Skocz do zawartości

Problem z instalacją Windows 7


slimowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem przeinstalować system z vista na siódemkę. Na początku dokonałem formatu partycji z systemem (nie chciałem żeby zostały ustawienia z poprzedniej wersji systemu). Następnie gdy chciałem zainstalować win7 pojawił się komunikat

"Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu windows". Stosowałem się do tego tutoriala youtube.com/watch?v=ngYLxX_Uy2A, jedyne co to na liście partycji pojawił się Typ - Systemowy ale zainstalowac sie systemu nie da 

System normalnie też sie nie ładuje bo nie ma partycji systemowej. Ponowna próba instalacji visty niestety też nic nie daje

W załączniki zamieszczam zdjęcie z listy partycji

 

\Niestety w grę nie wchodzi format całego dysku, na pozostałych partycjach mam ważne dane

post-2140-0-29882800-1397993552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzieje się tak dlatego, że partycja na której miałeś zainstalowaną vistę była jednocześnie partycją rozruchową systemu, instalator win 7 natomiast domyślnie szuka oddzielnej partycji rozruchowej niż ta na której ma się znaleźć sam system i nie znajduje takowej (nie znajduje też wolnego miejsca na jej utworzenie.

Możesz usunąć rzeczoną partycję i pozwolić instalatorowi na automatyczne uporanie się w ramach wolnego miejsca bądź utworzyć w tym miejscu dwie partycje, pierwsza minimalna (np. domyślne 100 MB) i nadać jej atrybut partycji aktywnej i drugą na właściwy system.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Czy ty chcesz mieć na jednym dysku Vistę, a na drugim 7? Bo nie za bardzo rozumiem. Jeżeli chcesz zmienić system musisz go całkowicie sformatować i zainstalować od nowa.

 

Zdecydowanie chce mieć tylko jeden system. WIndows 7. Niestety cały czas nie mogę sobie poradzić z instalacją

 

Jaki to sprzęt i z jakim BIOS - typowy czy UEFI?

Co jest na partycji 1,5 GB - partycja 1?

 

Niestety nie wiem gdzie sprawdza się rodzaj biosu. Jedynie co w nim znalazłem to że jest to wersja v2.40

Sprzęt to ta Toshiba http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Toshiba-Satellite-A350.14422.0.html

Partycja w teori jest pusta - ogólnie dla mnie trochę dziwne bo mam jeden dysk ale gdy wybieram w biosie opcję bootowania to jest podzielone jakby na dwa dyski

 

Dzieje się tak dlatego, że partycja na której miałeś zainstalowaną vistę była jednocześnie partycją rozruchową systemu, instalator win 7 natomiast domyślnie szuka oddzielnej partycji rozruchowej niż ta na której ma się znaleźć sam system i nie znajduje takowej (nie znajduje też wolnego miejsca na jej utworzenie.

Możesz usunąć rzeczoną partycję i pozwolić instalatorowi na automatyczne uporanie się w ramach wolnego miejsca bądź utworzyć w tym miejscu dwie partycje, pierwsza minimalna (np. domyślne 100 MB) i nadać jej atrybut partycji aktywnej i drugą na właściwy system.

 

pzdr

 

W takim razie co powinienem zrobić? Partycje 2 podzielić jeszcze na dwie partycje i dopiero próbować instalować? Co z partcyją 1? Ją też już formatowałem i kasowałem a wcześniej była oznaczona typem OEM więc może ona była jako roruchowa? Próbowałem ją usunąć i instalować na aktywnej partycji 2 ale nic to nie dało

Odnośnik do komentarza

Zakładam, że chcesz zachować partycję 3 Stuff.

W oknie, które pokazałeś wybierasz zaawansowane opcje dysku.

Usuwasz partycję 1 i 2. Powinno powstać nieprzydzielone miejsce i to miejsce wskazujesz do instalacji systemu z opcją formatowania przez instalator.

W ten sposób instalator wykona stosowne zmiany i powinien bez problemu zainstalować system.

Odnośnik do komentarza

Usuwasz partycję (partycje) które chcesz usunąć.

