Skocz do zawartości

System Windows konfiguruje produkt...


taddek

Rekomendowane odpowiedzi

Natomiast mnie interesuje kwestia wydzielenia z instalki Windowsa tego zintegrowanego Offica. Tak żeby miał czysty system. I tutaj nie wiem czy taka operacja jest możliwa. :huh:

 

Podejrzewam że nie - prawdopodobnie jest on zintegrowany z instalką Windows tak jak to się robi w sleepstreamingu a nie w postaci backupu plików instalacyjnych

 

Co do Office 2000 to podtrzymuję swoją propozycję z poprzedniego posta - nie warto za niego umierać...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podejrzewam że nie - prawdopodobnie jest on zintegrowany z instalką Windows tak jak to się robi w sleepstreamingu a nie w postaci backupu plików instalacyjnych

 

Co do Office 2000 to podtrzymuję swoją propozycję z poprzedniego posta - nie warto za niego umierać...

 

Znalazłem instalator programu na dysku. Po sklikaniu opcji zainstaluj i napraw wyskakują wszystkie działania instalatora aż do momentu "prośby" o płytkę. Przy użyciu Universal Viewer można w pliku tekstowym odczytać zawartość pakietu ... ale to dla mnie za mądre. Pakiet do pobrania wrzuciłem na serwer File Dropper http://www.filedropper.com/410130

Mam zainstalowany awaryjnie OpenOffice 3.2

Obejrzałem pliki na płytce ale nie ma tam nic o Office 2000 ani pliku Data1.msi

Odnośnik do komentarza
Znalazłem instalator programu na dysku.

 

Spakuj ten plik do ZIPA i wstaw jeszcze raz.

 

Po sklikaniu opcji zainstaluj i napraw wyskakują wszystkie działania instalatora aż do momentu "prośby" o płytkę.

 

No i czemu nie zapodasz wtedy płyty instalacyjnej Windowsa?

 

Pokazesz jak wyglada zawartość tej płyty czy nie?

 

Poszukaj na płytce z Windowsem takich plików jak poniżej, (jeden juz znalazłeś). Nazwy mogą sie nieznacznie róznić. Prawdopodobnie są w katalogu I386

 

office1v.png

 

Dobra zostaw ten instalator. Dałem sobie rade

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak załączyć katalogi z płytki. Jak dam przeglądaj wchodzę na folder,folder rozbija się na pliki - plików jest setki.

 

Podałem Ci obrazek, który przedstawia strukture zintegrowanego Offica z SP. Musisz ręcznie poszukać tych folderów w katalogu I386. Nazwy mogą sie nieznacznie różnic. Np. ten instalator który podałeś to na obrazku plik OWC10.MSI

Po raz ostatni zadam pytanie: dlaczego jak instalator prosi o płytke Ty uparcie nie podajesz płyty do napędu CD? Wtedy jest bład bo instalator nie ma sie do czego odwołać.

Odnośnik do komentarza

Podałem Ci obrazek, który przedstawia strukture zintegrowanego Offica z SP. Musisz ręcznie poszukać tych folderów w katalogu I386. Nazwy mogą sie nieznacznie różnic. Np. ten instalator który podałeś to na obrazku plik OWC10.MSI

Po raz ostatni zadam pytanie: dlaczego jak instalator prosi o płytke Ty uparcie nie podajesz płyty do napędu CD? Wtedy jest bład bo instalator nie ma sie do czego odwołać.

1. Płyta jest cały czas w napędzie. Otwieram poszczególne foldery i instalator nie znajduje potrzebnego pliku.

2. Instalator,który podałem znalazłem na C/Windows/Installer jako cechowany .msi i to on prawdopodobnie samoczynnie powoduje cykl naprawczy.

3. Na dysku i w programie Office nie ma żadnych instalatorów tego programu. Płytka ma tylko jeden plik setup.exe dotyczący reinstalacji,naprawy systemu Windows XP

post-423-0-42813600-1292354116_thumb.jpg

post-423-0-82240400-1292354141_thumb.jpg

post-423-0-43786000-1292354172_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jaka jest wersja systemu Home czy Proffesional? I jaki jest Service Pack na płycie a jaki na kompie?

Próbowałem zainstalowac u siebie korzystając z Twojego instalatora z . I okazało sie że odwołuje sie do katalogu jak na obrazku niżej

 

73360649.png

 

W Twoim przypadku jest to instalacja na prawach administratora. Mozesz spróbować sie zalogowac na konto Admina i wtedy odpalic instalator z C/Windows/Installer. Ale wcześniej podaj jaką masz wersje systemu.

Wniosek dla mnie z tego taki, że dane instalacyjne odwołuja sie do instalacji na dysku twardym i tam instalator szuka plików. Bo u mnie płytka była w napedzie

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jaka jest wersja systemu Home czy Proffesional? I jaki jest Service Pack na płycie a jaki na kompie?

Próbowałem zainstalowac u siebie korzystając z Twojego instalatora z . I okazało sie że odwołuje sie do katalogu jak na obrazku niżej

 

73360649.png

 

W Twoim przypadku jest to instalacja na prawach administratora. Mozesz spróbować sie zalogowac na konto Admina i wtedy odpalic instalator z C/Windows/Installer. Ale wcześniej podaj jaką masz wersje systemu.

