Skocz do zawartości

HOTSWAP na M4A785TD-V EVO nie działa


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Generalia.

 

Dla Twojej płyty i innych opartych na chipsetach AMD/ATI produkcji ASUSA:

1. Jeżeli nie jesteś archeologiem (post #41) to nie pobieraj z ich strony sterowników.

2. Asus od dawna ma w życi szczęśliwych posiadaczy takich płyt (nie wiem jak jest aktualnie z chipsetami Intela oraz NV) i nie tylko płyt.

3. Jedyne aktualizacje z ich strony to tylko BIOS i uwentualnie audio.

4. Dla zdrowotności utwórz punkt przywracania systemu.

5. Pobierz stąd sterowniki South Bridge Driver oraz AHCI for Windows 7.

6. Zainstaluj je pojedyńczo najlepiej Jako Administrator.

 

Może to rozwiąże problem.

Ja dzisiaj robiłem aktualizacje tych sterowników dla W7 x64.

Po aktualizacji nastąpiła instalacja nowego urządzenia (dysk systemowy).

Komp jak widać nadal działa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ak podłączę dysk lub pendraka na USB to też nie przybywa żaden proces choć pojawia się wiadoma ikona w tray'u

Nurtuje mnie ten problem.

Czegoś tu nie jarzę. Pogubiłem się.

 

Tak jak pisał @marekW w poście #6 HotSwap to temat dla eSATA. I chyba tylko ( a może się mylę).

 

Czy HotSwap to inna opcja niż Bezpieczne usuwanie sprzętu?

Skoro jak piszesz po podpięciu dysku pojawia się ikona w Tray`u to czy na liście jest ten dysk?

Czy chodzi o coś innego?

Odnośnik do komentarza
mnie chodzi o podłączenie przez eSATA bo wtedy właśnie nie pojawia się ikona a dyski widnieją jak inne (choć i te powinny być 'usuwalne')

 

Skoro pojawia się możliwość odłączenia dysków innych niż eSATA to nie wiem o co chodzi.

Wydaje mi się, że właśnie standard eSATA umożliwia odłączenie nośnika przy podpiętym zasilaniu i nie musi być tu wyświetlany bo taki jest standard. Chyba w tym celu był stworzony.

Możliwe, że moje wnioski są błędne. Nie korzystałem dotychczas z dysków eSATA i nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Nadal nie wiem o co Ci chodzi.

Linux to inna bajka. Nie znam, nie używam i nie wiem jak ten system traktuje dyski w sensie ich odłączania.

 

Powtarzam. Wg mnie standard eSATA ma umożliwiać odłączanie dysków przy podłączonym napięciu ale dla dysków zgodnych z tym standardem.

Wszelkie protezy typu SATA podpięty pod eSATA (?!? - nie mam w edytorze emotikonek - IE9 Beta i godzę się na to) nie muszą być zgodne z tym standardem. Twoje ryzyko.

 

Dysk eSATA nie powinien występować w Bezpiecznym odłączaniu ponieważ z zasady ma możliwość Bezpiecznego odłączania (to wynika z konstrukcji).

To tylko moja teoria. Jak pisałem wyżej nie korzystałem z eSATA chociaż moja płyta to obsługuje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...