Skocz do zawartości

Outlook Express - Kopiowanie książki adresowej


minekirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wymieniłem dysk w laptopie na nowy. Stary dysk mogę użyc jako dysk zewnętrzny przez USB. Na starym dysku obsługiwałem swoją pocztą mailową przez program Outlook Express. Myslałem, że bedę mógł sobie otworzyć ten stary dysk i w każdej chwili przenieść dane z ksiązki adresowej (i inne) na nowy gdzie również skonfigórowałem program Outlook Express, niestety kiedy próbuję otworzyć cokolwiek na starym dysku to otwiera się ten nowy Outlook na nowym dysku i nowe dane. Czy mogę w jakikolwiek sposób odzyskac te dane ze starego dysku??

z powazaniem

ireneusz s

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

No tak, tylko ja nie mam drugiego kompa ale wymieniony dysk, a ten stary dysk otwieram jako dysk zewnętrzny a tam folder Outlook jest umieszczony w folderze Program Files, kiedy cokolwiek tam próbuje zrobić np otworzyć "wab" to otwiera się książka z tego nowego Outlooka z nowego dysku(tak jakbym otwierał outlookana na nowym dysku). Gdzie są te stare dane.

W załączniku otworzony folder Progam Files/Outlook Express ze starego dysku.

 

W instrukcji Klik jest opisane przenoszenie z kompa na kompa

 

a ja ma układ Komp z nowym dyskiem i skonfigurownym program Outlook na który chciałbym przenieść dane z dysku zewnetrznego, który kiedyś był dyskiem w tym kompie, gdzie również obsługiwałem Outlooka i wszystko zostałe nieruszone.

post-1129-0-50392500-1291925959_thumb.png

Odnośnik do komentarza
a ja ma układ Komp z nowym dyskiem i skonfigurownym program Outlook na który chciałbym przenieść dane z dysku zewnetrznego, który kiedyś był dyskiem w tym kompie, gdzie również obsługiwałem Outlooka i wszystko zostałe nieruszone.

 

A czy to nie jest tak, że na tym starym dysku został cały Windows? I w momencie jak chcesz coś zrobić uruchamia Ci sie program Outlook? Bo na to wyglada.

Najlepiej byłoby skopiować cały folder Progam Files/Outlook Express ze starego dysku do roboczego katalogu o nazwie Poczta. Potem przenieśc to na nowy dysk, otworzyć katalog Poczta i podmienić wszystkie pliki Outlooka.

 

A nie możesz zaimportować kontaktów?

Uruchamiasz Outlooka na tym nowym dysku. Klikasz menu Plik \Importuj\Ksiązka adresowa i wskazujesz ten stary folder czyli F/Program Files/Outlook

Odnośnik do komentarza
nic to nie dało, może wyślę Ci te pliki a ty spróbujesz to otworzyć?

 

Poczekaj. Ty nie miałeś otwierać plików, tylko skopiować cały folder Outlook ze starego dysku na nowy i podmienic pliki.

Czyli powinieneś wykonać normalne kopiowanie. Starego Outlooka w miejsce nowego.

Jeśli mówisz że stary Outlook Ci sie uruchamia, znaczy że możesz wykonac export książki adresowej.

Uruchom starego Outlooka, klikając 2 razy na tą ikonke

outox.png

 

i zrób tak:

Klikasz menu Plik \eksportuj\Ksiązka adresowa i wskazujesz folder Kontakty. Folder Kontakty musisz utworzyć wcześniej na nowym dysku, np. na Pulpicie. I wtedy do tego folderu eksportujesz kontakty ze starego Outlooka.A potem wykonujesz import Ksiązki adresowej. tak samo tylko w druga strone. Odplasz Outloka na nowym dysku dajesz Plik/ Importuj/ Ksiązka adresowa i wskazujesz folder Kontakty na pulpicie

 

Pisz jak coś nie jest jasne

Odnośnik do komentarza

minekirek

 

Wyłącz sobie w opcjach folderów opcję ukrywania rozszerzeń znanych typów. IMHO ten plik, który otwierasz jest plikiem .exe, a nie plikiem z zawartością Twoich kontaktów.

http://www.agavk.p9.pl/strony/inter_outlook_ex_2.php

W przykładach podają C:\Windows\Dane aplikacji\*, ale wydaje mi się, że powinna na to wskazywać zmienna środowiskowa %appdata% = poszukaj książki adresowej w (odpowiedniej) lokalizacji, czyli jak mniemam F:\Documents and Settings\{username}\Dane Aplikacji\ i dalej wg powyższej stronki.

