Skocz do zawartości

BSOD, irracjonalne uruchamianie systemu, skrypt na stronie przestał działać, drastyczne obniżenie prędkości


Jonasz1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pojawienie się BSOD dobiło sprawę.

Komputer od dłuższego czsu sprawia problemy z uruchamianiem systemu. Po normalnym włączeniu jest nie możliwością by wstał system. Migajacy kursor i czarny ekran do bólu. Restart i jakaś dziwna kombinacja klawiszy typu CTRL + F8 z włącznikiem nastepnie klikanie entera i backspace na przemian powoduje uruchomienie okna logowania.

Pojawił się Quick Search cześć wpisów została wykasowana

Problem w Outlook z wejściem na pocztę i masakratycznie powolne działanie - nie dość że niemożliwością jest wejście do outooka to jeszcze ściągnięcie poczty graniczy z cudem - próbowałem założyć inny profil i jest ok ale przełożyć pocztę do nowego profilu to abstrakcja (problemy z połączeniem z serwerami, certyfikaty, połączenia itp )

I ukochany problem ze skryptem pojawił się

 

Przepraszam ale dodatkowe zapytanie gdyż przeprowadziłem skan aswMBR i wyskoczyło sporo tego i oczywiście klawisz FIX ale pojawił się komunikat : writing a new master boot record to your system partition ......

 

Info posiadam mac i mam bootcampa C: z win XP

 

Czy po napisaniu nowego boot recordu na mojej partycji się coś nie wywali? już dobitnie?

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brakuje obowiązkowego raportu z GMER. Dostarcz także logi z folderu C:\AdwCleaner (był używany).

 

W pozostałych raportach brak oznak infekcji w stanie czynnym, tylko drobne odpadki adware i na razie szczerze wątpię, by chodziło o infekcję. Usuń te odpadki i wpisy puste, ale nie ma to żadnego związku z problemami:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Task: C:\WINDOWS\Tasks\AppleSoftwareUpdate.job => C:\Program Files\Apple Software Update\SoftwareUpdate.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\At1.job => C:\DOCUME~1\apple3\DANEAP~1\DIGITA~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\At2.job => C:\DOCUME~1\NETWOR~1\DANEAP~1\DIGITA~1\UPDATE~1\UPDATE~1.EXE 
Task: C:\WINDOWS\Tasks\ROC_JAN2013_TB_rmv.job => C:\Program Files\AVG Secure Search\PostInstall\ROC.exe
HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] => %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
SearchScopes: HKLM - DefaultScope value is missing.
SearchScopes: HKLM - {E0330E2C-F2B2-478F-B629-4EE252F5065A} URL = http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=edaa28ae-d9b0-11e1-94db-002608d91702&q={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - DefaultScope 6F09D7F7060E4EAAB00D19067F92DCC9 URL = http://www.searchgol.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=081F00FF8894748A&affID=125032&tsp=5033
SearchScopes: HKCU - 6F09D7F7060E4EAAB00D19067F92DCC9 URL = http://www.searchgol.com/?q={searchTerms}&babsrc=SP_ss&mntrId=081F00FF8894748A&affID=125032&tsp=5033
SearchScopes: HKCU - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKCU - {C0FDD538-41A0-44FE-9E0F-8EA45DA09E22} URL = http://www.search.ask.com/web?tpid=ORJ-V7C&o=APN11406&pf=V7&p2=^BBE^OSJ000^YY^PL&gct=sb&itbv=12.10.3.34&apn_uid=DBD0480D-8181-4B71-A2FA-73F313B1D5BC&apn_ptnrs=BBE&apn_dtid=^OSJ000^YY^PL&apn_dbr=ie_8.0.6001.18702&doi=2014-03-18&trgb=IE&q={searchTerms}&psv=
SearchScopes: HKCU - {E0330E2C-F2B2-478F-B629-4EE252F5065A} URL = http://startsear.ch/?aff=1&src=sp&cf=edaa28ae-d9b0-11e1-94db-002608d91702&q={searchTerms}
BHO: IEPluginBHO Class - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Gadu-Gadu 10\_userdata\ggbho.2.dll No File
Toolbar: HKCU - No Name - {4F524A2D-5637-4300-76A7-7A786E7484D7} - No File
DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab
S3 esgiguard; \??\C:\Program Files\Enigma Software Group\SpyHunter\esgiguard.sys [X]
S3 ewusbnet; system32\DRIVERS\ewusbnet.sys [X]
S3 ew_hwusbdev; system32\DRIVERS\ew_hwusbdev.sys [X]
S3 huawei_enumerator; system32\DRIVERS\ew_jubusenum.sys [X]
S3 hwdatacard; system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys [X]
S2 zumbus; system32\DRIVERS\zumbus.sys [X]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\188F1432-103A-4ffb-80F1-36B633C5C9E1
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\APN
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Common Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\WPM
C:\Documents and Settings\apple3\Dane aplikacji\SupTab
C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions
C:\Program Files\mozilla firefox\plugins
C:\Program Files\Enigma Software Group
C:\WINDOWS\455F074C814E4520B69B5584BD90400C.TMP
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

2. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

 

Pojawienie się BSOD dobiło sprawę.

