULT = 0x800b0100 - TRUST_E_NOSIGNATURE]

2014-04-29 22:57:11, Error                 CBS    Failed to create internal package [hrESULT = 0x800b0100 - TRUST_E_NOSIGNATURE]

2014-04-29 22:57:14, Info                  CBS    Session: 30368749_2566195351 initialized by client WindowsUpdateAgent.

2014-04-29 22:57:34, Info                  CBS    Trusted Installer signaled for shutdown, going to exit.

 

Błąd sugeruje złe pobranie / uszkodzenia w SoftwareDistribution. Zacznij od resetu tego obszaru:

 

1. Przejdź w Tryb awaryjny Windows i ręcznie zmień nazwę folderu C:\Windows\SoftwareDistribution np. dopisując suffix "old" (SoftwareDistribuition.old).

 

2. Przejdź w Tryb normalny Windows, uruchom Windows Update i szukanie aktualizacji. Spróbuj je zainstalować. Szukanie aktualizacji powtarzaj do skutku, czyli do komunikatu, iż nic nie ma już do pobrania. Podaj wyniki czy procesy się udały.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie aktualizacje uzupełniłeś, Service Pack 1 i IE11 też zainstalowane?

 

Mam informację że "Żadne ważne aktualizację nie są dostepne"

Na teraz wszystkie aktualizację zakończone zostały powodzeniem oprócz dwóch (zaznaczonę sa niebieskim paskiem) :

1. http://i60.tinypic.com/2f0gmet.jpg;

2. http://i60.tinypic.com/4pw38y.jpg.

Są też dostępne cztery opcjonalne aktualizacje:

    http://i57.tinypic.com/m7zon.jpg.

Czy mam je zainstalować ?

 

Jeśli pozwolisz zernik na tego screena bo nie chce zakladac nowego tematu.

http://i60.tinypic.com/2m6tzci.jpg

Pojawia się to ostrzeżenie co jakiś czas. Zawsze klikam w ignoruj czy to dobrze ?

Odnośnik do komentarza

Mam informację że "Żadne ważne aktualizację nie są dostepne"

Na teraz wszystkie aktualizację zakończone zostały powodzeniem oprócz dwóch (zaznaczonę sa niebieskim paskiem)

Wg spisu aktualizacja SP1 została pomyślnie zainstalowana, ale nie widzę na liście instalacji Internet Explorer 11, a ta łatka ze statusem "Niepowodzenie" tyczy IE9. Czy na pewno nowe szukanie aktualizacji nie pokazuje oferty instalacji IE11?

 

 

Pojawia się to ostrzeżenie co jakiś czas. Zawsze klikam w ignoruj czy to dobrze ?

Antywirus ma poprawne zastrzeżenia. Ten plik adobe-reader-11.0.06.exe nie jest instalatorem Adobe Reader tylko downloaderem z któregoś portalu planującym szkodliwe instalacje. Plik do śmieci. Poprawny instalator Adobe Reader ze strony domowej (KLIK) ma nazwę install_reader11_pl_mssd_aaa_aih.exe. Już byłeś kierowany w poprzednim temacie do artykułu czego unikać, skąd nie pobierać: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Aktualizacja Internet Explorer 11 jest i no nawet poczwórna - przepraszam że wczoraj tego nie napisałem pomimo że pytałaś.

http://i60.tinypic.com/swctqx.jpg

Ten szkodliwy downloader adobe reader oczywiscie skasuje i pobiore go z prawidłowego żródła. Sam też musze popracować nad bardziej uważnym czytaniem tego co piszesz.

Temat promocji F będzie zawsze aktualny jak coś to priv i sprawa bedzie załatwiona.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Wszytkiego Dobrego.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...