 

HTH :)

Odnośnik do komentarza

Bingo! Znalazłem i importowałem książkę adresową. Była w F/Documents and Setting/user/Dane Aplikacji - ale ten folder jest ukryty/Microsoft/Adrdess Book a potem tylko importuj z nowego Outlooka i już są wszysttkie na miejscu.

 

Powiedz jeszcze jak odnależć foldery lokalne czyli skrzynke odbiorczą i inne folddery tam zgromadzone, patrzac na podana przez Ciebie stronę powinienem znależć folder Dane Aplikacji/Identities... ale takiego tu nie ma

pozdrawiam

is

Odnośnik do komentarza
Powiedz jeszcze jak odnależć foldery lokalne czyli skrzynke odbiorczą i inne folddery tam zgromadzone

 

Powinny być tu:

C:\Documents and Settings\nazwa twojego konta\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{64045ADB-640B-4731-B572-9AF753EE2E68}\Microsoft\Outlook Express

 

W twoim przypadku chodzi o stary dysk F. Jeśli nic nie kasowałeś to tam powinno wszystko być.

Odnośnik do komentarza

Powinieneś skopiować te foldery (skrzynke odbiorczą i inne foldery rozszerzeniem dbx), do katalogu na nowy dysk, czyli:

 

C:\Documents and Settings\nazwa twojego konta\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{64045ADB-640B-4731-B572-9AF753EE2E68}\Microsoft\Outlook Express

 

Zakładam, że na nowym dysku sytem jest zainstalowany na partycji C.

Ale nie wiem czy nie utracisz w ten sposób nowych danych, które pewnie juz masz? Skopiowanie plików zamieni nową wersje na starą. Jeśli o to Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza

A nie prościej byłoby zaimportować wszystkie foldery?

Plik > Importuj > Wiadomości... zaznaczasz Microsoft Outlook Express 6 > klikasz Dalej, zaznaczasz tą drugą opcję, klikasz OK i wskazujesz ścieżkę do "starego" folderu... i dalej powinno być z górki.

 

Tak na marginesie.

Narzędzia > Opcje... zakładka bodajże Konserwacja (Maintenance) > Folder przechowywania... i tutaj możesz sobie zmienić lokalizację folderu przechowywania poczty. Ale to raczej Ci nadpisze "stare" tym "nowym", więc ostrożnie. Generalnie chodzi o to, żeby foldery poczty nie przechowywać na partycji systemowej. A swoją drogą równie dobrze mógłbyś zaimportować pocztę do Thunderbirda lub wbudowanego klienta pocztowego Opery.

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza
nie da sie przeciagnąć, po przeciagnięciu po prostu zamieniają się miejscami i jest to samo

 

To zrób drugim sposobem. Otwórz wiadomośc Mazda. Wybierz menu Plik/Przenieś do folderu, pokaże się lista folderów na której jest Skrzynka odbiorcza. wskazujesz skrzynke klikasz OK i po wszystkim. Sprawdzałem i sie da

 

Albo tak jak podał @300

 

Generalnie chodzi o to że tak samo jak zaimportowałeś ksiązke adresowa, to samo możesz zrobić z wiadomościami. Taki sam sposób post ępowania jak w Twoim poscie nr8

Odnośnik do komentarza

Pliki OE są workami z ograniczoną pojemnością, każdy do 2 GB bodajże. Po jej przekroczeniu mogą pojawić się problemy z pocztą - przynajmniej ja z czymś takim się spotkałem. W OE działa to tak, że plik puchnie jak ściągasz do niego nowe wiadomości. Gdy coś usuwasz to nie zwalnia to wcale zajętego miejsca, plik nadal zajmuje tyle samo i nadal puchnie przy ściąganiu nowych wiadomości. Dopiero kompaktowanie folderów zwalnia miejsce na dysku. Chociaż warto dodać, że czasem podczas kompaktowania gubi się co nieco...

 

Plik > Foldery > Kompaktuj

lub

Plik > Foldery > Kompaktuj wszystkie foldery

 

Thunderbird czy OperaMail z uwagi na inną strukturę przechowywanej poczty nie mają w/w problemu. A tak a propo OE polecam poniższą lekturkę.

http://www.grzegorz.net/oe/faq.php

Edytowane przez 3oo
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...