Następnie (ciągle będąc w instalatorze windows) wciskasz klawisze SHIFT + F10 - powinno to odpalić konsolę.

W konsoli odpalamy diskpart i wydajemy komendy.

 

sel dis 0

cre par pri size=100

act

cre par pri

exit

 

w tym momencie powinny się pojawić w instalatorze właściwe partycje (być może wymaga odświeżenia), wybierz właściwą partycję dla instalacji, windows powinien już zauważyć tą systemową.

 

pzdr

 

Jeżeli instalator nadal będzie stroił fochy problem może siedzieć gdzie indziej. Zamiast kopać się z koniem proponuję wtedy instalację ręczną z pomocą imagex która jest o wiele bardziej elastyczna niż to na co pozwala instalator. Trzeba sobie przygotować dodatkowe programy z zestawy deploy które w winpe 3.0 na którym zbudowany jest instalator nie są dostępne a mianowicie imagex i bootsect (potrzebny jest jeszcze bcdboot ale ten powinien być domyślnie dostępny.

Procedurę opisywałem już na forum ale jeżeli zajdzie taka potrzeba to powtórzę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

 

Poprzednio też "leciałem" z pendrive i niestety zawieszało ekran, teraz też ale nie ma żadnego komunikatu tylko ciemny obraz.

 

Czy na tym obrazku z W7 (nieprzydzielone miejsce) nie działa Formatuj lub Nowy i formatuj?

 

 

Pojawia się ciągle ten sam komunikat co poprzednio przy próbie instalowania.

 

Usuwasz partycję (partycje) które chcesz usunąć.

Następnie (ciągle będąc w instalatorze windows) wciskasz klawisze SHIFT + F10 - powinno to odpalić konsolę.

 

 

Pojawiły się te partycję. Na Dysku 0 partycja 1 nie można zainstalować systemu bo partycja jest za mała. Mam partycję nr 2 zrobić na aktywną/systemową?

post-2140-0-51660100-1398010319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Hmmm a teraz nie jest Partyucja 1 jako aktywna (jak typ jest systemowy?)

Na partycji 2 niestety nie da się nagrać, ciągle ten sam komunikat (tzn "Instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. Aby uzyskać więcej onformacji, zobacz plik dziennika instalatora systemu WIndows.")

 

Gdzieś na zagranicznym forum wyczytałem że przy instalacji najlepiej odpiąć drugi dysk (jeżeli jest) u mnei go nie ma ale system rozpoznaje tak jak by był. Czy jest opcja gdzieś w biose żeby to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza

Ten lapek zgodnie z linkowanym opisem ma 2 x 250 GB dyski.

W BIOS w sekcji BOOT możesz wyłączyć ten drugi dysk jako ten z którego w kolejności system ma startować.

Tylko nie wiem czy potrafisz go odróżnić. Powinien być na drugim miejscu.

 

EDYTA

 

Czy tu przypadkiem wcześniej nie było konfiguracji RAID0?

Bo jeżeli tak to zapomnij o wyłączeniu jednego dysku - wszystko stracisz.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Szukaj w Bios czegoś typu tryb pracy kontrolera SATA - czy tam nie jest RAID.

 

Tu musi odpowiedzieć ktoś kto ma RAID - jak to jest obrazowane w przypadku instalacji.

Nie mam takich doświadczeń. Zastanowił mnie fakt iż uparcie pisałeś, że masz tylko jeden dysk.

 

Przypomnij sobie w jaki sposób tworzyłeś na Vista partycję Slimowski. To partycja Logiczna utworzona na partycji Rozszerzonej.

Czy wówczas w zarządzaniu dyskami miałeś je dwa czy jeden?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

W biosie jest coś takiego jak "SATA Controller Mode" ustawione na AHCI (można zmienic na compatibility). 
Co do ilości dysków to fakt, popełniłem błąd. Jednak wiem że nie było nic przy nim robione, czy RAID może być ustawiony na kompach prosto z salonu?
Niestety co do partycji slimowski to sobie nie przypomnę, tworzona była jakieś 4-5 lat temu.Czy z pozycji BIOS jest możliwość odłączenia dysku? czy będzie trzeba rozkręcać obudowe i dostać się do środka? 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...