Skocz do zawartości

W. XP - na ratunek firmowemu PC


TTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

pokrótce opiszę opiszę moją historię.

Pracuje sobie w pewnym miejscu, gdzie stoi pewien komputer. Służy on jako serwer firmowy(plikowy, subiekt) i workstation, a zainstalowany jest na nim Windows XP Home.

Gdy zobaczyłem, dopadło mnie przerażenie...(!) Pomijam jego wygląd zewnętrzny, czy stopień jego zabrudzenia. Zainstalowany WXP Home z SP1 :/

 

A teraz...

zaktualizowałem system "do końca". Ma już SP3 i większość poprawek(borykam się z KB928416, używałem już net clean-upów i fixit od MS, nie poskutkowało).

Przeczyściwszy go trochę ze śmieci, wywaliłem właściwie całe(wszystkie(?)) oprogramowanie jakie znalazłem. Doinstalowałem dobrze znane mi lżejsze oprogramowanie i jakoś to działa...

System jest dość stary bo instalowany około 6 lat temu(a chyba wszyscy wiemy jak czas działa na XP i masę ludzi nie znających podstaw "etycznego" zachowania w stosunku do systemu).. Reinstalacja nie wchodzi w grę, format to nie rozwiązanie :) Chce uniknąć inwazyjnych metod, gdyż nie mogę sobie pozwolić na przestój, nie w tym przypadku.

Do zabezpieczenia użyłem OA Free + Avira Free. Zastanawiam się jeszcze nad dodatkami w postaci EMET i może Secunia dla utrzymania aktualności oprogramowania.

Jakie logi, z jakich programów muszę dostarczyć abyśmy mogli rozpocząć współpracę?

 

Przyjemność z pracy na tym PeCecie w odczuciu subiektywnym jest mierna. Chodzi to tragicznie, ale i tak lepiej niż z czasu kiedy dopadłem się do tego komputera.

Dlatego też proszę również o porady odnośnie doboru oprogramowania, czy sztuczek optymalizacyjnych, które by nie zakłóciły pracy w środowisku firmowym.

 

Spec:

CPU: A64X2 4400+

RAM: 4GB DC DDR2

GPU: GF 610GT

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

Logi podam rano.

Dodam że przez te ostatnie kilka lat system był traktowany na każde spowolnienie, mikrośmieć itp. ComboFixem! żadnych logów nic. Spowolnił? CF... Coś w autostarcie? CF... itd... trochę to przerażające.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

SMART.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

4 GB RAM-u to nie jest mało na XP (właściwie to max), procesor też chyba powinien dawać radę. Może to dysk (a właściwie jego stan) jest wąskim gardłem? Przydałby się SMART.

Naprawdę nie da się wygospodarować jakiejś niedzieli na reinstalację?

I czy Avira free nie jest free tylko do użytku domowego? Chyba tylko Comodo nie ma takich ograniczeń do użytku w firmie.

Odnośnik do komentarza

Wstaw logi z OTL i FRST

 

Załączam logi: https://www.dropbox.com/sh/e2g6sz28lhuor2u/mdoBhsbqIh

 

  

Przydałby się SMART.

 

SMART: https://www.dropbox.com/sh/e2g6sz28lhuor2u/mdoBhsbqIh

 

 

Naprawdę nie da się wygospodarować jakiejś niedzieli na reinstalację?

 

Z wygospodarowaniem sobie czasu nie mam problemu, ale bardziej przeraża mnie ponowna konfiguracja tego.

O ile wszystkie końcówki już przeinstalowałem i zrobiłem na nowo/po swojemu, to o tyle z serwerem sprawa wygląda z grubsza inaczej.

 

 

I czy Avira free nie jest free tylko do użytku domowego? Chyba tylko Comodo nie ma takich ograniczeń do użytku w firmie.

 

Wcześniej korzystałem z CMD, potem z MSE, ale po zakończeniu wsparcia zainstalowałem ten duet. Jest to tylko rozwiązanie doraźne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...