Diagnostyka BSOD w punkcie 5 ogłoszenia: GMER. Stosowny plik DMP jest na dysku:

 

2014-04-27 03:42 - 2014-04-27 03:41 - 00131072 _____ () C:\WINDOWS\Minidump\Mini042714-01.dmp

 

 

Problem w Outlook z wejściem na pocztę i masakratycznie powolne działanie - nie dość że niemożliwością jest wejście do outooka to jeszcze ściągnięcie poczty graniczy z cudem - próbowałem założyć inny profil i jest ok ale przełożyć pocztę do nowego profilu to abstrakcja (problemy z połączeniem z serwerami, certyfikaty, połączenia itp )

Error: (04/26/2014 11:10:33 AM) (Source: Microsoft Office 12) (User: )

Description: Rejected Safe Mode action : Microsoft Office Outlook.

 

Error: (04/26/2014 11:10:07 AM) (Source: Application Hang) (User: )

Description: Aplikacja zawieszająca OUTLOOK.EXE, wersja 12.0.6691.5000, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

 

Może baza Outlook jest uszkodzona.

 

 

Przepraszam ale dodatkowe zapytanie gdyż przeprowadziłem skan aswMBR i wyskoczyło sporo tego i oczywiście klawisz FIX ale pojawił się komunikat : writing a new master boot record to your system partition ......

 

Info posiadam mac i mam bootcampa C: z win XP

 

Czy po napisaniu nowego boot recordu na mojej partycji się coś nie wywali? już dobitnie?

Dostarcz poprzedni log z aswMBR (nie uruchamiaj narzędzia ponownie ponownie, chodzi o poprzedni log). I nie wiadomo co Ty właściwie naprawiłeś i czy w ogóle była to poprawna akcja. Ten Fix mógł tylko pogorszyć coś. Twój układ jest kombinowany, czyli przepisywanie na ślepo "boot recordów" nie wchodzi w grę, na dodatek tu jest typ GPT a nie MBR:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: (BOOTCAMP) (Fixed) (Total:74.85 GB) (Free:8.82 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

Drive g: (Macintosh HD) (Fixed) (Total:73.88 GB) (Free:54.99 GB) HFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

Disk: 0 (Size: 149 GB) (Disk ID: 00002EAD)

 

Partition: GPT Partition Type.

Partition 2: (Not Active) - (Size=74 GB) - (Type=AF)

Partition 3: (Active) - (Size=75 GB) - (Type=07 NTFS)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Najpierw zrobiłem Gmera

1. W załączeniu log gmer

 

2. Uruchomiłem TFC

 

3. BLUE SCREEN VIEW i zapisałem w notatniku - plik minidump.txt (pierwsze 3 były podświetlone )

 

4. logi z adwcleaner w załączeniu (skan był wykonany przed BSOD)

 

5. załączam log z awsMBR z pierwszego i jedynego skanowania (nadmienię iż nic nie naprawiałem gdyż wyskoczyła tabliczka że sektor będzie nadpisany i nacisnąłem przycisk LOG i zrobiło tego loga co w załączniku)

 

6. co do outlooka to baza jest uszkodzona bo nawet plikiem scanpst nie dało się nic zrobić (po długiej walce wszedłem na ten profil który nie mógł się uruchomić i chcialem eksportować foldery osobiste - dramat w czasie parenaście godzin i 8MB tylko sie wyeksportowało a gdy nacisnąłem wyślij odbierz to podobnie podczas parunastu godzin 10 mejli tylko ściągnął, wyłączyłem dodatki i też nic, założyłem drugi profil do tego samego konta i wszystko ok tylko mi chodzi o odzyskanie starych wiadomości i takiego samego drzewa katalogów i kontaktów oczywiście

 

7. jeszcze przeskanowałem TDSSKillerem więc w załączeniu logi

 

8. Zrobiłem bootloga i log w załączeniu

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

TDSSKiller.3.0.0.33_27.04.2014_06.45.12_log.txt

aswMBR.txt

minidump.txt

gmer.txt

Fixlog.txt

xpbootlog.txt

Odnośnik do komentarza

Niestety jak widać podczas uruchomionego bootloga się uruchomił system ale i tak bardzo długo natomiast problem jest nadal ze wstawaniem windy

 

Pojawia mi się też taki komunikat:

Wtyczka shockwave przestała działać , zatrzymaj lub kontynuuj

 

Często pojawiał mi sie taki komunikat jak wchodziłem na pocztę przez firefoxa lub na stronach np gazeta.pl i wtedy cały komp zamulał się dosadnie

"Skrypt na tej stronie przestał działać ... itd i zatrzymaj lub kontynuuj"

Odnośnik do komentarza

Temat przenoszę do działu Windows XP. Nie widać tu żadnych oznak infekcji. aswMBR wykrył określone sterowniki jako "zablokowane", z kolei TDSSKiller w ogóle nic takiego nie notuje. W GMER nic podejrzanego, przede wszystkim czynności Kasperskiego.

