Skocz do zawartości

Pochwal się szybkością łącza


Gość chwalesie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

no ładnie, ładnie :).

 

Tylko - w jaki sposób na co dzień wykorzystujesz taką przepustowość?

 

Odkąd kilka lat temu producenci muzyczni i filmowi w sprytny sposób uśmiercili serwisy hostingowe, posiadanie łącza szybszego niż 10-20Mbit to zwyczajne marnowanie pieniędzy. No bo w sumie co to za różnica, czy instalka najnowszej Opery będzie się pobierała 2 minuty czy 15 sekund?

 

Moim zdaniem, dużo bardziej istotną sprawą jest jak łączysz się z netem. Czyli - jakie urządzenia dostajesz od operatora razem z usługą.

 

Ja np. w ramach rozszerzenia oferty (pakiet telewizji cyfrowej + szybsze łącze) dostałem modemo-ruter, którego nie da się konfigurować (przekierowywać portów, ustawiać dowolnego adresu IP) ani, o zgrozo, wyrzucić i zastąpić moim ulubionym i niezawodnym Linksysem.

 

Cóz więc z tego, że mam łącze szybkie jak rakieta (60mega), jeśli nie mogę połączyć się z zewnątrz z moją siecią?

 

Dla mnie dobry internet to nie tylko jego szybkość i stabilność - to także maksymalna przezroczystość infrastruktury i możliwość dowolnego skonfigurowania własnej podsieci. Czyli taki, jaki miałem przed swoją - nieszczęśliwą - nowelizacją. Można powiedzieć, że moja pazerność na megabity została należycie ukarana :lol:

 

No ale tabliczka OOKLA wygląda fajowo :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

w pierwszym moim poście w tym topiku napisałem, że w dzisiejszych czasach o szybkim ściąganiu to można co najwyżej pomarzyć.

 

Nie ma już serwisów rapidshare czy megaupload, na których można było znaleźć dosłownie wszystko. Miesięczna opłata (za jedno konto premium) rzędu kilku, kilkunastu euro zapewniała dostęp do repozytoriów, jakich obecnie już nie uświadczysz.

 

Owszem, są torrenty z filmami ale głównie obcojęzyczne. Do filmu trzeba umieć znaleźć pasujące napisy a gdy nie ma takowych - samemu je zsynchronizować. To bywa żmuda praca.

 

Na kilkunastu serwisach hostingowych, które się jeszcze ostały pokazują się wersje filmów z rodzimym lektorem ale prędkość pobierania na nich to 50-150kb/s. Kupisz sobie kilka kont premium, tak na wszelki wypadek?

 

Czyli net rzędu 60 i więcej Mb/s to tylko sprytny marketing. Niepotrzebne jest łącze o takiej przepustowości, bo możesz je wykorzystać najwyżej w 10%.

 

To trochę tak, jakbyś wsiadł do najnowszego ferrari mogącego rozwinąć prędkość 300km/h i jeździł nim wyłącznie po terenie, w którym można poruszać się najwyżej czterdziestką. Więc lepiej przesiąść się na rower. Szybkość przemieszczania się porównywalna a ile szmalu zostaje ci w kieszeni ;)

 

Że o kwestiach związanych ze zdrowiem i rekreacją nie wspomnę :lol:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...