Skocz do zawartości

Interpol - blokada komputera przez policję


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie złapałem takie badziewie. Nie mogłem za bardzo nic uruchomić wiec podłączyłem dysk do zdrowego komputera i przeskanowałem antywirusem. Znalazł 4 zainfekowane pliki i je usunął. Po tym zabiegu podłączyłem dysk do komputera macierzystego i uruchomiłem programy do logów. Załączam je z gorącą prośbą o sprawdzenie i ocenę czy jest już z wirusem spokój, czy coś trzeba jeszcze zrobić.

System: windows 8 64-bit

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, jest tu jeszcze co naprawiać po infekcji. Wyczyściłeś tylko pliki (nie wszystkie), ale nie została naprawiona usługa Instrumentacji Windows (Winmgmt) przejęta przez trojana. Skutki to dysfunkcje w systemie: we właściwościach systemu nie wyświetlają się obecnie pewne dane, nie działają też poprawnie m.in. Centrum zabezpieczeń czy Przywracanie systemu. Dziennik zdarzeń sypie błędami.

 

==================== Restore Points =========================

 

Could not list Restore Points. Check "winmgmt" service or repair WMI.

 

==================== Faulty Device Manager Devices =============

 

Could not list Devices. Check "winmgmt" service or repair WMI.

 

System errors:

=============

Error: (04/23/2014 10:02:18 PM) (Source: Service Control Manager) (User: )

Description: Usługa Instrumentacja zarządzania Windows zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

%%126

 

 

Wykonaj następujące kroki:

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

S2 Winmgmt; C:\PROGRA~3\2992199F9A\szfrrjho.faa [X]
Startup: C:\Users\Maciej\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\szfrrjho.lnk
C:\ProgramData\2992199F9A
C:\Users\Maciej\AppData\Roaming\mozilla
Reboot:

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. System zostanie zresetowany. W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj 2 pozycje Qtrax Player.

 

3. Uruchom TFC - Temp Cleaner.

 

4. Zrób nowy log FRST z opcji Scan (bez Addition i Shortcut). Dołącz też plik fixlog.txt.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Do uzupełniania wypowiedzi, gdy nikt jeszcze nie odpisał, służy opcja Edytuj. Posty sklejam.

 

Akcje pomyślnie wykonane. Czynności końcowe:

 

1. Usuń używane narzędzia przy udziale DelFix.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Luki w Java to jedna z przyczyn tej infekcji. Odinstaluj starą Java 7 Update 17 i - o ile w ogóle potrzebne - zastąp najnowszą wersją: KLIK.

 

 

TFC - Temp Cleaner nie kasuje plików z folderów osobistych takich jak moje dokumenty, obrazy itp?

W przyklejonym jest przecież wyraźny opis co robi narzędzie: usuwa tylko i wyłącznie pliki tymczasowe z predefiniowanych lokalizacji. Dokumenty czy obrazy w ogóle poza spektrum narzędzia. Skąd to pytanie? Coś Cię niepokoi? Coś dodatkowego się stało?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witaj

Za brak uzupełnienia wypowiedzi w poście, przepraszam - roztargnienie

 

Wszystkie zalecenia wykonane, bardzo, bardzo  dziękuję za pomoc. Zamieszczam jeszcze log z DelFix

 

Jeśli chodzi o TFC to na koniec skanowania otworzył folder moich dokumentów, więc się trochę zdziwiłem. Widziałem, ze usunął zawartość kosza i lekko się zaniepokoiłem, co chciał od dokumentów, ale sprawdziłem wszystko jest ok.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

 

PS.

A tak z czystej ciekawości to chodzisz kiedyś spać, bo na forum jesteś chyba 24h?

DelFix.txt

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam zawartość DelFix, możesz usunąć ten log. Gdyby jeszcze gdzieś się zaplątał jakiś tekstowy log z narzędzi, po prostu usuń ręcznie.

 

 

Jeśli chodzi o TFC to na koniec skanowania otworzył folder moich dokumentów, więc się trochę zdziwiłem.

Nie wiem o co chodzi. Nigdy tego nie widziałam.

 

 

A tak z czystej ciekawości to chodzisz kiedyś spać, bo na forum jesteś chyba 24h?

Różnie to bywa. :P

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...