Wniosek dla mnie z tego taki, że dane instalacyjne odwołuja sie do instalacji na dysku twardym i tam instalator szuka plików. Bo u mnie płytka była w napedzie

 

Przepraszam za czasową nieobecność na forum, awaria mechaniczna laptopa.

1. Na płytce system XP Home Edition. Dodatek Service Pack 2.

2. Na dysku system XP Home Edition. Dodatek Service Pack 3 Kompilacja 2600. Aktualzacja z Microsoft Update.

3. Pracuję dla wygody na koncie administratora.

4. Mam plik THEMES.inf z dostępem w podanej lokalizacji. W załączeniu jako .THEMES.txttxt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Otóż mam taki sam problem jak @taddek, prześledziłem obydwie strony tematu i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania na "wyskakujący instalator". Wszystkie parametry wyglądają podobnie poza jedną różnicą - Office 2000 Premium mam na oddzielnej płytce (nie pomaga przy instalatorze włożona płyta do napędu i wybranie ręcznie pliku, którego, co dziwne, instalator szuka).

 

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem z instalacją Office 2000 Pro.

Zainstalowałem dziś na dwóch kompach stacjonarnych Win Xp z SP3 spreparowany kiedyś przeze mnie przy pomocy NLite-a na potrzeby lapka bez systemu. Niezbyt potężne maszyny ;-) PIV i Sempron2200+ 512 Ram. Jakoś przebrnąłem prze drivery MOBO i Grafy, poszło wszystko dobrze, łącznie z siecią.

Natomiast próba instalacji M Office 2000 Pro kończyła się zazwyczaj na komunikacie o braku jakiegoś pliku, / lub braku dostępu do niego/ znajdującego się na płytce instalacyjnej. Niestety wskazywana ścieżka dostępu do brakującego pliku mówiła o folderze SYSTEMNT, którego na mojej płytce niestety nie ma.

Sytuacja zdarzyła się na obu maszynach.

Dodam tylko, że instalacja tego pakietu i z tej dokładnie płytki przebiegła normalnie wcześniej na Win98, na XP PRO SP2 i nawet na wymienionym lapku dla którego przygotowany był XP Pro +SP3. Płytka nie jest uszkodzona.

Gdzie zatem tkwi błąd ? Nie wykluczam SP3, choć to trochę bez sensu.

Dla zobrazowania zamieszczam zawartość mojej płytki instalacyjnej MO 2000 PRO

 

422f044a3b7a350c.jpg

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł ...

Odnośnik do komentarza
Dodam tylko, że instalacja tego pakietu i z tej dokładnie płytki przebiegła normalnie wcześniej na Win98, na XP PRO SP2 i nawet na wymienionym lapku dla którego przygotowany był XP Pro +SP3. Płytka nie jest uszkodzona.

Gdzie zatem tkwi błąd ? Nie wykluczam SP3, choć to trochę bez sensu.

 

WindowsNT - to katalog na dysku twardym.

Bez dokładnego komunikatu trudno cokolwiek powiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Odwołanie /przy komunikacie błędu instalacji/ było do napędu w którym jest płytka instalacyjna / z dalszą ścieżką do systemNT, np. brak pliku E:\SYSTEMNT\jakis tam plik/, zresztą proszę zauważyć, że na płytce instalacyjnej MO2000PRO której listing zamieszczony był w poprzednich postach taki katalog istnieje, a na mojej go nie ma. Jutro postaram się operacje powtórzyć i zrzucę ekrany z komunikatami błędów. THX za zainteresowanie ;-)

Odnośnik do komentarza

Dziś próbowałem uzyskać komunikat błędu instalując ponownie na wcześniej wspomnianym kompie ... ale mnie coś podkusiło żeby wybrać instalację użytkownika.

Odznaczyłem Bazę danych MS oraz FrontPage jako nieprzydatne dla ludzi, którzy mieli na tym pracować + kilka śmieci dodawanych gratis do MO2000PRO.

Niestety dało się zainstalować ;-), więc komunikatów błędowych nie mam ...

Jutro sprawdzę całą operację na drugim kompie, gdzie wystąpił podobny błąd i postaram podzielić się wnioskami.

Planuję wyczyścić partycję do cna, i zainstalować xppro+sp2 w razie niepowodzenia, gdyż sp3 jest chyba bardziej potrzebne do obsługi napędów SATA.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda ... po to przecież jest forum.

Belfegor wielkie dzięki za upload, wziąłem aczkolwiek nie wiem czy będzie potrzebny, kiedyś jednak dojdziemy do tego, że wszystkie komputery będą miały szybsze napędy ;-) .

Odnośnik do komentarza
Planuję wyczyścić partycję do cna, i zainstalować xppro+sp2 w razie niepowodzenia, gdyż sp3 jest chyba bardziej potrzebne do obsługi napędów SATA.

 

to nie ma nic do rzeczy. używałem na XP z SP3 i wszystko śmigało. Na W764bit też wszystko śmiga.

Zrób płytkę od nowa. Mówię ci, będzie dobrze.

 

gdyż sp3 jest chyba bardziej potrzebne do obsługi napędów SATA

Do dysków SATA potrzebne są sterowniki SATA. A te można znaleźć na stronie producenta płyty głównej. To nie ma związku z MS Office.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...