 

 

BLUE SCREEN VIEW i zapisałem w notatniku - plik minidump.txt (pierwsze 3 były podświetlone )

To nie jest dokładny debug. Skopiuj ten plik Minidump, spakuj do ZIP i shostuj gdzieś podając link. Ale skoro "trzy pierwsze były podświetlone", to wskazuje to na Kasperskiego.

 

 

BSOD, irracjonalne uruchamianie systemu, skrypt na stronie przestał działać, drastyczne obniżenie prędkości

I to wszystko to też może być wina Kaspersky Internet Security 2013. Solidny test to tymczasowa deinstalacja pakietu, gdyż nie jest możliwe wyłączenie wszystkich czynności sterowników w prosty sposób (wymagany duży nakład pracy, deinstalacja jest pewniejsza i szybciej pójdzie).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pochylenie się nad tematem

 

Jak wskazałaś podaję linka do minidumpa

http://speedy.sh/sG3PS/Mini042714-01.zip
Powiem tak w tej chwili system uruchamia się normalnie bez kombinacji klawiszy wczytuje się okienko logowania sys

Outlooka naprawiłem i chodzi lecz posprzatac muszę wiadomości i poukładać

 

Wyskakujący komunikat o tym iz skrypt na stronie przestał działać itd i albo zatrzymaj albo kontynuuj a co za tym idzie MAKSYMALNE SPOWOLNIENIE CZY WRĘCZ ZAWIESZENIE SIĘ systemu co jakiś czas wystepuje

Mogę tylko powiedzieć iz komunikat o skrypcie wystąpił po sprzątaniu MALWAREM

 

 

Nadmienię iz było ustawienie pamięci wirtualnej na niestandardowych ustawieniach a teraz zmieniłem na plik stronicowania kontrolowany przez system i jakoś chodzi i się nie grzeje itp rzeczy

 

Wnioskuję zatem iż trzeba pamięci mu dołożyc i problemy znikną bo trochę dużo tych programów

 

Jeśli BSOD mógł wystąpić z tego powodu gdyż infekcje zostały wykluczone to po problemie

 

Kasperskiego muszę mieć gdyż łączę się z witrynami które wymagaja tego oprogramowania

 

Więc deinstalacja pełna KAV musi poczekać

Odnośnik do komentarza

W menadżerze urządzeń mam dwa pytajniki

- nieznane urządzenie

- sterownik miniport Harmonogramu pakietów #4

 

i za diaska nie mogę tego zainstalować poprawnie

 

prawdopodobnie to tez ma wpływ na szybkość

 

wyłączylem część ochrony w KAV i też przyspieszyło działanie windy

 

 

 

dołączam jeszcze log z WMI

WMIDIAG-V2.1_XP___.CLI.RTM.32_BARANOWS-FFE0B1_2014.05.05_22.10.08-REPORT.TXT

Odnośnik do komentarza

wcześniej nie zastosowałem się do skutków ubocznych GMERA i zmienił mi kanał na PIO

włąsnie teraz odinstalowałem kanał i uruchomiłem ponownie ultra DMA

natomiast wystąpiło grzanie się kompika

 

lecz znów

ponownie pojawił sie problem wskakujacych komunikatów:

 

wtyczka schockwave przestała działać - zatrzymaj lub kontynuuj

 

oraz

 

skrypt na stronie przestał działać

 

komp zmuliło do potęgi wręcz zwiecha na około minutę nawet mysz na ekranie nie chciała się ruszyć a potem jak reką odjął wróciło do normy

 

i o co chodzi?

 

nadmienię iż często pojawia się mi to wchodząc na strone gazeta.pl - nie wiem dlaczego ale tak jest że częściej wyskakują komunikaty choć zauważyłem iż czasem podczas oglądania na youtube też

Odnośnik do komentarza

I to wszystko to też może być wina Kaspersky Internet Security 2013. Solidny test to tymczasowa deinstalacja pakietu, gdyż nie jest możliwe wyłączenie wszystkich czynności sterowników w prosty sposób (wymagany duży nakład pracy, deinstalacja jest pewniejsza i szybciej pójdzie).

Rozumiem iż deinstalacja KAV i od początku wszystkie logi

i dopiero wtedy prosić o pomoc

 

echh jak trzeba to trzeba

 

w dodatku załączam screena z komunikatem skryptu

tym razem wyskoczył jak odświeżałem stronę gazety i bitdefender się też włączył

post-551-0-92773400-1399708281_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...