Skocz do zawartości

Brak suwaka CD Playback w systemowym mixerze


NoVVy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kartę dźwiękową X-Fi Platinum i najnowsze sterowniki jednak część oprogramowania (w tym mixer) do tej karty nie jest jeszcze dostępna na Windows 7 a systemowy mixer nie ma możliwości wyciszenia (w ogóle nie ma suwaka) do źródła CD Playback. Wie ktoś w jaki sposób można wyciszyć to źródło?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Widziałem, że są wersje beta na stronie producenta ale trochę mam obawy czy je instalować bo pod XP miewałem czasem problemy. Do czasu wyjścia wersji finalnej Creative Console Panel (jeżeli w ogóle wyjdzie) chciałem wyciszyć wszystkie niepotrzebne źródła systemowym mixerem ale niestety tego jednego analogowego źródła tam nie ma.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem Creative Console Panel w wersji beta ale niestety nic się nie zmieniło. Brakuje nadal suwaka do regulacji CD. Zauważyłem też, że nie ma wcale suwaka Wave przy wyborze źródła nagrywania.

 

W zakładce Inputs brak suwaka regulacji CD:

inpf.jpg

 

Przy wyborze źródła nagrywania brak CD (ani analog ani digital - na XP miałem) i nie ma Wave:

nagdr.jpg

Odnośnik do komentarza

Integra wyłączona w biosie zanim zainstalowałem system i nie instalowałem innych sterów (ani softu) tylko ostatnią wersję (2.18.0015) ze strony Creative'a. Czyli świeża instalka. Bałaganu też nie ma bo system niedawno postawiony. Jedyne co Creative udostępnia w wersji beta to niektóre aplikacje. Sterowniki są w wersji finalnej. Wydaje mi się, że te sterowniki mogą nie być wystarczająco dopracowane. Z tego co czytałem na forum Creative'a to ze wsparciem dla X-Fi pod Windows 7 jest cienko. Do tej pory nie znalazłem tam np. odpowiedzi jak skorzystać z dołączonego pilota bo działającej aplikacji pod Windows 7 nie ma (nawet w wersji beta).

Odnośnik do komentarza

Skoro tak to faktycznie kupa, ciekawe czy jest jakieś alternatywne oprogramowanie dla X-Fi pod siódemkę, dawniej w erze XP było KX a teraz? Zaraz poszukamy.

No i jest coś takiego: http://www.hardwareh...ction-mods.html, a nóż- widelec będą dobre.Pamiętaj o usuwaniu poprzednich swepeerem.

Edytowane przez picasso
24.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...